رابطه جنسی دهانی برای زوجین چه مضراتی دارد ؟

Oral-sex-891×470
ب

روش های رابطه جنسی دهانی

Oral sex 891x470 300x150 رابطه جنسی دهانی برای زوجین چه مضراتی دارد ؟

در این مقاله در سلامت مگ به اینکه رابطه جنسی دهانی برای زوجین چه مضراتی دارد ؟ می پردازیم ، با ما تا پایان مقاله همراه باشید

 

رابطه جنسی دهانی چیست و چه عوارضی دارد و اینکه کار درستی است؟

 

رابطه جنسی دهانی (در انگلیسی: Oral sex) نام نوعی از آمیزش جنسی است که در آن مرد برای زن و یا زن برای مرد و یا هر دو به طور همزمان اندام جنسی طرف مقابل را به وسیله دهانشان تحریک می‌کنند. در آمیزش جنسی دهانی، اعضای دهان و حلق از جمله زبان، دندان ها و حلق در تحریک اندام جنسی طرف مقابل نقش دارند. در اصطلاح علمی به آمیزش جنسی دهانی که از سوی زن برای مرد انجام شود، Fellatio و وقتی رابطه ی جنسی دهانی از سوی مرد بر روی زن انجام شود، Cunnilingus نامیده می‌شوند. نام‌های مصطلح این آمیزش و رابطه جنسی دهانی در زبان فارسی به ترتیب، «ساک زدن» و « لیس زدن » است.

 

 

آیا سکس دهانی با سرطان گلو در ارتباط است ؟

 

 

سرطان؟ بله  البته به گفته انجمن سرطان آمریکا شما می توانید به سرطان گلو از طریق رابطه جنسی دهانی مبتلا شوید

 

این رابطه جنسی دهانی به خودی خود باعث ایجاد سرطان نمی شود، اما ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) می تواند در حین مقاربت جنسی از جمله از دهان ،از فردی به فرد دیگر منتقل شود.

 

 

محققان دریافته اند که برخی از سرطان ها ازجمله اروفارنکس (وسط گلو) و لوزه ها احتمالا توسط نوع خاصی از ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) ایجاد می شود. HPV شایع است، اما همیشه موجب بروز سرطان نمی شود. اگر شما مبتلا به HPV  هستید در طول رابطه جنسی دهانی درمعرض خطر ابتلا به سرطان هستید.

نشانه و ارتباط بین HPV و سرطان اوروفارنکس در اواخر سالهای۱۹۸۰s واوایل ’۹۰s  مشخص شد . محققان متوجه افزایش این نوع سرطان در میان مردم شدند که قبل ازآن مبتلا به آن نشده بودند.

 

 

شروع این نوع سرطان ابتدا در میان مردمی که حدود سن ۴۰ سالگی بودند که سیگار نمی کشیدند و یا مشروب نمی نوشیدند زیاد بود در حالی که در دهه قبل، این سرطان معمولا در افراد مسن که سیگار می کشیدند و به شدت مشروب می نوشند افزایش یافته است.

 

 

در اوایل ۲۰۰۰s، دانشمندان قادر به استفاده از تست DNA پیشرفته برای پیدا کردن HPV 16 در بسیاری از این سرطان های جدید بوده اند.

 

 

مطالعه ای در سال ۲۰۰۷ در مجله پزشکی نیوانگلند منتشر شد که نشان داد خطر ابتلا به سرطان اوروفارنکس بیشتر در افرادی که از دهان رابطه جنسی دارند با در نظر گرفتن حداقل شش افراد مختلف داشته اند می باشد.

 

هنوز مشخص نیست که چگونه بسیاری از مردم دچار عفونت HPV گلو از رابطه جنسی دهانی می شوند و یا چه تعداد از آنها به سرطان اوروفارنکس مبتلامی شوند.

هم مردان و هم زنان می توانند دچار عفونت HPV در گلو شوند وتفاوت جنسیتی در این نو بیماری معنا ندارد.

 

استفاده از واکسن HPV یکی از این روش هاست  البته واکسن HPV در مردان سن ۹-۲۶  تنها برای کمک به پیشگیری از زگیل تناسلی در پسران و مردان جوان است اما به عنوان یک راه برای جلوگیری از عفونت HPV نیست.

 

 

مقدمات لازم برای انجام رابطه جنسی دهانی

 

برای اینکه طعم و بوی دستگاه تناسلی زن برای مرد آزار دهنده نباشد، بهتر است قبل از برقراری رابطه، زن واژن خود را به خوبی شسته و مو‌های زائد آن‌را بتراشد. بعضی از زن‌ها ترجیح می‌دهند قبل از رابطه دهانی مورد نوازش و معاشقه قرار گیرند. بنابراین بهتراست برای شروع مقابل هم نشسته و یکدیگر را ببوسید. سپس با نوازش نقاط حساس بدن او را تحریک کنید. بتدریج دست خود را پایین برده و ران‌ها و بعد از آن ناحیه تناسلی را بمالید. اگر این عمل را خوب انجام دهید شریک جنسی شما برای رابطه جنسی دهانی کاملا آماده شده است و حتی ممکن است با دست، خودش سر شما را به سمت پایین ببرد. برای تحریک بیشتر شریک جنسی تان می توانید از روش های ماساژ جسنی بدن استفاده کنید

 

 

رابطه جنسی دهانی برخی از روابط بزرگسالان را افزایش می دهد

 

در میان بزرگسالان، رابطه جنسی از طریق دهان باعث از بین رفتن استرس وبرای برخی از زوجین باعث افزایش صمیمیت در میان آنها می شود.

 

برخی از افراد نیز ممکن است در مورد عملکرد خود دچار اضطراب شوند به این معنی که آیا می توانند با انجام این کار شریک خود را راضی نگه دارند یا به اندازه کافی خشنود کننده است یا خیر  وهمین امر باعث اضطراب در آنها می شود.

 

برخی از مردم نمی خواهند که این کار را انجام دهند چرا که آنها احساس می کنند کمی تحت کنترل هستند ومانند یک اسیر عمل می کنند توصیه ما برای آن دسته از مردم که فکر می کنند اسیر هستند آن است که: بسیار مهم است که بخشی از بدن بین دندان هایشان قرار دارد و همین موقعیت مشابه، می تواند برای خودشان هم باشد پس نگران نباشند که تحت کنترل هستند چرا که این موقعیت ها برای هر دو نفر آنها اتفاق می افتد.

 

اما بعضی دیگر از مردم، تجربه رابطه جنسی دهانی را به عنوان یک ارتباط صمیمی با شریک جنسی خود می دانند وقادرند به شریک خود نگاه کنند ویک فضای واقعا شخصی وصمیمی را ایجاد کنند.

 

damerogue preview 1512152037 300x150 رابطه جنسی دهانی برای زوجین چه مضراتی دارد ؟

 

رابطه جنسی دهانی محافظت نشده دارای چه خطراتی است ؟

 

بیماریهایی که از راه جنسی از جمله : ایدز، تبخال، سیفلیس، سوزاک، سرطان گلو و هپاتیت های ویروسی نیز می تواند از طریق رابطه جنسی دهانی هم منتقل شود.

پس رابطه جنسی دهانی هم امن نیست، خطرات در بسیاری موارد متوجه شرکای جنسی شما است ودر بعضی موارد به آنها هم بستگی دارد.

 

با حفاظت  می توان خطر ابتلا به یک بیماری مقاربتی را کاهش داد. مانع ها ولوازم محافظتی می تواند استفاده از کاندوم آلت تناسلی و یا پلاستیک یا لاتکس که نوعی سد دندان است باشد .

 

برای حفاظت دررابطه جنسی دهانی هم می توانید از این وسایل استفاده کنید. البته خطرات ناشی از یک بیماری مقاربتی از رابطه جنسی حفاظت نشده دهانی معمولا بسیار پایین تر از خطرات ناشی از داشتن رابطه جنسی بدون محافظ از طریق واژن و یا مقعد است.

به طور معمول، از انجام رابطه جنسی دهانی بر روی یک شریک مرد بدون استفاده از کاندوم نسبت به رابطه جنسی دهانی ریسک به حساب می آید وبر استفاده از کاندوم تاکید زیادی می شود.

 

اما یک مرد با داشتن  رابطه جنسی دهانی بایک زن در معرض خطر کمتری قرار دارد اما اگر شریک زن است وبه طور منظم دارای تب خال دهانی می شود باید دقت بیشتری به عمل آید.

 

 

چرا بیشتر زنان و مردان از رابطه جنسی دهانی اجتناب می کنند؟

 

اولین دلیل برای برخی زنان و مردان برای استفاده نکردن از رابطه جنسی کثیف و چندش آور بودن این عمل است ..!؟با توجه به آن که آلت تناسلی مردانه و زنانه محلی برای دفع ادرار است این طرز فکر در برخی افراد بوجود می آید که این اندام از نظر بهداشتی پاک نمی باشد و لسیدن و مکیدن و داشتن رابطه جنسی دهانی را عملی کثیف میدانند در حقیقت آلت تناسلی اگرچه محل دفع ادرار می باشد اما در صورت رعایت نظافت محلی غیر بهداشتی محسوب نمی شود و البته فراموش نکنیم این محل، محل اصلی مربوط به لذت جنسی است این افراد اکثرا آن را عملی چندش آور می دانند و در مواجه شدن با آن رفتار و برخوردی تند (تدافعی – تهاجمی – اکراه) از خود بروز می دهند

 

 

 

یا حتی تمایل همسر خود نسبت داشتن رابطه جنسی دهانی را به تمسخر می گیرند و او را پس میزنند، این رفتار آنها می تواند یکی از دلایل اصلی سرکوب میل جنسی همسر (حتی برای همیشه) نسبت به وی باشد.معمولا این افراد خود را در اسارت ذهنیت اشتباهی قرار داده اند، چه بسا هستند افرادی که حتی از دیدن و لمس کردن آلت تناسلی هم اکراه دارند این افراد نیاز به درمان دارند. لازم به ذکر است برخی از این افراد پس از داشتن رابطه جنسی دهانی تغییر دیدگاه خواهند داد.

 

 

دلایل روانی لذت بردن از رابطه جنسی دهانی چیست؟

 

عامل روانی در لذت جنسی مردان بیش از عامل فیزیکی نقش بازی می کند تا حدی که مردان این توانایی غیر ارادی را دارند تا بدون عمل فیزیکی رابطه جنسی به انزال دستیابند که معمولا این اتفاق در خواب برای آنها اتفاق می افتد و علت آن نیاز به تخلیه منی می باشد به عبارتی بدن مردان هر چند وقت یکبار نیاز به تخلیه منی دارد و این عمل برای پروستات و دفع بهتر ادرار لازم است.

 

 

 

همچنین حس برانگیختگی مردان می تواند با یک جرقه ذهنی زودتر از چند ثانیه صورت پذیرد، پیرامون موارد مذکور رابطه جنسی دهانی از ابعاد روانی برای مردان از این حیث لذتبخش است که حس برتری به آنها دست می دهد و همچنین عمل همسر خود را فداکارانه و برگرفته از حس دوست داشتن محسوب می کنند، اثر روانی و ذهنیت پردازی در مردان آن قدری هست که بدون تجربه لذت آن به این باور رسیده باشند که رابطه جنسی دهانی حتما برای آنها لذت‌بخش خواهد بود چرا که فکر به آن برای آنها لذت بخش است در نتیجه مغز آنها به این عمل واکنش مثبت نشان میدهد .

 

 

 

اگر چه در زنان دو فاکتور احساس و لمس نقش بسزائی در تحریک جنسی و لذت جنسی بازی میکند اما این بدان معنا نمی‌باشد که ذهنیت جنسی یا تخیلات جنسی در زنان کم اهمیت است، رابطه جنسی دهانی در زنان نیز لذت‌بخش است و از نظر روحی روانی باعث شکل‌گیری حس خوشایندی نسبت به همسرشان در آنها میشود باور این موضوع که همسر وی به او این لذت را تقدیم می‌کند در پرورش حس تعلق درونی موثرتر است.

 

images 6 300x150 رابطه جنسی دهانی برای زوجین چه مضراتی دارد ؟

 

رابطه جنسی دهانی از نظر شرعی

 

رابطه جنسی دهانی بین زن و شوهر از نظر شرعی از روابط غیرمتعارف نمی‌باشد و بر عکس از روابطی است که اشکال شرعی در صورتی که ترشحات آلت تناسلی مردانه و زنانه خورده نشود به آن وارد نیست. با این حال می‌توانید برای اطمینان خاطر با مراجعه به استفتائات مرجع تقلید خود نسبت به حکم آن اطمینان حاصل نمایید.

 

 

خطر انتقال ویروس در تماس دهانی با مقعد

 

خطر بالقوه: در تحریک دهانی مقعد نیز به شکل نظری خطر انتقال برای شریکی که تماس دهانی را انجام می‌دهد (کسی که مقعد را با دهان خود تحریک می‌کند) وجود دارد. بدلیل اینکه این عضو در معرض خون آلوده قرار دارد که از ضایعات، ترشحات و خونی که بر اثر برش ، زخم و یا خراش در اطراف مقعد پدید می‌آید به داخل دهان راه پیدا می‌کند. برای شریک جنسی که مقعد وی بوسیله دهان دیگری تحریک می‌شود نیز، از نظر نظری خطر انتقال آلودگی وجود دارد، اگر ویروس و یا خون آلوده از مایعات دهان و با مقعد تماس پیدا کند.