سحر خیزی چه فوایدی برای بدن دارد

salamatmag (2)
ب

دیر بیدار شدن سبب چه بیماری هایی می شود ؟

salamatmag 2 51 300x150 سحر خیزی چه فوایدی برای بدن دارد

 

در این مقاله در سلامت مگ به اینکه سحر خیزی چه فوایدی برای بدن دارد می پردازیم ، با ما تا پایان مقاله همراه باشید

 

موفقیت بیشتری را در کارتان کسب خواهید کرد

 

چگونه در زندگی و کار موفق تر شوید؟ صبح ها زودتر از خواب بیدار شوید.

 

کریستُف رندلر (Christoph Randler) که یک زیست شناس هست، در پژوهش تازه خود که در دانشگاه هاروارد انجام شده، در این مورد می گوید: “کسانی که بازده کاری شان در صبح بالاتر می باشد، در مشاغل شان موفقیت های بیشتری را کسب خواهند کرد. این بدان علت است که آنها به مراتب فعال تر از کسانی هستند که اوج فعالیت های کاری شان در ساعات پایانی کار هست.”

 

در این نظرسنجی ۳۶۷ دانشجو مورد مطالعه قرار گرفتنده اند و در این میان، افرادی که صبح ها زودتر از خواب بیدار شده اند، به مراتب فعال تر بودند و اهداف اهداف بلندمدتی در زندگی شان داشته اند

 

 

کمتر کارهایتان را به تاخیر می اندازید

 

افرادی که معمولا صبح زود از خواب بیدار شده اند کمتر پیش می آید که کارهایی را که می توانند امروز انجام دهند به فردا موکول بکنند.

 

اریک جافِ، کارشناس دیگری، در گزارشی که در سال ۱۹۹۷ میلادی (۱۳۷۶ شمسی) و در دانشگاه دِپُل از عملکرد دانشجویان انجام داده است، بر این باور است که افرادی که بیشترین میزان عملکردهایشان در ساعات پایانی روز باشد بیشتر در معرض به تعویق انداختن کارهایشان هستند. تحقیق دیگری که در همین راستا و در سال۲۰۰۷ میلادی (۱۳۸۶ شمسی) انجام شده نیز نشان می دهد، بزرگسالانی که عمده فعالیت های روزمره شان به ساعات پایانی کاری مربوط هست، در به تاخیر انداختن کارها و حتی فعالیت های مربوط به تحصیل شان، مستعدتر می باشند.

 

به تاخیر انداختن امور، عادت بسیار بدی هست. چنین عادتی می تواند کارهای حرفه ای و حتی زندگی شخصی افراد را به مخاطره بیندازد. شاید شما هم با مشکل مشابهی روبرو هستید، تلاش کنید که در گروه افرادی قرار گیرید که صبح زود از خواب بیدار می شوند

 

 

تمدد اعصاب

 

ما پس از چند بار قطع کردن صدای زنگ ساعت از خواب بیدار می شویم و پس از آن متوجه می شویم که دیر هست. شما برای آماده شدن هرچه زودتر عجله می‌کنید. بعد شما با ترافیک صبح روبرو می‌شوید و حتی شاید برای یک جای پارک به مشکل بخورید. همه‌ی این مشکلات به خاطر دیر بیدار شدن به وجود می‌آید که موجب ناراحتی و از دست دادن تمرکز می باشد.

 

وقتی که صبح از خواب بیدار شده اید، سه چیز که شما به خاطر آن‌ها شکر گذارید را یاد داشت کنید، این کار باعث فعالیت مناسب مغز شما خواهد شد و در خلق و خوی شما تاثیر خوبی خواهد گذاشت، زیرا شما متوجه می‌شوید که پیدا کردن سه چیز برای شگرگذاری بسیار آسان هست.

 

یک مجله را بیرون از اتاق خواب خود نگه دارید و خود را قانع کنید که از رختخواب بیرون بیایید و آن را مطالعه کنید. هنگامی که شما در تخت خواب نشسته و یا دراز کشیده‌اید، مغز به ارتباط “تخت” با چیزی غیر از خواب عادت خواهد کرد. که این بخشی از علت آن هست که چرا تحقیق ها می‌گویند تلویزیون را از اتاق خود بیرون نگه داری کنید. شما به تماشای بیش از حد تلویزیون در رختخواب عادت می‌کنید، که رابطه‌ی تخت خواب و خواب را از هم جدا خواهد کرد. رختخواب فقط باید برای خوابیدن شما باشد

 

salamatmag 3 49 300x150 سحر خیزی چه فوایدی برای بدن دارد

 

خواب بیشتر

 

همه ما می‌دانیم که حتما هشت ساعت خواب مفید باید داشته باشیم، اما ما فقط می‌خواهیم به تماشای یک قسمت بیشتر از سریال دلخواه خود نگاه کنیم.داشتن مقدار لازم  خواب نه تنها به شما انرژی بیشتری را برای روز خواهد داد، بلکه سلامت روان، خلاقیت و کنترل وزن شما را بهتر می کند. با این وضع، یک خط نازک بین خواب مناسب و بیش از حد خوابیدن موجود است. خواب به مدت ۱۰ ساعت و برای مدت طولانی در رخت خواب ماندن باعث می‌شود که شما در طول روز بیشتر خسته‌تر شوید.

 

سریع تر بخوابید. ممکن هست در ابتدا تنظیم خواب سخت باشد، اما اگر یک دو بار زود از خواب بیدار بشوید، روزهای های بعدی بیدار شدن راحت‌تر خواهد شد.

 

 

بهره‌مندی بیشتر

 

زود بیدار شدن از خواب، نه تنها بر همه‌ی مواردی که در بالا گفته شده، به بهره‌وری بیشتری در طول روز منجر شده. صبح زمانی است که مغز هوشیارتر و متمرکزتر هست، پس مهم‌ترین وظایف خود را در اول صبح انجام بدهید و کارهای ساده‌تر که نیاز به تمرکز کمتری دارند را برای بعد بگذارید.

 

چرت زدن صبح‌گاهی را برای همیشه ترک کنید، هیچ کدام از ما تغییر ناگهانی را دوس نداریم، در نتیجه گام‌های کوچک بردارید و قدم به قدم پیش روی کنید و خود را برای بیدار شدن همیشگی در صبح اول وقت و بدون چرت زدن آماده بکنید

 

salamatmag 1 53 300x150 سحر خیزی چه فوایدی برای بدن دارد

 

ورزش

 

ورزش کردن در صبح یکی از بهترین راه‌هایی هست که روز خود را به شروع کنید. موجب زیاد شدن انرژی می‌شود و همینطور نیز کمک می‌کند که خواب بهتری در شب داشته باشید. افرادی که نزدیک به زمان خواب ورزش می‌کنند، بسیار سخت تر به خواب خواهند رفت. آن را بخشی از برنامه صبح خود قرار بدهید که به زودی به شما امکان ضعف و بیحالی کمتر و هشیاری بیشتر را خواهد داد.

داشتن یک برنامه ریزی متعادل نیز به شما کمک می‌کند تا راحت‌تر از رختخواب بیرون بروید ، ممکن است کمی طول بکشد تا به آن عادت بکنید. زنگ ساعت خود را برای یک زمان ثابت در هر روز تعیین بکنید، صدای زنگ آن را قطع نکنید و هیچ وقت چرت نزنید. یک ساعت دراز کشیدن در رختخواب بسیار وسوسه انگیز می باشد، اما در مورد همه کارهایی که نیاز به انجام دادن آن دارید، فکر بکنید

 

 

بهره‌مندی بیشتر

 

زودتر بیدار شدن از خواب، نه تنها بر همه‌ی مواردی که در بالا ذکر شده، به بهره‌وری بیشتری در طول روز منجر شده بلکه صبح زمانی هست که مغز هوشیارتر و متمرکزتر می باشد، پس مهم‌ترین وظایف خود را در اول صبح انجام بدهید و کارهای ساده‌تر که نیاز به تمرکز کمتری دارند را برای بعد بگذارید.