قرصی که می تواند از مرگ زود رس جلوگیری کند

salamatmag (4)
ب

قرصی که می تواند از مرگ زودرس جلوگیری کند

salamatmag 4 3 300x150 قرصی که می تواند از مرگ زود رس جلوگیری کند

در این مقاله در سلامت مگ به تعریف قرصی که می تواند از مرگ زودرس جلوگیری کند می پردازیم ، با ما تا پایان مقاله همراه باشید.

قرصی که می تواند از مرگ زودرس جلوگیری کند

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت گفت: در چند سال گذشته یکی از بزرگترین مشکلات مردم، مرگ زودرس بوده طی آخرین تحقیقات، برسی ها و آزمایشات به عمل آمده از سوی پزشکان ایرانی، توانستیم دارویی را تولید کنیم تا آمار مرگ و میر بر اثر سکته قلبی و مغزی را به مقدار قابل توجهی کاهش دهد.

 

حدود ۵۰ درصد ایرانیان زیر ۷۰ سال عمر می‌کنند و مرگ زودرس دارند

 

یکی دیگر ازعلت ها مرگ زودرس ایرانیان، بیماری سکته قلبی و مغزی است، طی تحقیقاتی که در ۱۵ سال گذشته به عمل آمده، تمام تلاش خود را کردیم که مرگ زودرس را کم کنیم.

با حمایتی که توسط بنیاد برکت و شرکت داروسازی البرز صورت گرفته است، توانستیم قرص جدیدی را تولید کنیم که این دارو می‌تواند در صورت مصرف میانگین عمر ایرانیان را بالا ببرد.

 

اگر بیماران اقدام به مصرف این دارو کنند، مرگ زودرس ناشی از سکته‌های قلبی و مغزی پیشگیری خواهد شد و این دارو می‌تواند حداقل ۵۰ درصد از مرگ‌های زودرس ناشی از سکته‌های قلبی و مغزی را کم میکند.

 

این دارو در حال حاضر در داروخانه‌های کشور موجود است و با توجه به اهداف و چشم‌انداز‌هایی که درنظر داریم، تمام تلاش خود را برای تولید دارو‌های جدید به کار خواهیم گرفت.

salamatmag 1 6 300x150 قرصی که می تواند از مرگ زود رس جلوگیری کند

داروی پلی پیل  E و V به صورت بسته های ۳۰ عددی قرص و به دو فرم پلی پیل توسط شرکت البرز دارو تولید شده که تفاوت آنها وجود والسارتان و انالاپریل است

 

همچنین داروی سووداک به عنوان داروی درمان هپاتیت  C در ایران توسط شرکت فن آوران روژان محقق دارو تولید و به بازار آمد. این دارو ترکیب دو داروی سوفوسبویر و داکلاتاسویر در یک قرص و یک ابتکار ایرانی است.

 

از مزیت های داروی سووداک می توان به موثر بودن در عفونت همزمان با دو ژنوتیپ، موثر بودن در مواردی که ژنوتیپ غیر قابل تشخیص باشد و موثر بودن حتی در صورت خطای آزمایشگاه یا جوابهای دوگانه، اشاره کرد.

 

داروهای فوق با حمایت پژوهشکده بیماری های گوارش و کبد بیمارستان شریعتی تهران ساخته و به بازار عرضه شده است