روش هایی که به سادگی با آن می توان وزن کم کرد

salamatmag (3)
ب

آیا می توان وزن خود را سریع کم کرد ؟

salamatmag 3 5 300x150 روش هایی که به سادگی با آن می توان وزن کم کرد

در این مقاله در سلامت مگ به تعریف روش هایی که به سادگی با آن می توان وزن کم کرد می پردازیم ، با ما تا پایان مقاله همراه باشید

راه های کاهش وزن

 

تغییر دادن شیوه زندگی اتان

 

این یک داستان قدیمی است که می گوید : شما به چگونگی روند زندگی روزمره خود همیشه عادت کرده اید .در صورتی که باید بگوییم  ترس از تغییراتی حتی جزئی باعث شده از خواسته های خود دور بمانید .این جمله در مورد رژیم غذایی و به دنبال آن وزن شما هم صدق می کند. مثلا برای شما عادت شده که هر روز در دفتر کارتان شیرینی بخورید و باعث شوید بدون آنکه متوجه باشید کالری خود را مرتبا افزایش دهید.

 

 

اما راه بهتری وجود دارد

 

با  کمک گرفتن از روش های زیر می توانید روند زندگی روزانه خود را در رابطه با چگونگی استفاده از مواد غذایی تغییر داده و با سرعت زیادی آنچنان وزن خود را کاهش دهید که حتی دوراز تصورات شماست.

در حقیقت ، ما به خوانندگان این مطلب گفته ایم که با روش هایی آسان و راحت می توانند ۱۰، ۲۵ و حتی ۶۰ کیلو از وزن خود را کم کنند.اسراری شگفت انگیز که برای کاهش سریع وزنتان گفته شده است.

 

 

تغییر دادن سفارشات غذایی

 

من به جای آنکه چندین بار در هفته  برای غذا خوردن به رستوران بروم فقط یک بار در هفته می روم  و مرغ کبابی به جای یک کاسه بزرگ ماکارونی سفارش می دهم .من با پیگیری این روش توانستم  ۲۰ کیلو از ورن خود را کم کنم.

 

 

بیشتر ورزش کنید

 

ورزش می تواند نقشی ضروری در کاهش سطح گلوکز و انسولین بازی کند. متخصصان سلامت توصیه می کنند حداقل هفته ای چند روز ورزش کنید، چون تاثیرات مثبت ورزش روی انسولین خون بیش از چند روز طول نمی کشد. از این رو برای پایدار ماندن مزایای ورزش روی کاهش سطح انسولین باید این کار را به صورت مرتب انجام دهید.

 

بر اساس تحقیقاتی که سال ۲۰۱۶ انجام گرفت ورزش های مقاومتی و هوازی می توانند برای کاهش سطح انسولین خون مفید باشند. محققان بر این عقیده هستند که افزایش فعالیت بدنی می تواند از دیابت نوع ۲ پیشگیری کند و یا آن را تحت کنترل در بیاورد.

 

ورزش می تواند به سلول های عضلات کمک کند دوباره نسبت به انسولین حساس شوند. در این حالت دوباره می توانید سطح انسولین خونتان را کاهش دهید.

 

 

salamatmag 2 6 300x150 روش هایی که به سادگی با آن می توان وزن کم کرد

 

قند مایع را حذف کنید

 

یکی از راه هایی که باعث افزایش انسولین می شود بالا رفتن مکرر سطح قند خون است. خوردن یا نوشیدن غذاهای سرشار از قند می توانند باعث شوند سطح قند خون به شدت بالا رود.

 

انسولین معمولا به همان اندازه که قند خون افزایش می یابد ترشح می شود. بعد از اینکه موجی از انسولین آزاد شد، سطح قند خون کم می شود. بنابراین ممکن است چرخه افزایش و کاهش قند خون اتفاق بیفتد. یکی از اولین راه های کاهش چرخه قند خون بالا و انسولین این است که قندهای مایع را حذف کنید.

 

قندهای مایع موجود در آب میوه ها، نوشیدنی های ورزشی، نوشیدنی های انرژی زا و نوشابه ها منابع قندی هستند که می توانند به سرعت جذب شده و مکرر وارد سیستم خونی بدن شوند.

 

مشکل دیگر کالری های مایع این است که مغز این کالری ها را حساب نمی کند. یعنی ممکن است به سادگی مقدار زیادی از کالری های مایع را بنوشید و اصلا هم احساس سیری نکنید.

 

نوشیدن نوشیدنی های شیرین، چه با قند شیرین شده باشند چه با شیرین کننده های مصنوعی می تواند اشتها به خوردن دیگر غذاهای کربوهیدراتی را افزایش دهد.

 

توصیه می شود به جای خوردن نوشیدنی های شیرین از آب یا چای های طعم دار نشده استفاده کنید. این تغییر باعث می شود مقدار کالری و قندهای اضافه شده در برنامه غذایی تان کاهش پیدا کند.

 

 

فیبر را افزایش دهید

 

یکی از راه های کاهش سرعت آزاد شدن قند در خون فیبر است، مخصوصا فیبرهای مایع. تمام غذاهایی که کربوهیدرات دارند در جریان خون گلوکز آزاد می کنند. تفاوت بین یک فنجان آب میوه و یک فنجان میوه کامل فیبری است که در میوه های موجود است.

 

دلیل دیگری برای خوردن میوه کامل: در یک تحقیق محققان ترکیباتی در بلوبری پیدا کردند که در واقع می توانستند حساسیت به انسولین را در افراد چاق پس از ۶ هفته استفاده بهبود ببخشد.

 

اضافه کردن فیبر به برنامه غذایی را می توان با مصرف غلات کامل به جای غلات تصفیه شده انجام داد. سعی کنید به برنامه غذایی خود میوه، سبزیجات، غلات کامل، آجیل ها و دانه های بیشتری اضافه کنید.

 

 

تغییر در روش خرید کردن

 

“من به وزن دلخواه خود رسیدم بعد از آنکه خرید انواع تنقلات از فروشگاه های مواد غذایی را متوقف کردم. اگر می خواستم یک بسته چیپس یا  آب نبات یا شکلات بخرم ، اجبار کرده بودم که تا فروشگاه را برای خریدن آن پیاده بروم و آنقدر برای خریدن این خوراکی ها عذاب می کشیدم که دیگر از خریدن چنین مواد غذایی سیر شدم.

 

 

خوردن صبحانه

 

من قبلا صبحانه خوردن را هر روز واجب نمی دانستم. اما حالا روزی نیست که من بدون صبحاته از خانه خارج شوم. من در حال حاضر صبحانه ای در حدود ۳۰۰ کالری در روز که یک ترکیب سالمی از پروتئین و غلات سبوس دار است می خورم و در طول روز هم یک میان وعده می خورم که برای میان وعده ها هم به جای خوردن انواع اسنک های مضر یک ساندویچ با کره بادام زمینی طبیعی یا کره سیب می خورم. در کمتر از یک سال ، ۶۵ کیلو وزن کم کردم.

 

 

دویدن در ساعات مشخصی از روز

 

زمانی که من می خواستم یکی از شلوارهای جینم را بپوشم و اندازه ام نبود تصمیم گرفتم لاغر کنم. من شروع به دویدن در حدود  ۲۰ دقیقه در روزدر حول و حوش زمان  ناهارکردم. من در دو ماه ، ۲۰ کیلو وزن کم کردم  ، و اکنون شلوارهایم  بیش از حد برایم بزرگ هستند!

 

 

ترک عادات

من سیگار را ترک کردم، و به یک باشگاه پیوستم و شروع به کار کردن با یک مربی شخصی کردم. من ورزش می کردم و احساس سلامتی می کردم. من در حال حاضر ۳۷ کیلو در طول سه ماه کم کردم!

 

 

حذف کربوهیدرات های سفید و تصفیه شده

 

در کنار قندهای مایع، کربوهیدرات های ساده و تصفیه شده نیز می توانند سطح قند خون و انسولین را بالا ببرند.

 

در حالی که حذف قندهای مایع اولین گام در راه کاهش سطح انسولین و وزن کم کردن است، گام بعدی می تواند حذف غذاهای دارای کربوهیدرات سفید و تصفیه شده باشد.

 

نان سفید، پاستا سفید، غلات قندی، کراکرها، شیرینی ها و چیپس ها همگی می توانند به عنوان منابعی از کربوهیدرات های ساده در نظر گرفته شوند. این بسیار مهم است که این غذاها را با غلات کامل و گزینه های حاوی سبوس جایگزین کنید: مواردی مانند نان سبوس دار و برنج قهوه ای.

 

گاهی برای کاهش سریع سطح انسولین ممکن است درمانگر دستور دهد تمام کربوهیدرات ها را مدتی کنار بگذارید

 

salamatmag 1 6 300x150 روش هایی که به سادگی با آن می توان وزن کم کرد

 

خوردن وعده هایی که به صورت متعادل حاوی فیبر، پروتئین و چربی های سالم هستند

 

هر نوع کربوهیدراتی که می خورید باید حاوی فیبر باشد. با این روش جذب گلوکز کند می شود و با سرعت کمی در جریان خون آزاد می شود.

 

غذاهای حاوی کربوهیدرات که حاوی فیبر هم هستند: غلات کامل، میوه ها، سبزیجات و حبوبات.

 

علاوه بر خوردن غذاهایی که فیبر دارند باید در کنارشان غذاهایی دیگری هم مصرف کنید که حاوی پروتئین و چربی های سالم باشند چون آنها نیز روند آزاد شدن گلوکز در جریان خون را کاهش می دهند.

 

 

بدست آوردن انرژی به همراه موسیقی

 

من مدتی به ورزشگاه می رفتم و در آنجا یاد گرفتم که تمرینات ورزشی به همراه موسیقی اثر بیشتری در کاهش وزن خواهد داشت . به این ترتیب زمانی که ورزش کردن را شروع کردم  چون به موزیک گوش می دادم بدون آنکه متوجه باشم تمریناتم طولانی تر می شد. یک ماه بعد، من ۱۳ کیلو وزن کم کردم.

 

 

سبزیجات

 

با اضافه کردن سبزیجات به غذاهایم کم کم به این غذاها عادت کردم ، مثلا هنگام درست کردن پیتزا از فلفل سبز به جای سوسیس پپرونی استفاده کردم. من دیگر از خوردن چیزهایی مثل چیپس و یا دسر های غنی اجتناب کردم و آنچنان به سرعت وزنم کاهش یافت که باور کردنی نبود. من در نهایت توانستم ۴ سایز کم کنم .

 

 

فعالیت در خانه

 

من سعی می کنم در هر زمان که ممکن است ورزش های سبک و مناسبی را انجام دهم . در خانه به هنگام انجام دادن هر کاری و حتی به هنگام تلویزیون دیدن هم ساکت ننشینم. مثلا انجام پرش در خانه و یا روبروی تلویزیون بایستم و ادای تبلیغات تلویزیونی را در بیاورم و یا در حال شستن ظرف ها برقصم. به این ترتیب توانستم کالری بیشتری را بسوزانم. در حال حاضر لباس های من از قبل برایم مناسب ترو اندازه تر هستند.

 

 

چگونگی خوردن فست فود ها

 

هنگامی که برای خوردن انواع فست فودها به بیرون می رفتم ، از آن غذا مقدار زیادی سفارش می دادم، اما اکنون با سفارش یک مدل و آن هم کم قانع هستم:  مثلا مقدار کمی سیب زمینی سرخ کرده و یا تعداد کمی از تکه های مرغ سوخاری. به این ترتیب درطول هفت هفته توانستم  ۱۶ کیلو وزن کم کنم.اکنون از زمانی که بچه دبیرستانی بودم هم لاغرترم .

 

 

نخوردن غذا در شب

هر بار که من تصمیم می گرفتم وزن خود را کم کنم اولین کاری که می کردم این بود که از ساعت   ۱۸:۳۰ شب به بعد ار خوردن هرچیزی خودم را منع می کردم . این کار را در ۵ روز اول هفته انجام می دادم و در دو روز دیگر که بیشتر بیرون و به گشت و گذار بودم این اجبار را برای خودم برمی داشتم و هرچیزی از جمله تنقلات مورد علاقه ام را می خوردم. به این ترتیب توانستم تنها در مدت دو ماه وزن زیادی را کم کنم.

 

 

نکاتی که باید برای کاهش وزن در یک هفته رعایت کنید

 

نان و کربوهیدرات ها را آهسته بجوید و از پروتئین بیشتری در رژیم غذایی خود استفاده کنید.

 

غذاهای سالم را بیشتر مصرف کنید و از غذاهای آماده به کلی پرهیز کنید.

 

فعالیت روزمره ی خود را جدا از ورزش کردن بیشتر کنید. انجام کار خانه یا خرید کردن از فعالیت هایی هستند که باعث سوزاندن کالری می شوند.

 

ریزه خواری نکنید! فقط در وعده های غذایی اصلی غذا میل کنید