چيزهايی که ميل جنسی در مردان را کم می کند

salamatmag (1)
ب

چرا مردان برای برقراری رابطه جنسی بی میل می شوند ؟

salamatmag 1 74 300x150 چيزهايی که ميل جنسی در مردان را کم می کند

 

 

در این مقاله در سلامت مگ به چيزهايی که ميل جنسی در مردان را کم می کند می پردازیم ، با ما تا پایان مقاله همراه باشید

 

 

بعضی از هورمون‌ها در شکل‌گیری میل جنسی، جذابیت و به‌طوراساسی رفتار جنسی نقش خواهند داشت آندروژن‌ها و استروژن‌ها اصولا به‌عنوان هورمون‌های جنسی شناخته شده اند. این هورمون‌ها به‌طورکلی زیرشاخه‌ای از هورمون‌های استروئیدی می باشند که به‌وسیله غدد جنسی (بیضه‌ها و تخمدان‌ها) ترشح شده اند.

 

 

یک روان‌پزشک جنسی با اشاره به این موضوع می گوید: «بدون شک خیلی از اشخاص چیزهایی زیادی درباره هورمون‌های جنسی اقایان و زنانه میشنوند و بیشتر هم اطلاعات نادرستی دراین‌باره کسب می کنند. اینکه واقعاً بتوانیم هورمونی را مختص یک جنس خاص در نظر بگیریم و دیگری را مختص جنس دیگر، تا حدودی گمراه‌کننده هست. واقعیت این است که هر دو جنس، هورمون‌های جنسی زنانه مردانه را تولید خواهند کرد. اساسا هورمون‌های جنسی اقایان را به‌عنوان «آندروژن» و هورمون‌های جنسی زنانه را به عنوان «استروژن» می گویند.»

 

 

معمولا اقداماتی که انجام میشود برای افزایش قوای جنسی هست ولی گاهی صحبتهایی از این روشها برای کاهش میل جنسی میشود.این روشهایی که ذکر میشود ممکن است که رنگ و بوی مذهبی داشته باشد ولی دیده شده که مفید بوده است

بعضی ازمطالب( نه همه مطالب) این قسمت از یکی ازوبلاگهای مذهبی اقتباس شده که در پایان مقاله به آن وبلاگ اشاره میشود.

 

salamatmag 2 67 300x150 چيزهايی که ميل جنسی در مردان را کم می کند

 

غذاهای گرم مانند شکلات و…کمتر استفاده بکنید

 

۲-حرارت زیاد در رختخواب هم اثر میگذارد( منظور اینکه باعث افزایش میل جنسی شده است)

۳-چیز هایی مانند الکل , سیگار , کافور, ورزش زیاد, داروهای اعصاب و غیره در کم شدن نیروی جنسی تاثیر گذار است. اما بهرحال سیگار و مصرف بیش از اندازه الکل نیز برای بدن مضر است.

۴-سعي بكنيد در زمان خواب شكم شما بيش از حد معمول پر نبوده باشد

۵-از پوشيدن لباس هاي تنگ و چسبان پرهیز کنید

۶- از نگاه كردن به منظره ها، فيلم ها و تصاوير تحريك كننده جدا” پرهیز کنید و به محض مواجه شدن با اين موارد چشم خود را بسته و يا به زمين و يا آسمان نگاه بكنيد دوستان انقدر اينترنت مطالب خوبي داردکه لزومي نخواهد داشت تصاوير منحرف را نگاه بکني

۷- از شنيدن و خواندن مباحث و مطالب جنسي و حتي شوخي هاي جنسي وتحريك امیز و فكر كردن در اين مورد جدا” خودداری کنید

۸-از خوردن موادغذايي كه محرك هست مثل : خرما، پياز، فلفل ، تخم مرغ ، گوشت قرمز،غذاهاي پرچرب ، حتي المقدور اجتناب و به اندازه ضرورت استفاده کنید

۹–قبل از خواب حتما” مثانه خود را تخليه کرده باشید

۱۰-از نوشيدن افراط گونه آب و مايعات خودداری كنيد ( به خصوص شب ها و پیش از خوابيدن )

۱۱-هيچ گاه به بدن عريان خود در آينه خیره نشوید

۱۲- از دست ورزي اندام جنسي خود اجتناب كنيد و به هيچ عنوان و تحت هيچ شرايطي دست ورزي نكنيد مخصوصا وقتی که در رختخواب می باشید

۱۳- هرگز به رونخوابيد

۱۴-به منظور تخليه انرژي زايد بدن به طور منظم و زياد ورزش بكنيد

۱۵- هيچ گاه بيكار نشوید و براي اوقات فراغت خود برنامه داشته باشيدو آن را با مطالعه ، ورزش ، زيادت عبادت کتاب و غیره پر بكنيد

۱۶- هرگز در مكاني خلوت و تنها و دور از نظر ديگران نرسید

 

حتما تا به حال برای شما هم این موشوع پیش آمده است که نیازهای جنسی زوجین در شروع زندگی چیست ؟ شما مخاطبین عزیز می توانید برای رسیدن به جواب این سوال به پست دانستنی هايی درباره نياز جنسی زوجين مراجعه کنید و اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل کنید

 

مواد غذایی های که میل جنسی را کاهش میدهند

 

 

الکل

 

شاید میزان محدودی الکل بر میل جنسی اثر بدی نداشته باشد، اما نوشیدن هر روز مقدار مشخصی الکل قطعاً رسیدن به نقطه ارگاسم را دچار سختی خواهد کرد و مانع از تجربه یک رابطه جنسی لذت بخش خواهد شد.

 

 

گوشت قرمز

 

 

از آنجایی که بعضی انواع گوشت قرمز حاوی مقداری هورمون های اضافی می باشند، مصرف بیش از اندازه آنها می تواند تعادل طبیعی هورمون ها در بدن را بر هم ریزد. به طور کلی، گوشت های قرمز منبعی غنی از پروتئین و روی می باشد که به تقویت ماهیچه ها کمک خواهد کرد و مانع از تجمیع چربی ها خواهد شد. در نتیجه، استفاده به اندازه این گوشت لذیذ هم به بدن شما نفع رسانده است و هم اینکه مانع آسیب دیدن قوای جنسی شما شده است.

 

salamatmag 3 54 300x150 چيزهايی که ميل جنسی در مردان را کم می کند

 

دانه سویا

 

در حالی که دانه های سویا منبعی سرشار از پروتئین می باشد، مصرف مقدار زیادی سویا در هر روز باعث کم شدن تستسترون، کاهش تعداد اسپرم و در نتیجه کم شدن میل جنسی خواهد شد.

 

 

نعنا

 

احتمالاً از دیدن نام نعنا در این فهرست متعجب شده اید، ولی نعنا به طرز شگفت آوری میل جنسی انسان به خصوص مردان را سرکوب خواهد کرد. جوهر نعنا، اثر مستقیمی بر کم شدن تستسترون و به دنبال آن کاهش میل جنسی خواهد شد.

 

 

شیرین بیان

 

این گیاه که عموماً در صنعت شکلات سازی، چای گیاهی و برخی نوشیدنی ها مصرف میشود، حاوی مقدار قابل توجهی فیتواستروژن هست که اثر منفی بر سطح تستسترون داشته است. طبیعی هست، چنین عاملی میل جنسی را به شدت کاهش خواهد داد.

 

 

شکلات

 

شکلات یکی از محبوب ترین و لذیذترین خوراکی های هست که هر فردی در زندگی تجربه خواهد کرد، خوراکی که ترکیبات آن موجب ترشح هورمون شادی یعنی اندروفین هست. گرچه، شادی و خوشحالی یکی از نعمت های بسیار خوب در زندگی هست، ولی همین خوراکی هوس انگیز کسالت، کرختی و کاهش میل جنسی را به دنبال خواهد داشت.