چه مواد غذایی برای پیشگیری از میگرن مناسب است

salamatmag (1)
ب

چگونه میگرن را با مواد غذایی درمان کنیم

salamatmag 1 35 300x150 چه مواد غذایی برای پیشگیری از میگرن مناسب است

در این مقاله در سلامت مگ به اینکه چه مواد غذایی برای پیشگیری از میگرن مناسب است می پردازیم ، با ما تا پایان مقاله همراه باشید

غذاهایی که برای میگرن خطری ندارد

 

غذاهایی که مصرف آن ها برای میگرن بی خطر است:

 

برنج به مخصوصا برنج قهوه ای

 

سبزیجات برگ سبز پخته مانند بروکلی، اسفناج و …

 

سبزیجات پخته با رنگ زرد پُر رنگ و یا مایل به نارنجی مانند هویج و یا سیب زمینی شیرین پخته

 

سبزیجات پخته ی زرد رنگ مانند کدوی تابستانی

 

خوردن میوه های پخته و یا خشک شده مثل گیلاس، گلابی، آلوها و …(به غیر از میوه های خانواده ی مرکبات، سیب، موز، هلو و یا توت فرنگی).

 

آب(اعم از آب ساده و یا کربناته) ولی سایر نوشیدنی ها(حتی چای گیاهی) می توانند محرک سردرد باشند.

 

ادویه های گیاهی؛ معمولا مصرف مقادیر متعادل از نمک، وانیل و دیگر چاشنی های گیاهی در بیماری میگرن تحمل می شوند و محرک سردرد نمی باشند.

 

 

غذاهایی که میگرن را تحریک می کند

 

در افرادی که مستعد میگرن هستند یک سری غذاها وجود دارند که اغلب سبب تحریک سردرد می گردند. معمولا سردردهای میگرنی شامل یک سری واکنش در عروق خونی و سیستم اعصاب بدن می باشند.

 

برخی از غذاهای رایجی که ممکن است تحریک کننده سردردهای میگرنی باشد عبارت هستند از: محصولات لبنی(از جمله شیر پُرچرب، شیر بُز، پنیر، ماست و…)

 

شکلات

 

تخم مرغ

 

مرکبات

 

گوشت(از جمله: گوشت گاو، مرغ، خوک*، ماهی، بوقلمون و…)

 

بادام زمینی

 

گوجه فرنگی

 

پیاز

 

ذرت

 

گندم( به شکل نان، پاستا و…)

 

salamatmag 3 34 300x150 چه مواد غذایی برای پیشگیری از میگرن مناسب است

 

همچنین بعضی از نوشیدنی ها و افزودنی ها ممکن است از بدترین محرک ها برای بدتر شدن میگرن باشد از جمله: نوشیدنی های الکلی به ویژه شراب قرمز*، نوشیدنی های کافئینه از جمله قهوه و چای و کولا، منوسدیم گلوتامات، آسپارتات(نوعی شیرین کننده مصنوعی) و نیتریت ها.

 

و در مورد غذاها که نه در لیست غذاهای ایمن و نه در لیست غذاهای مُضر برای میگرن قرار دارند می بایست جانب احتیاط را رعایت کرد چرا که این احتمال وجود دارد که آن ها نیز تحریک کننده میگرن باشند(هر چند این امر بعید است). تقریبا هر نوع غذایی(به غیر از غذاهای ایمن)، می تواند برای بعضی افراد محرکی برای بد تر شدن میگرن باشد، لذا این دسته از غذاها را نه می توان خیلی در مظان اتهام قرار داد و نه احتمال مُضر بودن شان را دور از انتظار پنداشت و می بایست جانب احتیاط را در مصرف آن ها رعایت کرد.

 

نکته ای که در تاثیرات سوء مواد غذایی بر میگرن باید در نظر داشت که آن است که تجربیات شخصی افراد نیز در این زمینه می تواند مفید باشد.

 

 

عوامل زیادی هستند که باعث سر درد و میگرن می شوند شما مخاطبین عزیز می توانید با مراجعه به پست اصلی ترین علل سرگیجه و سر درد و راه های درمان آن اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل کنید

 

گیاهان دارویی برای درمان میگرن

 

Feverfew گیاهی است که نام آن از این واقعیت سرچشمه گرفته است که یونانیان باستان و بسیاری از جوامع، آن ها را به عنواندرمانی برای سردرد مصرف می کردند. یک سری از محققان شهر لندن در طی یک بررسی در یک گروه منتخب از بیماران مبتلا به میگرن، به این نتیجه رسیده اند که این گیاه دو سوم از میگرن ها را در جمعیت مورد بررسی محدود نمود که این اثر مشابه اثربخشی اغلب داروهای درمان کننده ی میگرن هستند. هر چند که بعضی از افراد شاهد اثرات مثبت این دارو در درمان میگرن شان بودند ولی در برخی از دیگر افراد نیز هیچ اثر مثبتی دیده نمی شود.

 

 

تحقیقات حاکی از آن است که مقدار مصرف این دارو که توانایی پیشگیری از میگرن را داشته باشد در محدوده ی بین ۵۰ الی ۱۰۰ میلی گرم است. هر چند که اغلب از کپسول های حاوی ۲۵۰ میلی گرم از داروی استاندارد Feverfew استفاده می گردد و توصیه می شود که روزانه یک عدد کپسول با معده ی خالی مصرف کنید، اما اگر برگ های تازه این دارو را بیابید دوز مصرف معمول حدود ۲ تا ۳ برگ تازه در روز است.

 

بسیاری از افراد Feverfew را برای دوره های طولانی مصرف مصرف کرده اند و تا کنون عوارض جانبی ای دیده نشده است و پژوهش ها هیچ عارضه جدی ای را نشان نداده اند؛ هر چند هنوز تلاش ها و بررسی ها برای ملاحظه ی اثرات جانبی آن در طولانی مدت ادامه دارند.

 

البته اگر در دوران بارداری هستید توصیه می کنیم که از مصرف Feverfew اجتناب نمایید البته شواهدی مبنی بر این که مصرف این ماده سبب مشکلاتی در ارتباط با  بارداری و زایمان  می گردد وجود ندارند ولی از طرف دیگر اطلاعات موجود برای اطمینان از بی خطر بودن این دارو در بارداری کافی نیستند.

 

salamatmag 2 34 300x150 چه مواد غذایی برای پیشگیری از میگرن مناسب است

 

عوامل موثر درحملات میگرنی

 

استرس و یا حتی رهایی از استرس که می‌تواند سبب بیماری شود.

هورمون‌ها (مصرف قرص‌های بارداری و یا در هنگام قاعدگی).

کمبود خواب و یا اختلال در الگوی خواب فرد.

سفر و یا تغییر آب و هوا و یا بلندی محل زندگی.

مصرف بیش از حد مسکن‌ها و درمان‌های ضد درد.

گرسنگی طولانی (مانند روزه) و تغییرات متناوب فاصله وعده‌های غذایی.

کمبود آب در بدن.

مصرف سیگار.

هر چند نمی‌توان از تمام حمله‌های میگرنی جلوگیری کرد، ولی می‌توان با شناسایی عواملی که منجر به تحریک و ایجاد حمله‌های بیماری می‌شوند، از تعداد دفعات حمله‌های بیماری و شدت آنها کم کرد.