چگونه درعرض چند روزچربی های شکم را آب کنیم

salamatmag
ب

چگونه درعرض چند روزچربی های شکم را آب کنیم

salamatmag 3 300x150 چگونه درعرض چند روزچربی های شکم را آب کنیم

در این مقاله در سلامت مگ به تعریف چگونه درعرض چند روزچربی های شکم را آب کنیم می پردازیم ، با ما تا پایان مقاله همراه باشید

چگونه درعرض چند روزچربی های شکم را آب کنیم

 

نوشیدن مقدار زیادی آب

صبح خود را با نوشیدن یک الی دو لیوان آب شروع کنید بدون شک می‌توانید در مسیر کاهش وزن قدم بردارید. نوشیدن آب می‌تواند به بدن تان این کمک را بکند تا زودتر کالری بسوزاند. مطالعه علمی که در این باره صورت گرفته؛ حاکی از آن است که با نوشیدن ۵۰۰ میلی لیتر آب می توانید تا ۳۰ درصد متابولیسم بدن را افزایش دهد. هر چقدر سوخت ساز بدن افزایش یابد به همان مقدار کالری اضافه بدن می‌سوزد با این تفاسیر شما با نوشیدن آب قادر خواهید بود میزان سوخت و ساز بدنتان را بالا ببربد.

 

مصرف نکردن هله هوله

دکـتر لزلی بونسی از دانشگاه پترزبورگ، بخش پزشکی: بیشترآبنباتها و اسنکها شامل گـلیسـیرین و شــکر بالایی هسـتند. در معده به طور کامل هضم نمی شوند و این امر باعث می شود که شکم شما نفخ کند

 

بدوید حداقل ۲ کیلومتر

دکتر دیانا تیلوراز دانشگاه کالیفرنیا، ایالت سنفرانسیسکو، بخش حفظ سلامتی میگوید: ورزش های سنگین، فشار و تنش فراوانی را بر روی بدن شما وارد می آورند و همین سبب باعث می شود که عضلات برای مدت زمان طولانی نرم و سست باقی بمانند. اما نرمش ملایم و متعادل (مثل یوگا و پیاده روی) به آب شدن چربیها سرعت می بخشد و مشکل شما را در مدت زمان کوتاه تری حل می شود

 

کم کردن مصرف نمک و ادویه

مصرف بیش از اندازه ادویه جات و نمکها باعث می شود که شکم شما نفخ کند. یک چهارم فنجان سس کچاپ سه برابر مقدار سدیمی که بدن شما در طول روز نیاز دارد، را فراهم می سازد. یک قاشق سوپخوری سس سویا جایگزین مناسبی برای آن خواهد بود.

 

خواب مناسب

داشتن خواب خوب شبانه در تنظیم وزن بسیار مفید است. افرادی که ۶ تا ۷ ساعت خواب مفید شبانه دارند، ظرف ۵ سال کمتر از دیگران چربی احشایی ذخیره می کنند.

 

استرس

استرس به هر حال وجود دارد. حتما می دانید فردی که دچار استرس شدید است، کنترلی روی سلامت غذا و حجم آن ندارد. بنابراین سعی کنید استرس را از خود کاهش دهید.

 

انجام حرکت استاندارد دراز نشست

در حـالی کـه زانــو هایتان را خم کرده اید بر روی زمین دراز بکشید. کـف پاهـا صـاف اسـت و بــر روی زمین قرار می گیرد. انگشتان دست را پشت سر خود قرار دهید آرنجها بـســمت طرفین باشد. در هـمان حال آرنجها را به زانو بزنید و سپس بالای کمر، و شانه هـا را به عقب بیاورید تا به زمین برخورد کند. در حین انجام حرکـت سـر صـاف اســت و فـاصله چانه از سینه حذف می شود. برای چـند ثانیه در آن حال باقی می مانید و سپس به وضعیت اولیه باز گردید.

توجه: سر خود را با دستانتان نکشید! تصور کنید طنابی به دور کمر شما بسته شده و حرکت را با فشاری که به عضلات شکم و کمر می آورید انجام دهید.

 

پهلو ها

بـه سمت یکی از پهلوها دراز بکشید، زانوهای خود را خم کنید و بـازویتـان را بـه طور کامل بر روی زمین قرار دهید در حالی که آرنـج با شـانه در یک راستا قرار بگیرید. تمام وزن خود را بر روی بازو وارد آورید و نیم تنه بالای بدن و باسن را به آرامی از روی زمین بلند کرده،بطوریکه یک خط مستقیم از زانو تا سر تشکیل شود. هـر چقدر می توانید در این حالت بمانید. برای شروع ۱۰ تا ۲۰ ثـانـیـه کـافی اســت. مدت زمان این حرکت را باید تا یک دقیقه افـزایــش دهیـد. حرکت را برای طرف مقابل نیز انجام دهید. هر چه قوی تر می شوید، سعی کنید به بازوها و سپس پاها نیز کشش بدهید و بعد هر دو را با هم بکشید.

 

images 3 300x150 چگونه درعرض چند روزچربی های شکم را آب کنیم

روغن نارگیل

باید گفت مطالعه روی زنان برزیلی نشان داده است که سایز کمر زنانی که طی یک دوره‌ی ۱۲ هفته‌ای از مکمل روغن نارگیل در رژیم غذایی‌ استفاده کرده‌اند، کوچک شده است. روغن نارگیل شامل اسید چربِ اشباع شده به نام اسید لوریک (Lauric Acid) است که در بدن سریع تبدیل به انرژی می‌شود. این یعنی کالری اسید لوریک، پیش از اینکه تبدیل به چربی انباشته شود، می‌سوزد و به انرژی تبدیل می‌شود و باعث لاغری شکم می‌شود. لزومی ندارد آن را به شکل قرص مصرف کنید، کافی است روغن نارگیل تصفیه شده را جای روغن‌های دیگر در دستور غذای‌تان استفاده کنید.

 

سرکه‌ی انار

یکی از مواد خوردنی مناسب برای رژیم لاغری شکم، سرکه انار است. بنا بر پژوهش محققین کُره‌ای مصرف ۳۰ میلی‌لیتر سرکه‌ی انار در زنانِ دچار اضافه وزن به مدت ۸ هفته، باعث کاهش ۳٫۷ درصدی چربی شکمی و در نهایت باعث لاغری شکم در آنها می شود. به گفته‌ی دکتر کارول جوهانسون (Carol Johnston)، استاد دانشگاه آریزونا، همه‌ی انواع سرکه دارای اسید اَستیک هستند که هم در هضم نشاسته تأثیر دارد و هم آنزیم مؤثر در چربی‌سوزی را تحریک می‌کند.

 

غلات

بر مبنای مطالعه‌ای در دانشگاه تافتز (Tufts University)، کسانی که روزی ۳ پُرس یا بیشتر غلات کامل مصرف می‌کنند، نسبت به کسانی که کمتر از نیم پُرس غلات کامل می‌خورند، ۱۰ درصد کمتر چربی شکمی دارند. رهبر این گروه تحقیق، دکتر نیکولا مک‌کُون (Nicola McKeown) می‌گوید: این مسئله ممکن است به دلیل اثر غلات کامل بر هورمون‌های کنترل اشتها و بروز احساس سیری باشد؛ یا به دلیل فیبر موجود در غلات کامل که با تحریک برخی هورمون‌ها، ذخیره‌ی چربی شکمی را کم میکند. اما نکته‌ی قابل توجه این است که افرادی که غلات تصفیه شده مصرف کرده‌اند (انواع نان و شیرینی‌های سفید)، کاهشی در چربی شکمی‌شان نداشته‌اند. بنا بر توصیه‌ی دکتر مک‌کون بهتر است غلات تصفیه‌شده را با غلات کامل مانند برنج قهوه‌ای یا فارو (غذايي تهيه شده از انواع خاصی از گندم) جایگزین کنید.

 

شکم خود را صاف کنید

انجام این حرکت به شما این امکان را می دهد تا شکمتان را لاغرتر کنید. در حالی که صورتتان در مقابل زمین قرار دارد، بر روی شکم دراز کشیده. وزنتان را بر روی کمر و شکم بدهید و سعی کنید دست ها و پاها را از روی زمین بلند کنید. برای چند ثانیه در همین وضعیت بمانید. سپس به موقعیت اولیه باز گردید و یک مرتبه دیگر این حرکت را انجام دهید.

 

دارچین

برای چربی سوزی شکم دارچین زیاد مصرف کنید. دارچین یکی از مدافعان لاغری شکم است که در کابینت ادویه‌های‌تان خواهید یافت. دانشمندان ژاپنی در آزمایشی، که چندین موش را تحت رژیم غذایی پرچرب و پرقند قرار دادند، به رژیم غذایی گروهی از موش‌ها روغن دارچین، که عطر و طعم گرم دارچین از آن است، اضافه کردند. پس از یک ماه، موش‌هایی که ترکیبات دارچین را خورده بودند، چربی شکمی کمتری داشتند. کارشناسان معتقدند این ماده در از بین بردن توده‌های چربی مؤثر است. کری گنز (Keri Gans) نویسنده‌ی «یک تغییر غذاییِ کوچک» توصیه می‌کند در برنامه غذاهای روزانه‌ی خود از دارچین استفاده کنید.

 

برنامه یک ماهه

 

شنبه ها:

هر وقت سر کار به شما تلفن شد یا برایتان پرونده یا نامه ای آوردند از جای خود بلند شوید. از جا بلند شدن یک و نیم برابر بیشتر از حالت نشسته کالری بدن را می سوزاند.

 

 

یکشنبه ها:

یک خودکار بردارید و هر چه می خورید و می نوشید بنویسید. افرادی که به مدت دست کم ۳ هفته از غذاهایی که می خورند یادداشت بردارند، یک و نیم کیلوگرم بیشتر از افرادی که این کار را انجام نمی دهند وزن کم می کنند.

 

یادداشت کردن خوردنی ها

 

 

دوشنبه ها:

آرام و کامل غذا خود را بجوید. مطالعه منتشر شده در ژورنال تغذیه بالینی نشان داده با این کار بدن ۱۲ درصد کمتر کالری دریافت می کند.

 

 

سه شنبه ها:

جلوی تلویزیون غذا نخورید. تحقیقات در دانشگاه ماساچوست نشان داده، افرادی جلوی تلویزیون غذا نمی خورند در طول روز ۳۰۰ کالری بیشتر دریافت خواهند کرد.

 

 

چهارشنبه ها:

هر هفته وزن خود را بگیرید. تحقیقات نشان داده از هر ۴ نفری که در کاهش وزن خود موفق بوده اند ۳ نفر این کار را انجام داده اند.

 

 

آخر هفته ها:

پیاده روی کنید البته پیاده روی تند. در این صورت در عرض ۱۵ دقیقه، ۱۶ کالری خواهید سوزاند. اگر این کار یک ساعت باشد چه بهتر است.

 

 

253 300x164 چگونه درعرض چند روزچربی های شکم را آب کنیم

شنبه ها:

حوصله ندارید روز اول هفته ورزش کنید؟ اصلاً ایده خوبی نیست. اگر امروز ورزش نکنید ۶۱ درصد احتمال دارد، هفته بعد هم ورزش اول هفته را انجام ندهید.

 

 

یکشنبه ها:

موقع ناهار به جای آب سیب، خود سیب را بخورید. تحقیقات نشان داده با این کار احساس سیری و رضایت بیشتری خواهید کرد. در این صورت ۱۵ درصد کمتر کالری دریافت می کنید.

 

 

دوشنبه ها:

قند و شکر باعث چاقی افراد می شود، بنابراین آن ها را کنار بگذارید. در این هفته سعی کنید غذاهای شیرین مثل نوشابه، شیرینی، آب نبات، کلوچه، آبمیوه های صنعتی و بستنی را مصرف نکنید.

 

 

سه شنبه ها:

برای صبحانه تخم مرغ بخورید. نتایج تحقیقی که در ژورنال تحقیقات تغذیه به چاپ رسیده نشان می دهد، افرادی که تخم مرغ می خورند در طول روز کالری کمتری دریافت می کنند.

 

 

چهارشنبه ها:

در یخچال را باز کنید و در هر طبقه مواد غذایی قرار دهید. یادتان باشد اگر غذاهای سالم در خط دیدتان باشد ٧.٢ برابر بیشتر ممکن است آن ها را مصرف کنید.

 

 

آخر هفته:

با یک شام عالی به خودتان جایزه بدهید اما به خاطربسپارید که، قرار نیست این اتفاق همیشه بیفتد و رژیم شما را به هم بریزد.

 

 

شنبه ها:

خانه را تمیز کنید. محققان دانشگاه ایندیانا اشاره می کنند، افرادی که به بهداشت و تمیزی منزل اهمیت زیادی می دهند و به طور مرتب خانه را جارو و گردگیری می کنند، بالاترین سطح فعالیت فیزیکی را دارند.

 

 

یکشنبه ها:

اگر سرتان برای ورزش کردن بیش از حد شلوغ است به هیچ وجه ورزش را کنار نگذارید: محققان معتقدند؛ ۱۱ دقیقه ورزش روزانه به شما کمک می کند تا در طول روز چربی بدن خود را بسوزانید.

 

 

دوشنبه ها:

شنا تأثیری فوق العاده در چربی سوزی بدن دارد. زمانی که بدن خود را پایین می برید به مدت ۳ ثانیه مکث کرده و بعد با حداکثر قدرت بدن خود را بالا بکشید. هر چند بار که می توانید به همین شیوه شنا بروید.

 

 

سه شنبه ها:

نگذارید ظرف نان بیش از حد صبحانه شما را تحت الشعاع قرار دهد. تحقیقات نشان داده وقتی تعداد نان سر صبحانه زیاد باشد ۸۵ درصد مردم همه آن ها را خواهند خورد.

 

 

چهارشنبه ها:

قبل از ورزش آدامس نعنایی استفاده کنید. نتایج مطالعه منتشر شده در ژورنال روان شناسی ورزش نشان داده، بوی نعنا سرعت دویدن و قدرت وزنه زدن را بالا میبرد.

 

 

آخر هفته ها:

برای صبحانه نان جو با درصد بالای غله بخورید. نتایج مطالعه منتشر شده در ژورنال تحقیقات تغذیه نشان داده، فیبرهای موجود در جو به مدت ۴ ساعت اشتهای شما را تنظیم می کند.

 

123 300x156 چگونه درعرض چند روزچربی های شکم را آب کنیم

یک خودکار بردارید و هر چه می خورید یادداشت کنید. افرادی که به مدت دست کم ۳ هفته از غذاهایی که می خورند یادداشت بردارند، یک و نیم کیلوگرم بیشتر از افرادی که این کار را انجام نمی دهند وزن کم می کنند

 

 

شنبه ها:

هر وقت کمی احساس کردید مثانه تان پر شده به دست شویی بروید و صبر نکنید. افرادی که قبل از هر وعده غذایی یک تا دو لیوان آب می خورند در عرض ۱۲ هفته حدود ۲ کیلوگرم وزن کم می کنند.

 

 

یکشنبه ها:

موقع ورزش بین هر ست کمتر از یک دقیقه به خودتان استراحت بدهید تا سطح هورمون های موثر در سوزاندن چربی ها در طول ورزش بالا بماند.

 

 

دوشنبه ها:

بشقاب خود را از روی ظرف روی گاز پر کنید نه از روی دیس روی میز. تحقیقات محققان دانشگاه کورنل نشان داده، در این حالت شما ۳۵ درصد کمتر غذا می خورید.

 

 

سه شنبه ها:

شیب تردمیل باید حداقل روی ۲ درصد باشد تا دویدن شما با حداکثر شدت و حداقل همراه باشد. اگر شیب را بیشتر کنید کالری بیشتری میسوزانید.

 

 

چهارشنبه ها:

سوپ نخودفرنگی استفاده کنید. خوردن یک کاسه کوچک سوپ نخودفرنگی ۶ گرم فیبر وارد بدن شما می کند که در مقابله با چربی و کاهش وزن نقش مفیدی دارد.

 

 

آخر هفته ها:

موقع حرف زدن با تلفن راه بروید. تلفن و موبایل را جایی دور از دسترس خود بگذارید تا وقتی زنگ خورد مجبور شوید مسافتی را راه بروید تا به آن برسید.

 

 

شنبه ها:

شیر مصرف کنید. مطالعات دانشمندان استرالیایی نشان داده، خوردن یک لیوان شیر کم چرب قبل از ظهر به جای آبمیوه می تواند کالری دریافتی شما را تا ٥.٨ درصد کم کند.

 

 

یکشنبه ها:

تبریک می گوییم. شما در انتها برنامه هستید. امروز می توانید انگور بخورید چون این میوه به خصوص نوع قرمز آن حاوی آنتی اکسیدان های بی نظیری است که چربی خون را کم میکند.