راهکارهایی موثر برای افزايش وزن

salamatmag (3)
ب

چگونه در یک هفته چاق شویم ؟

salamatmag 3 9 300x150 راهکارهایی موثر برای افزايش وزن

 

در این مقاله در سلامت مگ به راهکارهایی موثر برای افزايش وزن می پردازیم ، با ما تا پایان مقاله همراه باشید

 

 

بعضی از راه های توصیه شده برای بالا رفتن اصولی وزن عبارتند از بلند کردن وزنه، آشامیدن آب کمتر، خوردن وعده های غذایی بیشتر، قطع کردن مواد غذایی غیر مفید، حساب کردن مقدار پایه کالری مصرفی، مصرف مکمل های غذایی، و خیلی روش های دیگر.

 

بیشتر مردم هنگامی که در مورد افزایش وزن حرف میزنند، با دید منفی به آن نگاه می کنند، چاقی و نگرانی‌های مربوط به سلامتی مشکلی خیلی مهم در فرهنگ مدرن امروزه هست. با این حال، بخش کوچکی از جامعه نیز وجود دارد که به دلایل بسیاری با لاغری مفرط در حال مبارزه می باشند. گاهی بیماری ها یا آسیب دیدگی می توانند موجب کاهش وزن شدید شده باشد، در حالی که بعضی از اشخاص نیز می خواهند حجم ماهیچه های خود را افزایش دهند،مثل یک ورزشکار که می خواهد عضلات خود را بزرگتر بکند. همانطور که واضح هست،افزایش وزن بسیار آسان می باشد، اما افزایش اصولی وزن کار ساده‌ای نخواهد بود.

 

بدن انسان نیازمند دریافت مقدار خاصی از کالری و مواد مغذی هست، و اگر دریافت ما بیش از حد زیاد یا خیلی کم بوده باشد ، نتیجه این خواهد بود که یا چاق خواهیم شد یا لاغر. این رابطه ساده دلیلی هست بر اینکه اکثر مردم فکر بکنند که رژیم غذایی راه حل برای کم شدن و یا زیاد شدن وزن است. در این صورت، شیوه زندگی نیز نقش عمده‌ای در چگونگی ذخیره چربی در بدن ما، سوخت و ساز مواد غذایی و کنترل وزن ما ایفا خواهد کرد.یک تعادل سالم بین تغییرات در شیوه زندگی و انتخاب های غذایی توانسته است برای بالا رفتن وزن بدون در خطر انداختن سلامتی به شما کمک بکند. بیایید نگاهی دقیقتر به بعضی از بهترین روش ها برای افزایش اصولی وزن داشته باشیم:

 

 

ورزش کنید

 

ورزش های قلبی و عروقی به ساخت عضلات کمک خواهند کرد و نیز می تواند موجب شود که وزن از دست بدهید. در این صورت، بلند کردن وزنه یک راه برای تبدیل وزن اضافی خود به عضله خالص هست که وزن آن از چربی بیشتر می باشد. این کار به مراتب سالمتر هست و سوخت و ساز بدن را برای داشتن عضلات حجیم تر زیاد می کند. وزنه برداری یکی از بهترین راه ها برای بهبود سلامت و کمک به افزایش حجم عضلات می باشد.

 

 

کمتر آب بنوشید

 

آب کیمیای زندگی انسان هست، اما باعث داشتن احساس سیری و حتی کم شدن اشتها خواهد شد. در حالی که مقدار معینی از آب برای سلامتی مضر است، سعی بکنید اگر می خواهید وزن اضافه بکنید در مصرف آب بین وعده‌های غذا زیادی روی نکرده باشید، آب فاقد کالری است و نمی تواند به اضافه وزن شما کمک بکند.

 

 

پس از ورزش غذا بخورید

 

هنگامی که ورزش کرده اید، خون شما پمپاژ می شود و سوخت و ساز بدن در اوج خود خواهد رسید، مصرف یک وعده غذایی بزرگ می‌تواند یک راه خیلی خوب برای مصرف بهینه مواد مغذی بوده باشد تا بدن بهترین میزان کالری را دریافت بکند و سریع تر آن را پردازش بکند.

 

 

بیشتر غذا بخورید

 

اگر شما به اندازه معینی غذا خورده اید، با یک برنامه ریزی منظم مقدار آن را به آهستگی زیاد کنید اما یکدفعه آن را زیاد نکنید.خوردن وعده‌های غذایی بزرگتر یک راه آسان و خوب برای افزایش وزن هست. خوردن سه وعده‌ی بزرگ غذا و دو میان وعده سالم برای افزایش وزن توصیه شده است.

 

salamatmag 4 2 300x150 راهکارهایی موثر برای افزايش وزن

 

غذاها را خوب بجوید

 

مطمئن بشوید که تمام غذای خود را به درستی خورده اید، این کار باعث بهینه سازی سیستم گوارشی و دریافت حداکثری کالری شده است.

 

 

تعداد وعده‌های غذایی خود را بیشتر کنید

 

یک دیگر از راه‌های زیاد شدن وزن خوردن ۵ تا ۶ وعده غذایی در روز هست یا سه وعده غذای کامل و دو میان وعده می باشد. که هر دو گزینه ای خوب برای بالا رفتن وزن هستند.

 

 

ماست را به رژیم غذایی خود اضافه کنید

 

ماست نه تنها پرکالری می باشد، بلکه یک منبع بزرگ از باکتری‌های زیستی هست، که به سالم باقی ماندن دستگاه گوارش کمک خواهد کرد و باعث دریافت بهینه مواد مغذی به منظور افزایش اصولی وزن شده است.

 

 

تنقلات را کنار بگذارید

 

تنقلات یکی از گزینه های آسان برای بالا رفتن وزن می باشد، چون آن ها سرشار از چربی، نمک و کالری می باشند، اما این نوع از کالری مناسب برای افزایش اصولی وزن نمی باشد. چون باعث شیوع بیماری‌های مزمن، دیابت، بیماریهای قلبی عروقی، و طیف وسیعی دیگر از خطرات برای سلامتی هستند.

 

 

رژیم غذایی خود را حفظ کنید

 

بعضی از افراد بعد از گذشت مدتی از اجرای برنامه و لذت بردن از نتایج بدست آمده برنامه خود را رها خواهند کرد، اما متاسفانه، اگر شما این عادات جدید را فراموش بکنید به احتمال زیاد به سادگی وزنی را که اضافه کرده‌اید دوباره از دست خواهید داد. در نتیجه روش زندگی جدیدی که برای خود انتخاب کرده‌اید را حفظ بکنید.

 

 

مقدار کالری مصرفی خود را محاسبه کنید

 

هر فرد با دیگری متفاوت هست، در نتیجه تلاش بکنید بفهمید که چه مقدار کالری نیاز دارید، روش‌ها و اندازه‌گیری‌های مختلفی در اینترنت برای محاسبه این کار موجود است، پس شما می توانید با دقت اندازه گیری بکنید که چقدر بدن شما کالری نیاز دارد، اطلاع پیدا کردن از مقدار کالری مورد نیاز راه خوبی برای افزایش وزن می باشد.

 

 

پسته و آجیل را به برنامه روزانه خود اضافه کنید

 

پسته، آجیل و گردو، غنی از مواد معدنی مفید و شامل مقدار خوبی از فیبر می باشند. غذاهایی که فیبر زیادی را دارا هستند، از جمله نان گندم و غلات می‌تواند راه خوبی برای بالا رفتن دریافت کالری باشد که به سلامت سیستم گوارش شما نیز کمک خواهد کرد.

 

salamatmag 1 10 300x150 راهکارهایی موثر برای افزايش وزن

 

برنامه غذایی پیوسته‌ای داشته باشید

 

بدن شما از بودن در چرخه لذت خواهد برد. فراموش نکنید که اگر شما به یک الگوی پایدار از غذا خوردن، هضم، و فعالیت رسیده باشید، بدن شما به احتمال زیاد در مسیر درستی قرار خواهد گرفت و تعدیل هورمون به درجه خاصی رسیده است. سوخت و ساز بدن می‌تواند الگوهای شما را یاد بگیرد. بدیهی هست که پیروی از یک روال کامل غیر ممکن می باشد، اما سعی بکنید که یک ثبات ادامه دار در برنامه خود به وجود اورید.

 

 

از پرخوری اجتناب کنید

 

وقتی که شما زمان، پول و غذا دارید، خوردن مقدار زیادی از مواد غذایی خیلی وسوسه انگیز هست، اما مسئولیت رسیدگی به آن برای بدن شما مشکل خواهد بود، وعده‌های غذایی خود را مثل آن چه که قبلا بوده است افزایش دهید و از پرخوری بدون برنامه دوری کنید.

 

 

برای افزایش وزن سریع تلاش نکنید

 

این یکی از بزرگترین اشتباهاتی هست که توسط اشخاص که در حال تلاش برای افزایش وزن به صورت سالم می باشند انجام می‌گیرد. بالا رفتن وزن بیش از یک یا دو پوند (هر پوند ۴۵۳ گرم) در هفته توانایی این را دارد باعث بی ثباتی خطرناک در سوخت و ساز بدن بشود و بیشتر موجب سخت شدن رژیم غذایی و نوسانات در وزن می باشد. بدیهی هست، در بعضی شرایط نیاز به افزایش سریع وزن دارید، اما باید با یک متخصص تغذیه و یا یک دکتر مشاوره بکنید.

 

 

مصرف پروتئین خود را افزایش دهید

 

پوست، سلول‌ها، خون، اندام‌ها، عضلات و غدد لنفاوی همه لازم دارند که به پروتئین دارند. اگر شما می‌خواهید وزنتان را زیاد کنید، شما نیاز به افزایش مصرف پروتئین دارید. بدون پروتئین افزایش وزن بسیار سخت می باشد.

 

 

مصرف روغن را بالا ببرید

 

یکی از بهترین راه‌ها برای زیاد شدن وزن، افزایش مصرف روغن هست. خوردن غذاهای چرب انتخاب نادرست است، پس چربی های خود را به فرم های مفید امگا ۳ از روغن های گیاهی مثل روغن زیتون بدست آورید. این کار تعادل کلسترول شما را بهتر می کند و سلامت شما را در حالی که هنوز وزن خود را بالا میبرید بهبود می بخشد.

 

در نتیجه: خواص روغن زیتون

 

 

آزمایش دهید

 

بعضی از اشخاص به طور ژنتیکی مستعد اضافه وزن نمی باشند. اگر تلاش شما برای افزایش وزن به نتیجه‌ای نرسیده است امکان دارد بر اثر مسائل ژنتیکی باشد پس به یک آزمایش نیازمند هستید.