آیا آلت تناسلی دچار شکستگی می شود ؟

۱۵۲۴۳۸۳۳۰۹_penis
ب

چه عواملی باعث شکستگی آلت تناسلی می شود ؟

1524383309 penis 300x150 آیا آلت تناسلی دچار شکستگی می شود ؟

در این مقاله در سلامت مگ به اینکه آیا آلت تناسلی دچار شکستگی می شود ؟ می پردازیم ، با ما تا پایان مقاله همراه باشید

آیا شکستن آلت تناسلی امکان پذیر است؟

 

آلت تناسلی در مردان بدون استخوان است اما شکستگی آلت تناسلی اتفاقی ناخوشایند و البته بسیار رایج است. شکستگی زمانی رخ می‌دهد که دخول با شدت انجام شود یا آلت به اطراف انحراف پیدا کند. بافتی که آلت تناسلی را تشکیل داده، غشایی ضخیم و در عین حال سخت است

 

که امکان نعوظ و تورم بافت‌های خونی را فراهم کرده و باعث سختی آلت هنگام رابطه جنسی می‌شود.به دنبال حرکات اشتباه یا شدت بالای رابطه جنسی این غشاء پاره شده و با درد و تورم همراه می‌شود. در صورتی که دچار شکستگی آلت تناسلی شدید خود را سرزنش نکنید. شکستگی آلت تناسلی در تمامی شرایط به معنی از بین رفتن کامل رابطه جنسی نیست.

 

تصادفی است که برای هر شخصی ممکن است اتفاق بیفتد. *برای تسکین درد و کبودی از مقداری یخ استفاده کنید ولی یخ را مستقیما روی پوست نگذارید. * فورا به متخصص مراجعه کنید تا خونمرگی را خارج کرده و در صورت نیاز با عمل جراحی شکستگی را رفع کند.

 

در مواردی ممکن است بعد از شکستگی، آلت کمی انحراف پیدا کند اما اگر شکستگی شدید باشد مشکلات نعوظی رخ می‌دهد. بروز مشکلات ادراری نیز دور از ذهن نیست و به همین دلیل لازم است حتما به متخصص در اولین فرصت مراجعه کنید. شکستگی درمان‌پذیر است.

 

 

آناتومی آلت تناسلی مردانه

 

آلت تناسلی مردان فاقد غضروف واستخوان می باشد .بافت نعوظی آن از سه سیلندر در کنار همدیگر می باشد که دو سیلندر آن حاوی بافت اسفنجی پرخون ویک سیلندر آن حاوی مجرای ادراری است.اطراف این سیلندرها بافت محکم وضخیمی بنام تونیکا آلبوژینا قرار دارد.

 

داخل سیلندرها می تواند خون زیادی هنگام تحریک جنسی وارد شود وطول وقطر آن چند برابر شود .این ارگان تحمل فشار زیاد را دارد

 

 

مکانیسم شکستگی آلت تناسلی چیست

 

اگر در حالت نعوظ کامل وسفت فشار زیادی جهت خم کردن سیلندرها وارد شود ،این بادکنکهای پر از خون ترکیده وخون زیادی به بیرون ریخته می شود وباعث تورم ودرد شدید می شود .

 

این خون می تواند گسترش شدیدی پیدا کرده وتا قفسه سینه وقسمت پایین پاها گسترش پیدا کند .

 

 

علل شکستگی آلت تناسلی چیست

 

انجام عمل جنسی در موقعیت نامناسب .اگرزن فرد فعالی در انجام رابطه جنسی باشد وآلت مرد با استخوان عانه زن برخورد نماید ،آلت دچار شکستگی می شود .

 

گرفتن قولنج آلت صبح اول وقت و بهنگام سفتی صبحگاهی که اصطلاحا در برخی مناطق کشور تقاندن نامیده می شود وشایع است .

 

 

علایم شکستگی آلت تناسلی

 

شنیدن صدای تق

 

درد

 

شل شدن آلت

 

تورم و کبودی شدید آلت که اصطلاحا بشکل بادمجان در می آید

 

ادرار خونی یا خروج خون واضح از مجرای ادراری که در موارد شدید دیده می شود ونشانگر آسیب مجرا نیز هست.

 

images 8 300x150 آیا آلت تناسلی دچار شکستگی می شود ؟

 

رابطه جنسی مقعدی و داگ استایل هم می تواند خطرناک باشد

 

با هرگونه رابطه جنسی مقعدی ، ممکن است شما به طور تصادفی به استخوان شرمگاهی یا استخوان خاجی شریکتان آسیب بزنید . مشکل دیگر این است که اگر شریکی که در زیر است خیلی به جلو خم شود ، آلت تناسلی بیش از حد کشیده می شود . مسلما هر گونه ضربه یا خم شدن موجب شکستگی نمی شود ، اما اگر شما آلتتان را با نیروی زیادی فرو کنید ، احتمالا اگر شما هدفتان را گم کنید ، چیزی را پاره خواهید کرد .

 

 

 

هر چند آلت های بزرگ و سفت خوب است ، اما آن ها می توانند شکننده تر نیز باشند . دکتر داریوس می گوید شکنندگی در آلت های تناسلی بلندتر ، رایج تر است و آلت هایی با قدرت نعوظ فوق العاده قوی ، هنگام نعوظ ، آسیب پذیرترند . دکتر داریوس می گوید در حقیقت آسیب ها در ناحیه آلت تناسلی در مردان مسن کمتر اتفاق می افتد ، زیرا آن ها معمولا صد در صد نعوظ نمی کنند .

 

 

اگر آلت تناسلی شما شکست هر چه سریع تر به پزشک مراجعه کنید

 

مراقب هر گونه علامت ظاهری ، درد ، از دست دادن فوری نعوظ و کبودی در آلت تناسلی باشید . اگر چنین علائمی را مشاهده کردید شما احتمالا آلت تناسلی خود را از دست داده اید . شما نیاز است تا در عرض ۲۴ ساعت به یک متخصص ارولوژِی مراجعه کنید ، زیرا تحقیقات نشان داده است که اگر در عرض ۲۴ ساعت به متخصص مراجعه شود ، نتایج درمان عالی خواهد بود . اگر شما صبر کنید جراحت پیشرفت خواهد کرد .

 

 

 

اساسا لایه ای که خون را در هنگام نعوظ ، نگه می دارد ، می تواند به طور کلی از بین برود ، و این ممکن است به مجاری مثانه ، اعصاب یا عروق خونی آسیب بزند . این یک گلودرد نیست که بتوانید آن را از بین ببرید . آلت تناسلی شما به مراقبت فوری نیاز دارد .

 

 

 

پزشک برای تشخیص آسیب یک سونوگرافی یا ام آر آی انجام می دهد . اگر جراحت باشد ، آن ها یک عمل جراحی فوری انجام می دهند و از بخیه برای بهبود پارگی استفاده می کنند و اگر یک پارگی کوچک باشد ، آلت شما ممکن است فقط به کمی بسته های یخی و سه تا چهار هفته استراحت از رابطه جنسی نیاز داشته باشد .