چگونه می توان در دوران قاعدگی رابطه جنسی داشت

salamatmag (1)
ب

رابطه جنسی در زمان پریود خطرناک است ؟

salamatmag 1 22 300x150 چگونه می توان در دوران قاعدگی رابطه جنسی داشت

در این مقاله در سلامت مگ به اینکه چگونه می توان در دوران قاعدگی رابطه جنسی داشت می پردازیم ، با ما تا پایان مقاله همراه باشید

داشتن رابطه جنسی در دوران قاعدگی چگونه است

 

محققان معتقدند رابطه جنسی می‌تواند به کاهش دردهای قبل از دوران قاعدگی یا همان PMS کمک زیادی کند. البته تمامی این موارد جدای از حکمی است که اسلام در این باره داده است. وقتی اسلام چیزی را حرام می‌کند به این معنی است که مضرات آن بیشتر از فایده اش است. اما زن و شوهری که ممکن است زندگی زناشوئی پرخطری داشته باشند، می‌توانند در این دوران نیز رابطه جنسی سالمی داشته باشند.

 

در دوران پریود دهانه‌ی رحم باز است و دیواره‌های آن نیز بر اثر ریزش زخمی می شوند. برای همین است که وقتی در دوره عادت ماهانه نزدیکی صورت انجام می شود، میکروب‌ها به سادگی وارد رحم شده و باعث عفونت می شود. به همین دلیل باید برای برقراری رابطه‌ی جنسی سالم در این دوران بعضی موارد را رعایت کرد. مواردی که در ادامه به آن ها پرداخته ایم برای جلوگیری از گسترش آلودگی و کثیفی است که باید رعایت کنید.

 

اغلب خانم ها اظهار می دارند که امیال جنسی در آنها در زمان عادت ماهیانه افزایش می یابد و برخی نیز تمایلی به برقراری رابطه در دوران پریود ندارند. به عنوان مثال اگر او از تامپون استفاده کند زمانی که آنرا خارج می کند واژن خشک می شود و زمان زیادی طول می کشد تا مجددا از طریق روان کننده طبیعی (و نه خون) مرطوب شود. اگر از نوار بهداشتی استفاده کند، ممکن است از بوی بد و ظاهر آن خجالت بکشد. او دوست ندارد شما هیچ یک از این ها را ببینید و تمام کارها را در تنهایی انجام میدهد که این امر به خودی خود او را از برقراری رابطه جنسی در دوران پریود دور می کند.

 

البته خواست‌های جنسی یک خانم در دوران تخمک‌گذاری و اندکی بعد از آن به بیشترین حد خود می‌رسد.  ولی به خاطر یک سری اعتقادات سنتی و قدیمی زوج‌ها سعی دارند تا در این دوران رابطه جنسی نداشته باشند. این کار بیشتر به دلیل این تفکر  که خانم‌ها در دوران قاعدگی ناپاکند در ذهن‌ها مانده است. اما مشاهدات پزشکی برخلاف این را ثابت می کند.

 

مشکل دیگر که در برقراری رابطه جنسی در دوران قاعدگی ، آلودگی آن است. خانم ها بیشتر با این مشکل آشنا هستند و تعجبی از خون و کثیفی به جا مانده ندارند، اما ممکن است آقایون احساس تهوع کنند و تمایلی به انجام این کار نداشته باشند. بنابراین تصمیم با خودتان است که قصد دارید در طول این دوره چه نوع رابطه ای جنسی با شریک زندگی خود داشته باشید.

 

آیا نداشتن رابطه جنسی در زمان پریود جز ناتوانی های جنسی زنان محسوب می شود شما می توانید با مطالعه پست روش هایی برای درمان ناتوانی های جنسی با ناتوانی های جنسی و درمان آن آشنا شوید با مطالعه آن پست اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل کنید

 

salamatmag 3 22 300x150 چگونه می توان در دوران قاعدگی رابطه جنسی داشت

 

چگونه رابطه جنسی تمیز به هنگام پریود داشته باشیم

 

 

اسفنج دریایی

 

یک راه حل مناسب برای پیشگیری از کثیفی و آلودگی استفاده از اسفنج دریایی است. البته استفاده از اسفنج دریایی هنوز رایج نشده است اما آنها می توانند به راحتی حداقل برای چند ساعت جلوی خون ریزی را بگیرند. می توانید انها را از داروخانه ها تهیه کنید. باید توجه داشته باشید که حتما از انواع دریایی آن را از داروخانه تهیه کنید ، چرا که اسفنج های ساختگی کار مشابه را نمی توانند انجام دهند. نوع دریایی، اسفنجی است که فقط در اقیانوس ها یافت می شود و قیمت آن کمی زیاد است ولی ارزش آن را دارد

.

از داخل اسفنج یک گردی به اندازه یک تخم مرغ بزرگ در آورید، آنرا با آب خیس کنید و فشار دهید تا تمام آب از آن خارج شود. سپس آنرا به آرامی وارد واژن کنید و درست در همان جایی که تامپون را قرار می دهید، آن را بگذارید. ناپدید شدن آن غیر ممکن است چرا که دهانه داخلی رحم بسیار کوچک بوده و اسفنج از آن عبور نمی کند، برای خارج ساختن آن، فرد باید خم شده انگشتش را داخل واژن فرو کرده آنرا پیدا کند و با فشار کوچی آن را خارج کند. برای پیدا کردن مهارت قدری تمرین لازم است اما ارزشش را دارد زیرا هیچ گونه لک و آلودگی ایجاد نخواهد شد. شما می توانید این کار را در آستانه شب انجام دهید و زمانی که مشغولیت به پایان رسید، انرا خارج کنید. حتی می توانید آنرا خارج کرده تمیز کنید و مجددا برای دفعات بعدی از آن استفاده کنید.