روش هایی که با آن می توان دیابت را کنترل و درمان کرد

salamatmag00
ب

روش هایی که با آن می توان دیابت را کنترل و درمان کرد

salamatmag00 300x150 روش هایی که با آن می توان دیابت را کنترل و درمان کرد

در این مقاله در سلامت مگ به تعریف روش هایی که با آن می توان دیابت را کنترل و درمان کرد می پردازیم ، با ما تا پایان مقاله همراه باشید

روش هایی که با آن می توان دیابت را کنترل و درمان کرد

 

شما می توانید با برنامه غذایی درست، فعالیت بدنی منظم و نگهداری وزن در حد ایده آل، به کنترل مطلوب قند خون دست یابید. نگهداری وزن در میزان طبیعی به کنترل چربی های خون و کاهش فشار خون نیز کمک می کند. تعدادی از مبتلایان بهدیابت برای کنترل قند خود طبق نظر پزشک به مصرف قرص هایخوراکی پا یین آورنده قند خون یا انسولین نیاز دارند. شما می توانید با برنامه غذایی درست، فعالیت بدنی منظم و نگهداری وزن در حد ایده آل، به کنترل مطلوب قند خون دست یابید. نگهداری وزن در میزان طبیعی به کنترل چربی های خون و کاهش فشار خون نیز کمک می کند. تعدادی از مبتلایان به دیابت برای کنترل قند خود طبق نظر پزشک به مصرف قرص های خوراکی پا یین آورنده قند خون یا انسولین نیاز دارند.

 

اهمیت تغذیه سالم

رژیم غذایی در درمان بیماری دیابت نقش اساسی دارد. برای اجرای رژیم غذایی مناسب، شاید نیاز باشد مقدار یا زمان مصرف غذا و یا نوع مواد غذایی مصرفی تغ ییر داده شود. البته تغ ییر نوع مواد غذایی به چگونه غذا خوردن بیمار در گذشته و زمانی که مبتلا به دیابت نبوده است، بستگی دارد. دستورات غذایی مخصوص افراد دیابتی نیستند، در واقع کی رژیم غذایی سالم محسوب می شوند که الفبای صحیح غذا خوردن بوده و همه اعضای خانواده می توانند از آن استفاده نمایند. گاهی به غلط تصور بر این است که افراد دیابتی نباید غذایی را که دوست دارند، بخورند. در حالی که اعتدال و میانه روی در مصرف مواد غذایی به طوری که به مقدار متوسط از تمام غذاها مصرف شود اشکالی ندارد. اغلب غذاها حاوی درشت مغذی ها) کربوهیدراتها، پروتئین ها، چربی ها( هستند و تر یکبات مختلفی از آنها را در خود دارند. بنابراین در تنظیم برنامه غذایی می توان از فهرست جایگزینی تمام غذاها استفاده کرد.

 

اهداف رژیم غذایی

اهدافی که در رژیم غذایی دنبال می شوند شامل موارد ذیل

م یباشند:

۱- کاهش مصرف غذا که انسولین مورد نیاز بدن را کاهشمی دهد.

۲- کاهش وزن که منجر به افزایش تأثیر انسولین در بدن می گردد.

۳- کمک به کنترل فشار خون بالا

۴- کاهش سطح چربی های خون

 

چاقی و اضافه وزن

اضافه وزن چاقی باعث مقاومت به انسولین می شود. یعنی انسولینی که بدن می سازد یا تزریق می شود( برای پا یین آوردن قند خون کارآیی لازم را نخواهد داشت. این مسئله کنترل قند خون را مشکل می سازد.به علاوه اضافه وزن با بالا بردن فشار خون، بیمار را مستعد بیماری کلیوی و سکته مغزی می نماید و همچنین افزایش میزان چربی خون ناشی از چاقی بیمار را مستعد ابتلا به تصلب شرا یین می نماید. همه افراد می توانند با پا یین آوردن وزن بدن خود را بهتر مهار نموده و سلامتی خود را بهبود بخشند.

 

ترکیبات موجود در مواد غذایی

تر یکبات مواد غذایی شامل کربوهیدرات ها، پروتئین ها، چرب یها )درشت مغذیها( به عنوان منبع انرژی و همچنین مواد مهم دیگری مثل ویتامینها و مواد معدنی ریزمغذی ها هستند.

 

کربوهیدرات ها

امروزه کربوهیدرات ها را مهمترین و اصلی ترین عامل افزایش قندخون ناشی از مصرف غذا می دانند. کربوهیدرات مصرفی را باید با توجه به میزان انسولین مصرفی بیمار و یا در مورد بیمارانی که از داروهای پا یین آورنده قندخون استفاده می نمایند، با توجه به میزان قند خون آنها، بین وعده های اصلی غذا و میان وعده ها توزیع نمود. توزیع کربوهیدرات غذاهای توصیه شده در طول روز می تواند از بروز هیپوگلیسمی )افت قند خون( و یا هایپر گلیسمی )افزایش قند خون( جلوگیری کند.کربوهیدرات ها بیشتر در مواد نشاته ای مانند برنج، نان، سیب زمینی، ماکارونی و شیرینی جات یافت می شوند و مصرف همه انواع آنها به مقدار توصیه شده نه تنها ممنوع نیست بلکه ضروری است.

 

پروتئین ها و چربی ها

غذاهایی که حاوی پروتئین و چربی هستند به اندازه غذاهای حاوی کربوهیدرات بر میزان قند تأثیر نمی گذارند. البته نیمی از پروتئین مصرف شده پس از گذشت چند ساعت به کربوهیدرات تبدیل خواهد شد و تأثیر کوچکی بر میزان قند خون خواهد داشت و همچنین چربی ها وقتی به مقدار زیاد دریافت گردند می توانند بر قند خون تأثیرگذار باشند پس در مصرف پروتئین و چربی نیز رعایت اعتدال ضروری است.گوشت، مرغ، ماهی، تخم مرغ، حبوبات، شیر و ماست حاوی پروتئین هستند.کره، خامه، روغن ها و اغلب سس ها حاوی چربی هستند.

 

فیبرها

فیبر غذایی با طولانی کردن زمان گوارش، سطح قند خون بعد از غذا را تعدیل می کند. مقدار توصیه شدۀ فیبر ۲۰ – ۳۰ گرم در برنامه غذایی روزانه می باشد که برای تأمین آن بر

مصرف حبوبات، سبزیجات، میو هجات و غلات که حاوی فیبر می باشند، تأ یکد م یگردد. فیبر همچنین تأثیر مطلوبی بر میزان کلسترول چربی خون دارد.

 

آب

به کلیه بیماران دیابتی به خصوص بیماران مسن توصیه می شود به مقدار کافی آب مصرف نمایند. مصرف مقادیر کافی آب بویژه قبل و هنگام ورزش و در زمان بروز بیماری های دیگر ضروری است.

 

آنتی اکسیدان ها

آنتی اکسیدان های اصلی شامل ویتامین ث، ویتامین ای وبتاکاروتن و ویتامین آ میباشند. این مواد بر جلوگیری از اثرات زیان آور مواد آسیب رسانی که به طورطبیعی در بدن تولید میشوند کمک کرده و موجب پیشگیری از بروز بیماری های قلبی و ممانعت از پیشرفت آنها میگردند. مهمترین منابع ویتامین ث عبارتند از: مرکبات، فلفل سبز، کلم بروکلی، سبزیجات برگی شکل سبز، یکوی، کلم، طالبی، توت فرنگی، اسفناج و سیب زمینی. مهمترین منابع ویتامین ای عبارتند از: روغن گیاهی، جوانه گندم، آجیل، غلات، آووکادو.

salamatmag1 300x262 روش هایی که با آن می توان دیابت را کنترل و درمان کرد

هرم مواد غذایی

شکل هرم به نحوی طراحی شده که قاعده آن – پا یین هرم – شامل  غلات و نان و سیب زمینی و حبوبات است و توصیه میشود که غذاهای این گروه بیش از غذاهای دیگر مصرف شوند. گروه بعدی سبزی ها و میوه ها هستند. گروه گوشت ها و شیر منابع بسیار مهمی از پروتئین ها و ویتامین ها و مواد مغذی می باشند ولی باید مقدار مصرف آنها محدود شود زیرا این غذاها دارای چربی و کالری زیاد می باشند.

چربی ها، روغن ها و شیرینی جات فقط مثلث کوچکی در بالای هرم رأس هرم را دربرمی گیرند و این بدان معنی است که بایستی آنها را به مقدار کم مصرف نمود. این نوع غذاها به عنوان غذای اصلی توصیه نمی شوند و برای ارتقاء سلامت مورد نیاز نیستند. ولی در صورتی که قند خون در محدوده طبیعی باشد مصرف مقادیر کمی از آنها ممنوع نیست. هرم مواد غذیی بر کاهش مصرف گوشت ها و محصولات حیوانی مانند شیر، پنیر و تخم مرغ و مصرف بیشتر غلات، میوه و سبزیجات تأ یکد م یورزد. باید به این نکته توجه داشت که غذاهای کی گروه هرم نمی توانند به جای غذای گروه دیگر مصرف شوند ولی غذاهای موجود در کی گروه را می توان جایگزین هم نمود. به طور مثال در گروه غلات می توان نان را جایگزین برنج نمود ولی نان را نمی توان جایگزین میوه یا گوشت کرد.

breadsandcereals 300x163 روش هایی که با آن می توان دیابت را کنترل و درمان کرد

گروه نان و غلات و مواد نشاسته

با توجه به میزان کالری مورد نیاز شخص در طی روز می توان ۶ الی ۱۱ واحد از گروه نان و غلات استفاده نمود. هر واحد نان و غلات شامل مقادیر زیر میباشد: کی کف دست نان معادل ۳۰ گرم نان لواش کی برش ۲۰×۲۰ سانتی متر نان سنگک و تافتون کی برش ۱۰×۱۰ سانتی متر نان بربری کی برش ۷×۷ سانتی متر کی سوم لیوان برنج یا نصف ماکارونی پخته شده.نصف لیوان لوبیا چیتی، عدس یا نخود یا ذرت پخته. کی عدد سیب زمینی پخته کوچک. دو تا سه عدد بیسکو ییت سبوس دار. سه لیوان ذرت بوداده پاپ کورن بدون روغن. سه چهارم لیوان برشتوک خشک. در هر وعده غذایی باید از مواد نشاسته ای استفاده کرد. ممکن است شنیده باشید که مبتلایان به دیابت نباید مواد نشاست های بخورند ولی به خاطر داشته باشید که این توصیه دیگران را هرگز اجرا نکنید

 

خوردن مواد نشاسته ای برای سلامت هر فرد لازم و ضروری است. تعداد واحد کربوهیدرات بستگی به شرایط مختلف دارد:

میزان کالری مورد نیاز

برنامه درمانی دیابت

مصرف مواد نشاسته ای سیب کسب انرژی، ویتامین ها، مواد معدنیو فیبر م یشود. غلات کامل مفیدتر از بقیه غلات است زیرا باعثرساندن بیشتر مواد معدنی، ویتامین و فیبر به بدن می گردد.

فیبر موجود در غذاهای گیاهی که جزئی غیرقابل جذب است، بهکارکرد درست روده ها کمک میک‌ند.

 

بهترین راه برای خرید، پخت و خوردن مواد نشاسته ای چیست؟

سعی کنید نان های حاوی غلات کامل )نان سنگک، نان جو و …( تهیه کنید. سعی کنید مواد نشاسته ای پرچربی و سرخ شده مانند چیپسذرت، چیپس سیب زمینی، شیرینی، بیسکویت و … کمتر مصرف کنید.ماست و شیر کم چربی یا بدون چربی تهیه نما یید.به جای سس مایونز از خردل یا آب لیمو استفاده کنید. سعی کنید در انتخاب مواد غذایی، انواع بدون چربی یا کم چربی آن را مصرف کنید. به جای کره، روغن های حیوانی یا مارگارین از روغن مایع)ذرت، آفتاب گردان و …( استفاده کنید. سعی کنید تا حد امکان شیرینی، شکلات، ژله، آب نبات و کلیه مواد غذایی که از قندهای ساده تش یکل شده اند مصرف ننما یید.

salamat 300x180 روش هایی که با آن می توان دیابت را کنترل و درمان کرد

گروه سبزیجات

با توجه به میزان کالری موردنیاز شخص می توان سه الی پنج واحد از گروه سبزیجات در روز استفاده نمود. کی واحد سبزی معادل مقادیر زیر:

یک لیوان سبزیجات خام

نصف لیوان سبزیجات پخته مانند هویج، لوبیا، …

نصف لیوان آب سبزیجات مانند آب گوجه فرنگی

 

 تعداد واحد سبزی هایی که باید در طول روز مصرف کنید به عوامل زیر بستگی دارد:

میزان انرژی روزانه مورد نیاز

غلظت قند خون

 

مهمترین راه برای خرید، پخت و خوردن سبزی ها چیست؟

سعی کنید از سبزی های خام یا پخته بدون چربی یا کم چربی مصرف نما یید. می توانید سبزی ها را بدون چربی نیز طبخ کنید.سعی کنید از سس سالاد بدون چربی یا کم چربی برای روی سالاد یا سبزی ها استفاده نما یید.از پیاز و سیر در غذاها استفاده کنید. به جای سس از آبغوره یا آب لیمو در سالاد استفاده کنید. در حین پخت به سبزی ها کی قطعه گوشت قرمز یا مرغ اضافه کنید. بهتر است سبزی ها را سریعا بپزید و سعی کنید آنها را در کمی آب جوش بجوشانید.  اگر سبزی را به صورت سرخ کرده مصرف می کنید باید از روغن های مایع نظیر روغن زیتون، ذرت و یا آفتابگردان به مقدار بسیار کم استفاده نما یید.  سعی کنید به سبزی های پخته شده کره یا مارگارین اضافه نکنید.

اگر نیاز به مصرف سس برای سالاد دارید از ماست کم چربی و یا آب لیمو نیز می توانید جهت تهیه سس استفاده کنید.

salamatmag 5 300x150 روش هایی که با آن می توان دیابت را کنترل و درمان کرد

گروه میو ه جات

با توجه به میزان کالری مورد نیاز شخص می توان دو الی چهار واحد از گروه میوه جات در روز استفاده نمود. کی واحد میوه

معادل مقادیر زیر م یباشد:

یک عدد میوه تازه متوسط

نصف لیوان آب میوه

نصف لیوان کمپوت میوه

یک چهارم لیوان میوه خشک نظیر انواع برگه

 

تعداد واحدهای میوه که در طول روز مصرف می کنید به عوامل زیر بستگی دارد:

میزان کالری مورد نیاز

غلظت قند خون ممکن است به مصرف ۱ تا ۲ واحد میوه در طول روز نیاز داشته باشید. در صورتی که در طول روز بیش از ۱ واحد باید میوه بخورید، سعی کنید از انواع میوه ها استفاده نما یید.

 

چه نکاتی را هنگام مصرف میوه ها باید رعایت کرد؟

سعی کنید میوه ها را به صورت خام مصرف کنید. میوه های خشک شده در واقع شکل تغلیظ شده هستند کهمقادیر زیادی قند دارند، بنابراین باید به میزان اندکی مصرف شوند. انگور دارای قند زیادی است که اگر آنرا به مقدار زیاد مصرف کنید بر کنترل قند خون شما اثر می گذارد. در هنگام خرید سعی کنید میوه های کوچک تر انتخاب کنید. خوردن میوه ها بصورت کامل بهتر از مصرف آب میوه ها است. سعی کنید در صورت مصرف آب میوه، از آب میوه صددرصد طبیعی و بدون شکر اضافه شده استفاده کنید.  از دسرهای آماده که چربی و قند بالایی دارند استفاده نکنید. اگر علاقه زیاد به مصرف آب میوه دارید آنرا با افزودن آب رقیق نما یید و یا آب را به میوه له شده اضافه کنید و به خاطر داشته باشید که نباید به آن شکر اضافه نما یید. همچنین به منظور پیشگیری از یبوست و دیگر عوارض گوارشی سعی کنید تاحد امکان میوه ها را با پوست مصرف کنید

salamatmag 6 300x150 روش هایی که با آن می توان دیابت را کنترل و درمان کرد

گروه شیر و فرآورده های آن

با توجه به میزان کالری مورد نیاز شخص می توان دو الی سه واحد از گروه شیر و فرآورده های آن در روز استفاده نمود. کی واحد شیر و فرآورده های آن معادل مقادیر زیر

می باشد:

یک لیوان شیر یا ماست

دو لیوان دوغ

salamatmag 7 300x150 روش هایی که با آن می توان دیابت را کنترل و درمان کرد

گوشت و جانشین های آن

با توجه به میزان کالری مورد نیاز شخص می توان دو الی سه واحد از گروه گوشت در روز استفاده
نمود. کی واحد گوشت معادل مقادیر زیر می باشد:
۳۰ گرم گوشت یا مرغ یا ماهی پخته شده
یک عدد تخم مرغ
یک قوطی کبریت پنیر  ۳۰ گرم
نصف لیوان سویا
دو قاشق غذاخوری کره بادام زمینی

 

بهترین راه برای خرید، پخت و مصرف غذاهای پروتئینی چیست؟

سعی کنید کم چربی ترین گوشت را بخرید.پوست مرغ دارای چربی زیاد است؛ قبل از پخت پوست آن را کامل جدا کنید. سعی کنید که گوشت را بدون افزودن چربی طبخ کنید.

به جای سرخ کردن تخم مرغ، آن را با پوست آب پز کنید. برای طعم بخشیدن بیشتر به این مواد از آبغوره، آب لیمو، سس گوجه فرنگی، و … استفاده کنید. فرآورده های گوشتی نظیر سوسیس، کالباس و همبرگر دارای چربی زیادی هستند، بنابراین مصرف آنها را به حداقل برسانید. سعی کنید ماهی بیشتر مصرف کنید و به جای سرخ کردنماهی، آن را به صورت آب پز، بخارپز و یا کبابی مصرف نما یید.

salamatmag 8 300x150 روش هایی که با آن می توان دیابت را کنترل و درمان کرد

چربی ها

چربی ها

یک واحد چربی معادل مقادیر زیر می باشد:

یک قاشق مرباخوری روغن، کره، سس مایونز، کی قاشق غذاخوریپنیر خامه ای ۱۵ گرم دو قاشق غذاخوری خامه روغن ها و چربی ها در قله هرم قرار دارند. یعنی باید مصرف آنها را به حداقل رساند. بعضی از چربی ها و روغن ها دارای چربی های اشباع و کلسترول می باشد که برای سلامتی مضر است. مصرف این غذاها انرژی فراوانی در بدن شما تولید می کند ولی مواد مغذی کمی به بدنتان می رساند. غذاهای پرچربی شامل کره، مارگارین، سس سالاد، روغن ها، مایونز، خامه، پنیر خامه ای، سرشیر، چیپس سیب زمینی و … می باشد.

salamatmag 9 300x150 روش هایی که با آن می توان دیابت را کنترل و درمان کرد

شیرینی ها

کی واحد شیرینی معادل مقادیر زیر می باشد :

نصف لیوان بستنی

کی عدد کلوچه کوچک

دو عدد شیرینی خشک

چهار عدد شکلات کوچک

مواد قندی )نوشابه، شربت، مربا، شکر و عسل، آب نبات،شکلات( نیز در رأس هرم قرار دارند، بنابراین باید از این مواد به مقدار بسیار کم مصرف نما یید تا حد امکان مصرف نکنید

این مواد سبب تولید انرژی در فرد می شود اما هیچ ماده مغذی به بدن نمی رسانند. بعضی از مواد قندی مثل کیک، دسرها و انواع شیرینی ها حاوی مقدار زیادی چربی نیز می باشند. مصرف کم این مواد نیز به کاهش وزن کمک می کند و قند خونتان را نیز کنترل می نماید.مواد غذایی که در کی گروه قرار دارند می توانند جایگزین هم گردند. بهتر است بیشتر از کی واحد از گروه چربی ها و شیرینی ها طی هر روز مصرف نشود.