چه خوراکی هایی باعث کاهش میل جنسی می شود ؟

married-couple-with-reduced-sexual-desire
ب

چه عواملی باعث کاهش میل جنسی می شود ؟

 

married couple with reduced sexual desire 300x150 چه خوراکی هایی باعث کاهش میل جنسی می شود ؟

در این مقاله در سلامت مگ به اینکه چه خوراکی هایی باعث کاهش میل جنسی می شود ؟ می پردازیم ، با ما تا پایان مقاله همراه باشید

 

عشق کافی نیست. وقتی زیر یک سقف زندگی می‌کنید، نمی‌توانید اهمیت برقراری رابطه جنسی سالم و آرامش‌بخش را در محکم شدن پایه‌های عشق‌تان انکار کنید. کارشناسان و پژوهشگران ایرانی می‌گویند سرد شدن رابطه زناشویی در بسیاری از زن و شوهرهای ایرانی کارشان را به طلاق می‌کشاند و اگر این زوج‌ها پیش از ثبت مهر طلاق از سکسولوژیست‌ها کمک بگیرند، آمار جدایی‌ها هر روز بالاتر نمی‌رود.

 

ما نمی‌خواهیم اهمیت دریافت مشاوره جنسی و بالا بردن اطلاعات و شناخت‌تان در این مورد را نادیده بگیریم، اما معتقدیم گاهی بدون دریافت این مشاوره‌ها هم می‌توان یک رابطه سرد زناشویی را از خطر نابود شدن نجات داد. پژوهشگرانی که در دیلی‌میل نتیجه مطالعات‌شان چاپ شده است، می‌گویند برخی موادغذایی، قاتل ارتباط زناشویی شما هستند. از نظر آنها اگر رژیم غذایی سالمی را رعایت کنید تا اندازه زیادی می‌توانید فاصله‌ای که میان‌تان ایجاد شده را پر کنید و به رابطه‌تان گرمای بیشتری بدهید.

 

خوراکی هایی که میل جنسی را کاهش می دهد

 

 

شیرین بیان

 

شیرین بیان برای درمان زخم معده مفید است. همچنین از آن در پزشکی، داروسازی و صنایع بهداشتی و غذایی استفاده می شود. عصاره شیرین بیان دارای ترکیب گلیسیریزین، اسید گلیسریزیک و نمک های پتاسیم و کلسیم است. اسیدگلیسریزیک و گلیسیریزین روی میزان تستوسترون و کورتیزول اثر منفی می گذارد و  میتواند باعث ناتوانی جنسی و کاهش میل جنسی شود.

 

 

نعنا

 

گیاه نعناع خاصیت هضم کنندگی، ضدعفونی کننده  مقوی و محرک دارد. همچنین عطر آن برای غذاها و نوشیدنی ها عالیست. ولی باید بدانید که نعناع باعث کاهش میل جنسی می شود. طبق اطلاعات بدست آمده جوهر نعنا خشک موجود در قرص نعنا سطح تستوسترون را کاهش می دهد و تحریک جنسی را به تاخیر می اندازد.

 

sexdrive 300x150 چه خوراکی هایی باعث کاهش میل جنسی می شود ؟

 

گنه گنه

 

گنه گنه به نوشیدنی های گازدار و نیروزا اضافه می شود و عامل مزه تلخ این نوشیدنی هاست. ولی این اسانس میزان تستوسترون را کم کرده و موجب کاهش میل جنسی می شود.

 

 

شکر

 

جالب است بدانید که غذاهای شیرین موجب افزایش ناگهانی قند خون و کاهش تستوسترون می شوند که بر روی میل جنسی تاثیر منفی می گذارد. پس کسانیکه میل جنسی کمی دارند باید مصرف غذاهای شیرین را به شدت کاهش دهند.

 

 

غذاهای سرخ شده

 

به گزارش مجله پزشکی آسان طب، چربی های هیدروژنه بر هورمون ها اثر گذاشته و موجب کاهش سطح تستوسترون می شوند. یکی از علل نقص در ساختمان اسپرم همین غذاهای سرخ شده است. اسیدهای ترانس، گردش خون را کند کرده و از نعوظ مردان جلوگیری می کنند. در زنان هم موجب کاهش میل جنسی و تحریک پذیری خواهد شد.

 

 

کلم و پنیر

 

طبق بررسیهای بدست آمده، کلم غنی از فیبر بوده و باعث تحریک داستگاه گوارش و نفخ می شود. از سوی دیگر کلم پخته بویی متصاعد می کند که خود کاهش دهنده میل جنسی است. پنیر هم حاوی هورمون هایی به نام زنوسترون است که بر میل جنسی اثر منفی می گذارد.

 

 

قهوه

 

مصرف قهوه در کنار اینکه شادی زاست، باعث افزایش هورمون های استرس زا مانند کورتیزول می شود که کاهش دهنده میل جنسی است. پس کسانیکه میل جنسی کمی دارند نباید زیاد قهوه بخورند و برعکس کسانی که نیاز بیش از حدی دارند مصرف قهوه را فراموش نکنند.

 

 

sex drive killers s3 arguing couple on sofa 300x150 چه خوراکی هایی باعث کاهش میل جنسی می شود ؟

سبوس

 

افزایش مصرف سبوس موجب افزایش حجم مدفوع و پیشگیری از یبوست می شود. ولی فیتوستروژن زیادی تولید می کند که بر کاهش میل جنسی تاثیر گذار است. همچنین مصرف بیش از حد آن موجب ریزش مو در مردان خواهد شد.

 

 

گوشت قرمز

 

از آنجایی که برخی انواع گوشت قرمز حاوی مقداری هورمون های اضافی هستند، مصرف بیش از حد آنها می تواند تعادل طبیعی هورمون ها در بدن را بر هم بزند. به طور کلی، گوشت های قرمز منبعی غنی از پروتئین و روی هستند که به تقویت ماهیچه ها کمک می کند و مانع از تجمیع چربی ها می شود. در نتیجه، مصرف به اندازه این گوشت لذیذ هم به بدن شما نفع می رساند و هم اینکه مانع آسیب دیدن قوای جنسی شما می شود.

 

 

نوشابه های گاز دار

 

نوشابه های گازدار قند خون را افزایش می دهد و باعث دیابت می گردد. یکی دیگر از عوارض مصرف نوشابه های گازدار کاهش میل جنسی است.

 

 

الکل

 

الکل خواب آور بوده و مانع تولید تستسترون می شود. تستسترون افزایش دهنده میل جنسی است. در نتیجه مصرف الکل بر روی میل جنسی اثر منفی می گذارد.

 

 

سویا و گوشت

 

سویا بیشتر از بسیاری گیاهان پروتئین دارد، ولی مصرف زیاد آن تعداد اسپرم را پایین می آورد. سویا سطح هورمون تستسترون را در بدن کاهش می‌دهد و تعداد اسپرم را هم کاهش می دهد که در برخی موارد حتی موجب ناباروری می شود.

 

مصرف بیش از اندازه گوشت قرمز هم می‌تواند تحریک‌پذیری جنسی را برای آقایان دشوار کند. پس بیشتر از چند تکه گوشت خورشی یا یک برش باریک گوشت در روز مصرف نکنید.

 

 

میگو

 

هگزیل ریسورسینول موجب اختلال در غدد درون ریز می شود. این ماده در میگو برای جلوگیری از تغییر رنگ اعمال میشود. سایر غذاهای دریایی با میزان آفت کش بالا، تیلاپیلا و ماهی قزل آلای پرورشی هستند. این آفت کش ها بر میل جنسی افراد تاثیر می گذارند.

 

 

بستنی

 

بستنی از محتوای قند و کالری خالی بالا برخوردار است و از این رو، انتخابی نامناسب برای سلامت بدن انسان محسوب می شود. در صورت مصرف زیاد، بستنی ممکن است به افزایش خستگی و شکل گیری میگرن منجر شود.

 

 

ماری جوانا

 

بسیاری از مردم با اضافه کردن مواد مخدر مانند ماری جوانا به مواد غذایی، به ویژه محصولات پخته شده(چه از  دودش و چه خوراکی)، باعث کاهش سطح تستوسترون بدنشان تا ۲۴ ساعت می شوند.

 

 

شکلات

 

شکلات در کنار خاصیت شادی آوری، باعث کرختی و سستی افراد می شود. این ویژگی میل جنسی شما را کم می کند.

 

 

دانه کتان

 

دانه های کتان از میزان کافی چربی برای غلبه بر اثر تستوسترون پایین برخوردار نیستند، زیرا آنها حاوی ترکیباتی به نام لیگنان هستند که به تقلید استروژن در بدن می پردازند. اگر دانه های کتان منبع اصلی تامین اسیدهای چرب امگا-۳ شما محسوب می شوند و مردی با سطوح پایین تستوسترون هستید، ممکن است زمان استفاده از مکمل های امگا-۳ فرا رسیده باشد.

 

 

مارچوبه

 

یکی از خوراکیهایی که باعث کاهش میل جنسی می شود مارچوبه است. مارچوبه بوی بسیار بدی در دستگاه تناسلی ایجاد کند که خود باعث کاهش میل جنسی می شود.

 

 

چغندر

 

چغندر بسیار خوشمزه، مغذی  و جزو شیرین ترین گیاهانی است که وجود دارد . مانند بسیاری دیگر از سبزیجات ریشه ای، حاوی ترکیبات خوبی برای حمایت از سطح استروژن سالم در بدن شما است. فوق العاده است که سطح تستوسترون بدنتان ته نکشد، اما اگر عدم تعادل در هورمون هایتان وجود دارد ، شما می تواند با خوردن بیش از حد این گیاهان آن را تشدید کنید.

 

 

توت فرنگی و توت ها

 

میوه هایی که با پوست خوراکی تولید می شوند، به خصوص انواع توت ها در میان سایر میوه ها بالاترین سطح از آفت کش ها را دارند. آفت کش های موجود در پوست این میوه ها هم قاتل استروژن هستند.

 

 

حبوبات و لوبیاها

 

حبوبات فعالیت استروژنی دارند. به عنوان مثال، لوبیای لیما سرشار از ترکیبی به نام فیتواستروژنیک فیبر اینوزیتول و لیگنان ها است که سبب کاهش میزان تستوسترون  و در نهایت میل جنسی می شود.

 

 

غلات کامل

 

غلات کامل برای دستگاه گوارش است، ولی متاسفانه بر سطوح تستوسترون تاثیر منفی می گذارد. آنها حاوی گلوتن هستند که می تواند سطوح پرولاکتین را افزایش داده و سطوح تستوسترون را کاهش دهد. رژیم غذایی سرشار از فیبر سبب کاهش سطوح تستوسترون و کاهش میل جنسی خواهد شد.