راهنمای شب زفاف مخصوص زوجین

salamatmag (1)
ب

آیا پارگی پرده بکارت درد دارد ؟

salamatmag 1 42 300x150 راهنمای شب زفاف مخصوص زوجین

 

در این مقاله در سلامت مگ به راهنمای شب زفاف مخصوص زوجین می پردازیم ، با ما تا پایان مقاله همراه باشید

 

 

درد به علت پارگی پرده بکارت

 

این درد همانطور که در بالا می بینید به دلیل ایجاد یک زخم سطحی در داخل واژن می باشد. که اینگونه زخمها اساسا دردناک تر از سایر زخمها هستند. برای کنترل یا کم شدن درد ، بهترین کار ایجاد معاشقه طولانی مدت می باشد. این کار باعث میشود تا دختر به مرحله ارگاسم یا نزدیک آن برسد . رسیدن به ارگاسم ، آستانه درد را بالا برده و باعث میشود که درد یا بسیار کم شود یا قابل تحمل شود . به عنوان مثال د رزمان ارگاسم اگر شخص گاز گرفته شود درد را احساس نخواهد کرد یا درد بسیار جزئی می باشد

 

 

درد به علت دخول

 

 

این درد دقیقا درد به علت کشیدگی دیواره واژن است . شما زمانی که بادکنکی را برای اولین بار باد میکنید ، قدرت بیشتری بکار میبرید تا بتوانید دیواره های بادکنک را از هم باز کنید. این حالت اساسا دز واژن هم ایجاد میشود . واژن برای بار اول میخواهد باز شود . پس درد زیادی را حس خواهد کرد . برای کنترل این درد دقیقا مثل بالا باید معاشقه بسیار طولانی داشت. تا هم واژن لیز بشود و هم آستانه درد زیاد شود. برای این منظور میتوان از ژل لوبریکانت استفاده کرد

 

 

حساسیت شب زفاف

 

 

زفاف که همان ازاله ی بکارت در دختر می باشد برای هر دو از خاصیت خاصی برخوردار می باشد . انجام ناقص و یا وحشیانه ی آن برای دختر می تواند آثار ضیان بار و جبران ناپذیری را ایجاد کند . داماد باید حالت خاص عروسش را درک بکند و بدون آمادگی همسرش با او آمیزش نکند . مرد جوان باید غریزه ی جنسی خودشان را کنترل کنند و اگر در همسر خویش آمادگی نمی بیند صبر کنند تا زمان مناسب فرا برسد و با بهتر شدن شرایط با ملاطفت و اهستگی زفاف را انجام دهند . بعضی از جوانان بی تجربه شرایط حساس همسر خود را در نظر نمی گیرند و در همان شب اول بنیاد زندگی خود را خراب می کنند .

پاره شدن پرده بکارت معمولا با آمدن مقداری خون همراه هست و این برای هر دو مهم و استرس آور هست و در زنها همراه با درد و سوزش و ضعف جسمانی می باشد.

اقایون سعی کنند قبل از شب زفاف با خانواده خود جهت کنار گذاشتن آداب و رسوم غلط به طور جدی حرف بزنند.

به همسر خود برای کسب اعتماد به نفس قبل از شب زفاف روحیه دهید.

هیچ اجباری نیست که مردها همان شب اول پرده زن را پاره کنند. بهتر است به شب دیگری موکول بشود.

سعی کنید شب اول را با معاشقه و بوسه و لمس بگذرانید و دخول را به شبهای بعدی موکول کنید.

این شب را در آغوش هم و برهنه تا صبح سپری کنید.

 

salamatmag 2 41 300x150 راهنمای شب زفاف مخصوص زوجین

 

آداب و رسوم غلط در شب زفاف

 

 

هم در گذشته و هم در حال حاضر در خانواده های سنتی ایرانی رسم می باشد که در شب اول عروسی (شب زفاف) زنان پشت در اتاق عروس و داماد حضور داشته باشند تا داماد پارچه ای خونین را به انها نشان بدهد تا از پشت در بلند شوند و به خانه های خود برگردند. این دستمال خونی نشان دهنده پاره شدن پرده بکارت عروس توسط داماد می باشد.

در تلفظ عمومی جامعه ما ، شب ازدواج و زفاف ، شب خوشبختی و رسیدن به آرزوهاست ، اما شب زفاف شب خستگی هم می باشد ، شب استرس و نگرانی است شب سر درد شب گریه شب سوزش معده و شب …….و حتی ممکن است شب بر باد رفتن آرزوها نیز باشد .

اینکه همچین شبی با جایگاهی که در فرهنگ اجتماعی ما دارا هست و ثمرات آن بر زندگی ما اینقدر درباره اش کم صحبت شده و حتی از دید نویسندگان و دیگر هنرمندان ما هم پنهان مانده خود عیب بزرگی است .

شب زفاف در فرهنگ ما فعلا اون موقعی است که دو تا انسان که چند وقت در تدارک ازدواج بوده اند برای بار اول زن و شوهر میشوند وبه صورت قانونی در یک رختخواب میخوابند ، شب زفاف فقط و فقط یک کار اجباری هست . شما و همسرتان باید از ماشین عروس پیاده شوید ، به درون خانه بروید و درب را ببندید .همین . هر کس دیگری انتظاری به غیر از این داشت زیاد به حرفش هایش گوش ندهید .

در فرهنگ ما ازدواج به همه فامیل مربوطه بعضی مواقع ( که از لحاظ سواد عمومی سکس در مرحله پایین تری هستند ) از داماد انتظار می رود در عرض ۱۰ دقیقه تا نیم ساعت پارچه خونین را به عنوان نشانه ی باکره بودن عروس نشان بدهد بعضی ها ممکنه تا شب ازدواج عروس اشون یا دامادشون را ندیده باشند و خیلی های دیگه ممکنه اون رو لخت ندیده باشند عده زیادی هم می باشند که قبل از عروسی با همسرشون سکس داشته اند ، پس پیچیدن یک نسخه ثابت غیر ممکن هست اما چیزهای مشترکی هم هستند .

همه ما شب ازدواج خسته ایم توی این بحثی وجود ندارد ازدواج ایرانی سخته حداقل یک هفته دوندگی و حرص خوردن داره دنبال خونه میگردید خونه رو مرتب میکنید . دعوت فامیل و خلاصه تحمل مشکلات جشن . همه اینا باعث می شود که بهترین شب زندگی شما با خستگی و تنش های بدنی اغاز شود . عروس و داماد یا به اجبار غذا میخورند یا اصلا فرصت غذا خوردن ندارند و هر دو حالت برای یک سکس خوب ضرر دارد .

پس این شب چکار باید انجام داد ؟ احتمالا بار اولی است که میخواهیم سکس داشته باشیم . تاثیر خستگی و استرس را میدونید ؟ برای آقایون این احتمال وجود دارد که اندام جنسیشون راست نشه و در صورت وقوع این امر استرس چند برابر می شود و شرایط بدتر . در مورد خانمها این استرس باعت خشک تر شدن مهبل می شود که حتی برای خانمهای کارکشته هم دخول مشکل می باشد چه برسه به دختری که برای اولین بار میخواد دخول را تجربه کنه .پس اولین کار شما مبارزه با اضطراب هست . بهتر است اون دسته از کسانی که اقوامشون منتظر دیدن دستمال خونی هستند این قضیه را براشون روشن کنند که این فکر بیهوده ای است و بهتره شما را به راحت بذارن

برای مبارزه با استرس اینه که منبع اونو از نابود کنید . منمبع اضطراب شب زفاف هست اجبار به عمل جنسی است پس این ” اجبار ” لعنتی را از بین ببرید .

اگه میتوانید با همسرتان حرف بزنید و بگویید احتیاجی ندارد که شب اول در اوج خستگی و تنش و اضطراب حتما سکس بکنید صحبت کنید چه قبلا و چه وقتی آخر شب با هم تنها هستید که عاشق عمل جنسی می باشید ولی امشب اجباری در انجام کامل اون ندارید و بهتر می دونید که این کار را به فردا یا روزهای دیگر موکول کنید که بدن هاتون تازه هستند و فکرتون باز و از نظر وقتی هیچ جور عجله ای ندارید .

با این فکر هم اغوشی را شروع کنید اگر دوست داشتید تا آخرش بروید و هرجا احساس کردید وقتش نیست ادامه ندهید . اما خواهشا وحشی بازی هم در نکنید عمل هماغوشی را یک اجبار نشون ندهید نه به اقا و نه به خانوم . مرد باید اولین نکته براش راحتی و آرامش همسرش باشه و زن به جای اینکه مردانگی را در …. سفت و دراز و زور زیاد ببینه توی اخلاق و رفتار دنبالش جستجو.

یک نکته خیلی مهم : در اولین تجربه سکس اگر باعث رنجش و ناخوشایندی طرف مقابل خود شوید این کار مطمئنا از لحاظ روحی و روانی اثر بدی روی سکس آینده شما هم می گذارد ( می دانید که روان انسان در سکس چقدر تاثیر گذار هست)

 

salamatmag 3 41 300x150 راهنمای شب زفاف مخصوص زوجین

 

چرا برخی زنان در اولین ارتباط جنسی و در شب زفاف خونریزی ندارند؟

 

 

گذشته از فقدان مادرزادی پرده بکارت در بعضی خانوم ها، در صورتی که زن در زمان رابطه ی جنسی ، آرام و بدون تنش بوده، زمان کافی برای عشق ورزی داشته است، با طرف مقابل خود احساس راحتی بکند و دهانه ی واژنش به اندازه ی کافی مرطوب باشد، آلت تناسلی مرد به راحتی وارد واژن او خواهد شد . به این ترتیب ممکن است در اولین دخول خونریزی نداشته باشد و یا به دلیل نوع خاصی از پرده بکارت اتفاق مشابه این رخ دهد. اما اگر زن مضطرب باشد یا بترسد و پاهایش را جمع کند دهانه  واژن تنگ می شود و هنگام دخول خونریزی و درد خواهد داشت.

از آنجایی که در نظر مردم پرده بکارت پرده ای بسیار قوی و محکم است که تنها با فشار پاره می شود ، برخی اقایون در هنگام رابطه ی جنسی فشار زیادی به دهانه ی واژن می اورند و موجب پارگی دهانه ی واژن و درد و خونریزی می شوند. در صورتی که، اگر زن هنگام رابطه ی جنسی آمادگی لازم را داشته و به دور از استرس باشد هیچ لزومی به فشار از جانب مرد نیست.

 

نکات قابل توجه در مورد پرده بکارت

 

رشته های عصبی در پرده کم می باشند و به همین دلیل درصورت آرامش جسمی و روانی پارگی آن معمولاً با درد کمی همراه می باشد. عمل دخول و پاره شدن پرده بهتر است در زمانی که بدن آرام است و هیچ اضطراب و خستگی ندارد انجام بشود. بنابراین نزدیکی در شب زفاف  پس از مراسم طولانی عروسی توصیه نمی شود.