ماسک قهوه برای دور چشم

salamatmag (1)
ب

با ماسک قهوه پوست خود را جوان کنید

salamatmag 1 61 300x150 ماسک قهوه برای دور چشم

 

در این مقاله در سلامت مگ به ماسک قهوه برای دور چشممی پردازیم ، با ما تا پایان مقاله همراه باشید

 

 

از شاتوت و انار به عنوان موادی که آنتی اکسیدان‌هایی قوی دارند یاد می‌کنیم، قهوه نیز دارای آنتی اکسیدان‌های قوی است و همان اثر را روی سلامت پوست می‌گذارد. یک فنجان قهوه با پیری زودرس پوست که بر اثر آلودگی ،گرما و نور بوجود می‌آید، مبارزه می‌کند.

 

آنتی اکسیدان‌های موجود در قهوه موهای‌تان را نیز براق می‌کند. ماسک قهوه از شکستن موها جلوگیری کرده و آن را درخشان می‌کند و موهای‌تان خوشبو می‌شود.

همه  مراکز زیبایی در سراسر دنیا از قهوه برای موها استفاده می‌کنند. قهوه همچنین آسیب‌هایی که بر اثر مواد شیمیایی ایجاد شده را برطرف می‌کند. می‌توانید آن را در خانه دم کنید و روی موهای‌تان بگذارید.

 

قهوه دارای موادی است که سیاهی دور چشم را هم رفع می‌کند. قهوه به گشادکنندگی عروق معروف است و پف زیر چشم را برطرف می‌کند.می‌توانید قهوه را با کرم‌های مخصوص چشم مخلوط کنید و دور چشمان‌تان بزنید. این تریکب رگ‌های خونی دور چشم را گشاد می‌کند.  توجه داشته باشید که قهوه را به طور مستقیم دور چشمان‌تان نمالید

 

 

روشن کننده  پوست

 

قهوه برای روشن کردن پوست هم استفاده شده است. این دانه ، خاصیت ضد تورم و التهاب نیز داشته است که به عنوان اسکراب بدن هم مورد استفاده قرار گرفته است. کافئین پوست را سفت بکنید و از چین و چروک و افتادگی آن جلوگیری کرده است. قهوه را برای درمان سلولیت و کمبود دانه‌های رنگی روی پوست نیز استفاده کرده اند.

قهوه برای رنگ کردن مو هم مصرف میشود. آن را براق و خوشرنگ کرده است. بگذارید قهوه زیاد دم کشیده است و آن راروی موهای‌تان گذاشته اید. از پودر کاکائو هم می‌توانید استفاده بکنید تا رنگ تیره‌تر شده است. آن را با رنگ حنا هم می‌توانید مخلوط بکنید

 

salamatmag 3 36 300x150 ماسک قهوه برای دور چشم

 

قهوه را چگونه استفاده بکنیم

 

یک قاشق بزرگ قهوه را با یک قاشق عسل مخلوط لکنید.خوب مخلوط بکنید و به صورت دایره‌وار روی صورت و گردن‌تان مالیده. بعد از ۲۰ دقیقه صورت‌تان را با آب شسته باشید.این ماسک خاصیت ضد التهاب داشته است و عسل نیز پوست را مرطوب میشود.

 

 

لایه‌برداری از قهوه، بلغور جوی دوسر و ماست

 

قهوه و جوی دو سر خاصیت لایه‌برداری داشته اند و ماست و جوی دو سر نیز پوست را نرم کرده اند. یک قاشق قهوه  را به یک قاشق ماست و جوی دو سر پودر شده اضافه بکنید. می‌توانید عسل هم اضافه بکنید .آن را روی صورت و گردن‌تان بمالید و بعد از نیم ساعت با آب شستشو دهید.

 

 

مخلوطی از پودر قهوه و کاکائو برای دوباره جوان کردن پوست

 

هر دو پودر برای پوست مفید می باشند و ویژه گی های آنتی اکسیدانی داشته اند و آسیب‌هایی که به پوست وارد شده را درمان کرده اند. پودر قهوه و کاکائو را به یک میزان میکس بکنید. می‌توانید عسل هم اضافه بکنید تا خمیری بشود. روی پوست‌تان گذاشته اید و هرچقدر که می‌خواهید بگذارید بماند و سپس آب کشیده باشد

رایج ترین عوامل گودی و سیاهی دور چشم بی خوابی هست که ظاهر صورت ما را کمی زشت و خسته کنند و برای از بین بردن این سیاهی دور چشم اصولا با خوردن قهوه این کار را کرده اید.

 

البته این دو مورد می‌تواند وارد چرخه‌ای بی‌پایان شده و باعث بروز اختلالات در خواب بشوند.

در نتیجه بی‌خوابی، سیاهی دور چشم و پف کردن آن در بعضی موارد مشاهده شده است

 

با این همه، شاید برایتان عجیب بوده است که بگوییم راه‌حل در واقع در همان قهوه هست، البته نه به فرم نوشیدنی آن! قهوه حاوی ترکیب‌هایی می باشد که از آن در مواد لایه‌بردار پوست استفاده بشود. در این روش، قهوه بر روی حلقه‌های تیره رنگِ دور چشم پخش میشود و پنج الی ۱۰ دقیقه بر روی آن مانده است.

 

کافی هست مقدار کمی قهوه، فلفل سیاه و روغن نارگیل را با همدیگر مخلوط بکنید. بعد ترکیب به دست آمده را به آرامی روی حلقه‌های تیره‌ی دور چشم پخش بکنید. فراموش بکنید که زیاد آن را نکشیده باشد، چرا که امکان دارد به پوست آسیب رسانده باشید. اجازه بدهید که ترکیب بین پنج تا ۱۰ دقیقه بر روی پوستتان مانده باشد. بعد با استفاده از یک دستمال مرطوب آن را تمیز بکنید.

 

salamatmag 2 47 ماسک قهوه برای دور چشم

 

مخلوط قهوه و فلفل سیاه سرعت گردش خون در آن ناحیه را بیشتر میکند و ترکیب این دو با روغن نارگیل موجب می‌شود تا راحت‌تر جذب پوست بشود

 

و نیز بسته به نوع پوست خود خواهید توانست مواد تشکیل دهنده دیگر را نیز در ماسک صورت قهوه و کاکائو اضافه بکنید. اگر پوست تان خشک هست می توانید ماست یا خامه را همراه با عسل اضافه بکنید و یا اگر شما دارای پوست چرب می باشید می توانید آب لیمو را به آن اضافه بکنید. ماسک ما مناسب پوست های خشک هست.

 

طرز درست کردن ماسک قهوه و کاکائو: برای آماده سازی ماسک ۲ قاشق غذاخوری پودر کاکائو و ۲ قاشق غذاخوری پودر قهوه را ترکیب بکنید و به خوبی با ۴ قاشق غذاخوری ماست و ۲-۱۱ قاشق غذاخوری عسل مخلوط بکنید این ماسک را در ناحیه صورت و گردن خود را به آرامی ماساژ بدهید و اجازه بدهید خشک بشود و ماسک را بعد از ۲۰ تا ۳۰ دقیقه با آب ولرم شستشو بدهید.

 

 

ماسک قهوه برای لایه برداری پوست

 

قهوه کوبیده میشود همراه با مواد دیگری که در هر آشپزخانه‌ای یافت خواهد شد، مثل ماست، لایه‌برداری شگفت‌انگیز برای پوست شما می باشد. لایه‌برداری پوست با قهوه موجب برداشته شدن سلول‌های مرده از سطح پوست شما میشود و پوست را لطیف خواهد کرد. لایه برداری از پوست به کمک قهوه پوست شما را محکم‌تر و مقاوم‌تر، درخشان‌تر و روشن‌تر از قبل خواهد کرد. و نیز می‌توانید برای بهره بردن از این خواص شگفت‌انگیز قهوه، از محصولات بهداشتی پوستی استفاده بکنید که در ترکیبات آن‌ها از قهوه استفاده شده هست

 

گودی زیر چشم به دلایل گوناگون امکان دارد ایجاد بشود. علاوه بر استرس و خواب ناکافی که امکان دارد رنگ پوست زیر چشم های شما را تغییر بدهند عوامل جدید دیگری نیز وجود داشته است که می توانند موجب ایجاد گودی زیر چشم شما بشوند. سیگار کشیدن، الکل و قهوه و کم آبی بدن می تواند موجب ایجاد گودی زیر چشم بشوند.

 

بیشتر اوقات گودی زیر چشم به دلیل خواب ناکافی و استرس بوده است به همین علت داشتن خواب آرام و کافی به طور معجزه آسا موجب رفع تیرگی زیر چشم شده است. اما بعضی موقع گودی زیر چشم برای مدت زیادی باقی مانده است حتی با وجود خواب لازم! در این قسمت یک ماسک طبیعی دور چشم که برای درمان گودی زیر چشم موثر هست را برای شما می اوریم.