عواملی که سبب پیری زودرس می شود

salamatmag (3)
ب

عواملی که خانم ها را زود تر پیر میکند

salamatmag 3 27 300x150 عواملی که سبب پیری زودرس می شود

 

در این مقاله در سلامت مگ به عواملی که سبب پیری زودرس می شود می پردازیم ، با ما تا پایان مقاله همراه باشید

 

 

بامصرف این غذاها پیری زو رس در کمین شما می باشد

 

علت زود پیر شدن چه چیزی می تواند باشد؟ در جدیدترین تحقیقات ، دانشمندان به نتایج جالبی در زمینه رابطه استفاده بعضی خوراکی ها و مواد غذایی با پیری زودرس به دست امده اند که از انها اطلاع خواهد یافت.

تحقیقات دانشگاه ملبورن استرالیا نشان داده است که غذاهای مملو از شکر و نمک برای زیاد شدن محیط دور کمر خطرناک می باشد.

این مواد غذایی در عین حال قادر است بدن را سریعتر از چیزی که متوجه می بشوید، پیر بکنند.

در این گزارش شماری از خوراکی هایی که روند پیری بدن را تسریع کرده اند، معرفی شده اند؛ هر کدام از این خوراکی ها حاوی عناصری می باشد که تنش به بدن وارد کرده اند و موجب آسیب سلولی و بروز نشانه های فیزیکی پیری شده اند.

سوزی بورل یک کارشناس تغذیه در استرالیا نیز در این رابطه گفته اند:بعضی خوراکی ها ویژگی هایی داشته اند که باعث پیری سلول ها در دراز مدت خواهد شد

 

 

زیاد تلویزیون نگاه میکنید

 

اینکه چند روز پشت سر هم بنشینید سریال محبوبتان را تماشا بکنید یک چیز هست، اینکه مدام پای تلویزیون نشسته اید چیزی دیگر. در یک مجله پزشکی ورزشی بریتانیایی تحقیقی منتشر میشود که بر روی ۱۱۰۰۰ استرالیایی ۲۵ سال به بالا انجام گرفته است، مشخص میشود که به ازای هر یک ساعت تماشای تلویزیون، ۲۲ دقیقه از سن متوسط افراد بزرگسال کاسته خواهد شد. بعلاوه این، اشخاصی که به طور متوسط شش ساعت در روز تلویزیون نگاه میکنند، ۵ سال کمتر از آنهایی که تماشا نمیکرده اند زندگی میکنند.

 

این اثر زیادی بخاطر نشستن و غیرفعال بودن هست. وقتی اغلب از ۳۰ دقیقه پشت سر هم نشسته اند، بدنتان شروع به اندوختن چربی در سلولهایتان خواهد کرد که احتمال چاق شدنتان را بالا خواهد برد. چه برای تماشای تلویزیون نشسته اید و چه پشت میز کارتان، هر ۳۰ دقیقه یکبار بلند میشود و کمی در اطراف قدم زده.

 

 

بیشتر زمان روز را خواهید نشست

 

خطرات سبک زندگی نشسته کاملاً مشخص می باشد: آنهایی که بیشتر روز خود را روی صندلی مینشینند اغلب در معرض ابتلا به بیماریهای کلیوی، بیماریهای قلبی-عروقی، سرطان و چاقی مفرط می باشند.

 

به طور عادی ورزش منظم به پیشگیری از این مشکلات سلامتی کمک میکنند و موجب میشود طولانی تر زندگی بکنید. در یک تحقیق مشخص شده است آنهایی که ۱۵۰ دقیقه یا بیشتر از هفته خود را ورزش کرده اند، ۱۰ تا ۱۳ سال اغلب از افراد کم فعالیت زندگی میکنند.

 

salamatmag 2 36 عواملی که سبب پیری زودرس می شود

 

از کرمهای چشم استفاده نکنید

 

یکی از اصلی ترین محصولات آرایشی که باید استفاده بکنید، یک کرم زیر چشم خوب برای به تاخیر انداختن چین و چروک ها می باشد. پوست زیر چشمها نازکتر از پوست قسمتهای دیگر صورتتان هست و خیلی زودتذ پیر شدنتان را نشان خواهد داد. مرطوب نگه داشتن این ناحیه سالها از عمر ظاهریتان کم خواهد کرد.

تاثیر دارد کرمهای زیر چشم حاوی رتین A، نوعی ویتامین A، میباشد. سایر عوامل مهم آن شامل از نرمکننده ها و مرطوب کننده هایی که رطوبت، آنتیاکسیدان، اسید هیالورونیک و ویتامین C را در این ناحیه نگه خواهد داشت. اینها ساخت کلاژن و الاستین را برای سفت کردن پوست و کم بود خطوط دور چشمها تقویت خواهد کرد

اغلب اشخاص توجه زیادی به کارهای روزانه‌شان داشته اند و وقت کافی برای انرژی و شادی‌شان باقی نخواهند گذاشت.

 

 

هر روز برای خودتان وقت صرف بکنید. این کار میشود به‌سادگی خواندن یک کتاب پیش از خواب بوده باشد، یا خوردن چای موردعلاقه‌تان در صبح یا ثبت نام در یک کلاس هنری.

سرمایه‌گزاری روی خودتان باعث رضایت اغلب روزمره شده و سلامت کلی‌تان را دربر داشته است.

 

 

مصرف الکل به‌عنوان حلال مشکلات

 

یک گیلاس شراب قرمز در پایان روز قادر است برای سلامت‌تان مفید بوده است. اما نوشیدن تمام بطری هیچ خوب نمی باشد. مصرف زیاد الکل، باعث به افزایش التهاب و کاهش متابولیسم شده است و نیز ضعف کبد را دربر خواهد میدارد. نوشیدن الکل راهی ساده برای فرار از واقعیت می باشد، اما چیزی را حل نخواهد کرد. احساساتی که بررسی نشده اند به مرور زمان بدتر میشود و بعدها درقالب مشکلات بزرگ‌تری دوباره ظاهر میشود.

 

 

فراموش کردن بخشش

 

حفظ بغض و کینه، اتلاف وقت می باشد و به‌جای پیشرفت باید انرژی‌تان را برای عقب‌ نگه‌داشتن خودتان صرف بکنید. کینه باعث افزایش فشارخون، استرس، اضطراب، و حتی افسردگی میشود. طلب بخشش نکردن هم همین‌قدر بد و ناخوشایند نبوده است: امکان دارد احساس گناه، کمبود کنترل، ناامیدی و بی‌علاقه‌گی بکنید.

یادتان نرود موضوع فقط بخشیدن دیگران نبوده است: شما باید خودتان را هم بخشیده باشد. انتظاراتی که برآورده نکرده باشد و آزرده‌تان کرده باشد، باید این آزردگی را بخشیده باشد و از زمانی که صرف جستجویش کرده‌اید فراموش بکنند. بخشش موجب آزادی قلب‌تان می باشد.

 

salamatmag 1 44 300x158 عواملی که سبب پیری زودرس می شود

 

ضداجتماعی شدن

 

وقت گذرانی با دوستان، راهی عالی برای کسب آرامش می باشد. آنها قادر هستند در چالش‌های شما چشم‌اندازی متفاوت به شما ارائه بدهند و وادارتان بکنند دنبال رویاهای‌تان رفته باشد. غرق کار شدن و فراموش کردن خوشی و تفریح، کار راحتی هست. کنسل کردن برنامه با دوستان هم عهدشکنی با خودتان می باشد. کسب انرژی و شارژکردن خوتان نباید تحت تاثیر مسئولیت‌های‌تان قرار گرفته باشد.

 

اگر نتوانسته اید برای هم جداگانه وقت گذارید، یک مهمانی شام ترتیب بدهید یا گروه دوستان را باهم ترکیب بکنید. حفظ دوستی، موجب طول عمر، زندگی شادتر و سلامتی بهتر میشود.

 

 

زندگی غرق در مواد شیمیایی

 

مواد شیمیایی بخشی از زندگی روزمره ما را تشکیل داده اند و همه جا می باشند: در پودرهای شوینده، اسباب حمام و توالت، مواد ظرفشویی، محصولات پاک‌کننده و مواد خوراکی. کالاهای خانگی مشهور، بیشتر حاوی سولفات، پارابن‌، و فتالات می باشند که با هورمون‌ها ترکیب شده و به ارامی بدن را سمی میکند. هرچیزی که در تماس با پوست یا غذای شما بوده است، باید عاری از مواد سمی بوده اند. از محصولات ارگانیک با ترکیبات محدود استفاده بکنید. شما باید بتوانید هر عنصری که روی برچسب نام برده شده شناسی کنید.