راه هایی برای جوان تر شدن

salamatmag (1)
ب

چه کار کنیم که جوان تر شویم

salamatmag 1 46 300x150 راه هایی برای جوان تر شدن

 

 

در این مقاله در سلامت مگ به راه هایی برای جوان تر شدن می پردازیم ، با ما تا پایان مقاله همراه باشید

 

 

به پشت بخوابید

 

خوابیدن به یک شکل ویژه باعث به بروز چروک ناشی از خواب خواهد شد که به علت چین خوردن لایه فوقانی پوست و کم کم محو نمیشود. خوابیدن به پهلو اعث به بروز چروک‌های گونه و چانه شده است، در نتیجه بهترین حالت خوابیدن برای خودداری از چروک‌های ناشی از حالت خوابیدن، خوابیدن به پشت می باشد.

ماهی بیشتری میل کنید اللخصوص سالمون: ماهی سالمون و بیشتر ماهی‌های آبهای سرد منبع مهمی از پروتئین می باشد. پروتئینی که مسئول تولید بلوک‌های ساختمان پوست بوده هست. و نیز منبع امگا ۳ می باشد. کارشناسان معتقدند که اسیدهای چرب ضروری پوست را تغذیه خواهند کرد و آن را سالم و جوان نگه خواهند داشت و باعث به کاهش چروک‌ها شده است.

 

برای خواندن چشم‌ها را جمع نکرده باشید، برای مطالعه از عینک استفاده بکنید: بعضی حالات چهره که به صورت مکرر تکرار خواهد شد، مثل جمع‌ کردن چشم‌ها که با فعالیت بیشتر عضلات صورت میگیرد باعث به بروز چروک‌های سطحی بر پوست میشود و این خطوط از زیر چروک‌های دائمی به وجود می اید. در نتیجه زمان مطالعه از عینک‌‌های مخصوص استفاده بکنید و در موقع روز آفتاب عینک آفتابی را فراموش نکرده باشید، که با حفظ پوست دور چشم از بروز چروک پرهیز کنید.

 

مصرف میزان کافی از آلفا هیدروکسی اسیدها: این ترکیبات طبیعی باعث به لایه‌برداری از لایه شاخی پوست و درکل بهبود ظاهر منافذ پوست، خطوط ظریف و چروک‌های سطحی به خصوص در اطراف چشم شده است. فرم‌های قوی‌تر آلفا هیدروکسی اسید باعث به بهبود تولید کلاژن شده است. کاربرد AHAپوست را نسبت به نور حساس‌تر کرده است. در نتیحه مصرف ضد آفتاب روزانه ضروری می باشد

 

salamatmag 3 28 300x150 راه هایی برای جوان تر شدن

 

کرم ها و لوسیون های متعدد خواهد توانست به درمان جوانسازی پوست کمک کرده باشد

 

مواد دارویی زیادی در جوانسازی پوست تاثیر دارند؛ از جمله رتینوییدها، اسیدهای میوه، ماتریکسیل، ضدآفتاب ها، کِرم های شامل استروژن گیاهی و بالاخره کِرِم ها و لوسیون های حاوی ویتامین های گوناگون به ویژه ویتامین های C و E. رتینوییدهای موضعی مثل ترتینویین از دیرباز در درمان بیماری های گوناگون پوستی مثل آکنه (جوش غرور جوانی) کاربرد دارند و نیز در درمان آسیب های پوستی ناشی از نور آفتاب و نیز پیری پوست ناشی از بالا رفتن سن به کار رفته اند. این نوع کِرِم ها و اسیدهای میوه مثل آلفاهیدروکسی اسیدها به علت لایه برداری پوست، تحریک پذیری آن را در مقابل نور آفتاب بالا میبرد و در نتیجه اشخاص باید برای حصول نتایج خوب استفاده درست از ضدآفتاب را مدنظر قرار داده باشند. اکنون بعضی مواد در کِرِم های جوان کننده به کار می رود که ادعای تحریک کلاژن سازی پوست را داشته اند ؛ مثل ماتریکسیل که در بسیاری از کِرِم های جوان کننده پوست (ضدپیری) وجود داشته اند. ویتامین های C و E نیز آثار اثبات شده ای در برابر با رادیکال های آزاد و آسیب های پوستی ناشی از نور آفتاب داشته اند و نه تنها مصرف خوراکی آنها برای پوست مفید بوده هست؛ بلکه استفاده موضعی آنها در پیشگیری از پیری پوست کاربرد داشته اند. استروژن گیاهی (فیتواستروژن) مثل استروژن سویا نیز اثر قابل قبولی در پوست های محروم شده از هورمون های خانوم ها در خانم های یائسه و جوان سازی پوست داشته و ردپای آنها را در بسیاری از کِرِم های ضدپیری به خصوص سنین یائسگی مشاهده خواهیم کرد

 

لازم هست بعضی مواد مغذي را از طريق ماسک به پوست صورت برسد. يکي از ماسک هايي که اين کار را انجام داده هست، ماسک جو می باشد. اول مقداري جو پوست کنده را خیس کنیم، سپس به ازاي هر ۱۰۰ گرم جو، يک عدد تخم مرغ اضافه بکنيد. سپس آن را بکوبید و بعد، از صافي عبور بدهيد. پياز نرگس را به عصاره به دست آمده اضافه بکنید. آن را به مدت ۴۵ دقيقه روي پوست صورت قرار دهید. استفاده از اين ماسک، پوست صورت را به طرز آشکاري جوان خواهد کرد.

 

 

جوان تر از هر موقع

 

براي حفظ زيبايي و جواني پوست صورت تان، خواهید توانست از ماسک نارنج استفاده بکنيد. اول پوست صورت خود را با آب ولرم شستشو دهید تا چربي از روي آن پاک بشود. بعد يک نارنج رسيده را به صورت ورقه هاي نازک در آورده و روي پوست صورت قرار دهید. اين ماسک بايد به مدت ۳۵ دقيقه روي پوست صورت باقي مانده باشد. بعدا صورت تان را با آب ولرم شستشو دهید و کمي کرم مرطوب کننده روي پوست تان مالیده.

 

salamatmag 2 38 300x150 راه هایی برای جوان تر شدن

 

شادابي پوست را از ماسک هويج بگیرید

 

ماسک هويج موجب کمرنگ شدن چين و چروک و باز شدن پوست صورت خواهد شد. و نیز از ماسک کلسترين پوست را رفع و صورت را شفاف خواهد کرد. براي استفاده از اين ماسک، هويج را به صورت نازک برش زده يا بکوبيد و بر روي پوست صورت بگذارید. بهتر هست اين ماسک به مدت سي دقيقه روي پوست صورت باقي مانده باشد؛ و بعد آن را شسته و کمي کرم مرطوب کننده مالیده باشید.

 

 

از بخورهاي گياهي غافل نشده باشید

 

درمانگران طب گياهي براي داشتن پوستي شاداب و جوان استفاده از بخورهاي گياهي را دو تا سه بار در هفته به بيماران توصيه کرده اند. بهره گيري از اين بخور، بعلاوه پاکسازي پوست و آب رساني مناسب به آن، باعث دريافت مواد غذايي توسط سلول هاي پوستي در بهترين شکل ممکن خواهد شد.

 

در سنين ۳۵ سالگي به بالا، پوست رفته رفته آب و رطوبت خود را از دست خواهد داد و ديگر شادابي لازم را نخواهد داشت. اما کافي هست در هفته يک ساعت از وقت خود را به پوست تان اختصاص بدهيد. با استفاده از دستگاه بخور يا حتي ظرفي که آب را در آن جوش آورده ايد يا استفاده از سونا، پوست را به مدت پانزده دقيقه بخور بدهید و بلافاصله با آب سرد شستشو دهید. اگر بتوانيد دوبار در هفته اين کار را بکنيد نتيجه بهتري میگیرید. در زمان بخور دادن صورت خود را ماساژ ندهید.

 

 

درمان هاي گياهي تان را تکميل بکنيد

 

براي داشتن پوستي جوان، تنها به ماسک هاي گياهي و بخور بسنده نکرده و هميشه به مکمل ها هم توجه و عمل بکنید. پس از انتخاب ماسک مناسب نوبت به رعايت رژيم غذايي خواهد رسید.