ورزش هایی که برای بدن شما بسیار مفید است

salamatmag (1)
ب

ورزش هایی که عمر را طولانی می کند

salamatmag 1 63 300x150 ورزش هایی که برای بدن شما بسیار مفید است

 

در این مقاله در سلامت مگ به ورزش هایی که برای بدن شما بسیار مفید است می پردازیم ، با ما تا پایان مقاله همراه باشید

 

ورزش هایی که بدن شما را سالم نگه می دارد

 

شنا، دوچرخه سواری، ایروبیک و تنیس بهترین رشته های ورزشی برای حفظ سلامتی و تندرستی افراد هستند.

 

کارشناسان استرالیایی در تازه ترین تحقیقات خود در یافته اند که: مشاهدات نشان می دهد که به تنهایی صرف زمان برای انجام حرکات ورزشی کفایت نمی کند بلکه نوع ورزش در حفظ سلامت نقش به سزایی خواهد داشت.

 

 

 

این پژوهش که توسط دانشمندان دانشگاه سیدنی بر اساس بازه های اطلاعاتی جمع آوری کرده اند در سال ۱۹۹۴ میلادی تا ۲۰۰۶ میلادی در میان بیش از ۸۰ هزار سالمند انگلیسی صورت گرفته نشان می دهد ورزش های مختلف می‌تواند تاثیر های متفاوتی بر روی سلامت بدن بگذارد.

 

به عنوان نمونه، فوتبال، دویدن، وزنه برداری و بیشتر از ورزش های دیگر در بالا رفتن به زندگی و احتمال تاخیر مرگ تاثیر نخواهد گذاشت در حالی که سایر رشته ها تاثیر به مراتب بیشتری بر روی سلامت انسان و زیاد شدن عمر دارند

 

 

بدمینتون، تنیس و اسکواش بهترین ورزشها برای افراد کهن سال در این تحقیق بودند که ۴۷ درصد احتمال مرگ زودرس را کم خواهد کرد و ۵۶ درصد باعث تاخیر در بروز مشکلات قلب و عروقی در بین افراد مسن خواهد شد.

 

 

کارشناسان معتقدند که شنا و ورزش ایروبیک برای انسان های مسن ۲۸ درصد مرگ زودرس و تا ۴۱ درصد ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی را کم خواهد کرد. با این حال دوچرخه سواری برای افراد این گروه سنی تنها ۱۵ درصد در بهبود سلامتی نقش دارند درحالی که این ورزش برای افراد جوان بالاترین تاثیر را در حفظ سلامتی خواهد داشت.

 

 

کارشناسان تاکید دارند که استفاده از ورزش های ترکیبی مختلف همچون ایروبیک باعث بالا رفتن سلامتی بدن خواهد شد

 

salamatmag 3 57 300x150 ورزش هایی که برای بدن شما بسیار مفید است

 

بهترین ورزش دنیا چیست

 

دویدن جز بهترین تمرینات برای کالری سوزی و به چالش کشیدن عضلات باسن هست. هنوز قانع نشده اید؟ در اینجا ۱۵۵۵ علت درست برای تشویق‌تان به دویدن هست.

 

همه جا می‌توانید بدوید.

فقط بدوید. چه روی تردمیل چه در پارک. می شود با دویدن مایل‌ها را پشت سر گذاشته و حتی بهتر است در سفر بعدی‌، برای کشف یک جای جدید، بندهای کتانی‌تان را بسته و بدوید.

 

ورزش کاران رژیم غذایی خاصی دارند تا بتوانند تمام کالری مورد نیاز خود را از طریق خودن به دست بیاوردند شما مخاطبین عزیز می توانید با مراجعه به پست رژیم غذایی مناسب ورزشکاران در مورد خوراک و غذا ورزشکاران اطلاعات کافی را به دست آوردید

 

کمتر پزشک‌تان را می‌ببینید

 

فقط سیب نیست که می‌تواند از پزشک بی نیازتان بکند. انسان ها پرتحرک، کمتر سرطان کولون خواهند گرفت. و در میان خانوم‌ها آنهایی که مرتبا در تمرینات پرتنش مثل دویدن شرکت کرده اند، می‌توانند ریسک سرطان سینه را تا ۳۰۰۰ درصد کم بکنند.

 

 

بیشتر عمر می‌کنید

 

چه کسی دوست ندارد عمرش طولانی‌تر بشود؟ دوندگان نه تنها کمتر زمین‌گیر می‌شوند و نسبت به همسالان خود بیشتر فعال می‌مانند چون، بیشترهم عمر خواهند کرد. حتی با وجود این‌که با بالا رفتن سن، زمان دوِ هفتگی کمتر خواهد شد، اما فوایدش برای سلامتی همچنان ادامه خواهد داشت و پابرجاست.

 

 

به اصالت‌تان برمی‌گردید

 

معلوم شد حق با بروس اسپرینگستین می باشد: ما به دنیا می ایم که بدویم. این چیزی هست که ما را از میمون‌ انسان نما به بشر تبذیل خواهد کرد و اجدادما هم به دنبال شکار، مسافت‌های طولانی دویده اند.

 

salamatmag 2 58 300x150 ورزش هایی که برای بدن شما بسیار مفید است

 

میتوانید شلوار جین جذب‌تان را راحت بپوشید

 

دویدن یکی از بهترین شیوه‌های کالری سوزی هست. یک فرد حدودا ۷۲ کیلویی می‌تواند بیشتر از ۸۵۰ کالری در ساعت سوزانده باشد.

 

 

حافظه‌تان تقویت می‌شود

 

ثابت شده ورزش به حفظ دقت و هشیاری کمک می کند و حتی می‌تواند علائم زوال مغز را کم کند. پیگیری مدام همچنین می‌تواند از مغز دربرابر آلزایمر محافظت بکند حتی برای آنهایی که سابقه خانوادگی این بیماری را نیز دارند.

 

 

خودباوری‌تان را تقویت می‌کند

 

علل دیگری برای دویدن می‌خواهید؟ دوندگانی که بیرون از خانه خواهند دوید و از چشم‌انداز زیبای طبیعت بهره می‌برند، نسبت به کسانی که فقط به صحنه‌های منفی زُل می‌زنند، بعد از ورزش عزت نفس و خودباوری‌شان بیشتر خواهد شد.

 

 

محکم و قوی می‌مانید

 

دوندگان کهن سال، بهتر از کسانی که نمی‌دوند می‌توانند تعادل‌شان را حفظ بکنند، و زانوها و تاندون‌های‌شان در انجام حرکات گوناگون بهتر حفظ بشود. یوگا هم خوب هست! مواظب باشید زیاده‌روی نکنید، چون ورزش زیاد می‌تواند منجر به تنش و فشار و شکستن استخوان بشود.

 

 

از فشارخون تان کم می‌شود

 

دویدن، راهی عادی برای حفظ فشار خون متعادل هست. تمرینات تقویت کننده می‌توانند به کاهش فشارخون در عرض چند هفته کمک بکنند.

 

.