درمان ريزش مو با طب سوزنی

salamatmag (2)
ب

درمان ریزش مو با استفاده از طب سوزنی

salamatmag 2 53 300x150 درمان ريزش مو با طب سوزنی

 

در این مقاله در سلامت مگ به درمان ريزش مو با طب سوزنی می پردازیم ، با ما تا پایان مقاله همراه باشید

 

 

از مشکلات زیادی که بیماران زیادی درگیر آن هستند، ریزش مو بوده است. این مشکل در جوانان و به ویژه خانم های جوان واقعا نگران کننده هست. البته این نگرانی قابل درک هست ولی وقتی موجب اضطراب شده است که متخصص پوست به شما خواهد گفت: “… ببینید مشکل شما ارثی هست و با داروها می توانیم فقط مدتی سرعتش را کم کنیم ولی در اخر روند ادامه خواهد داشت” و صد البته اگر این واقعیت بر اساس طب امروزی را نگفته باشیم و با داروهای گران قیمت به شما امیدواری داده باشیم ولی بعد مدتی ببینید تمام پول شما برباد میرود، یقینا بیشتر ناامید خواهید شد.

 

و از این به بعد خیلی بدنبال انواع و اقسام داروهای گیاهی و روشهای گوناگون و معجونهای مختلف میشود. جدیدا هم اطلاعات جامعه بیشتر شده است و سری به سایتهای طب سوزنی خواهند زد. و نیز خود حضرتعالی ، از همین جا سلام مرا بپذیرید. ادامه مطلب اطلاعات شما را در مورد  طب سوزنی و ریزش مو زیاد خواهد کرد.

 

از دلایل ریزش مو از نگاه طب سنتی چینی بگذریم چون وارد بحث های خواهیم شد که دردی از شما درمان نکرده است و موجب سردرگمی بیشتر خواهد شد. مانند اینکه یانگ (Yang) اختلال یافته یا چی دچار اختلال شده هست، ولی آنچه مهم هست اینکه ریزش مو را باید از نظر علل گوناگون از نگاه طب مدرن بررسی کامل انجام میدهد. مانند اختلالات غددی، قارچ های پوستی، اختلالات خونی و … و در حالی که متخصص پوست با بررسی موارد فوق علتی نیافت ولی شما نیز دچار ریزش مو می باشید، حتما به متخصص طب سوزنی مراجعه بکنید.  چون برای قطع ریزش مو و رویش مجدد مو طب سوزنی بسیار کمک کننده می باشد.

 

یکی از مریض هایی که بدلیل ریزش مو به مطب مراجعه بکنند، خانمی حدودساله بودند. ایشان به خیلی از متخصصین پوست در تهران مراجعه و چند نسخه از همه آنها دریافت و به آن عمل کرده اند. ولی متاسفانه هیچ اثری نداشته و در سر ایشان نقاط خالی و کم بودن مو واضح می باشد. در لحظه ویزیت هم مختصری از مویشان را به نشانه ریزش راحت و مداوم در دست میگیرند و نشان خواهند داد.

 

با توجه به بررسی های همکاران محترم متخصص پوست خیالم راحت میشود و درمان طب سوزنی را با هفته ای ۲ بار شروع میکنیم و بعد به هفته ای یک بار رسانده و تا ۲۰جلسه ادامه خواهیم داد. در ابتدا ریزش مو قطع میشود و بعد رویش موهای ریز بر سر مشهود میشود. با توصیه لازم و اینکه نیاز به ادامه درمان بصورت ماهانه یک جلسه هست، موقتا درمان را قطع کرده ایم. چنین درمانی را برای چندین مورد انجام میدهیم که خوشبختانه در تمام موارد ریزش مو قطع و سپس رویش شروع خواهد شد.

 

salamatmag 1 69 300x150 درمان ريزش مو با طب سوزنی

 

همه ی ما به دنبال راه هایی برای جلوگیری از ریزش مو می باشیم و شاید تا به حال با این موضوع برخورد کرده باشیم که طب سوزنی می تواند در درمان ریزش مو نقش آفرین بوده باشد. ولی آیا براستی این امکان وجود داشته است که ریزش مو با کمک طب سوزنی درمان بشود

 

طب سوزنی قادر ایست ریزش مو را درمان بکند. همانطور که می دانید طب سوزنی قادر است جریان خون به پوست سر را تحریک بکند. همین امر موجب می‌شود فولیکول‌های مو تغذیه بشوند.

 

طب سوزنی می تواند ریزش مو را درمان بکند. همانطور که می دانیم طب سوزنی قادر هست جریان خون به پوست سر را تحریک بکند. همین امر موجب خواهد شد فولیکول‌های مو تغذیه بشوند.

 

راه های طبیعی بسیاری برای افزایش رشد موی سر وجود دارد برای آشنایی با راه های طبیعی افزایش رشد مو می توانید به پست راه های طبيعی افزايش رشد مو مراجعه کنید و اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل کنید

 

salamatmag 3 42 300x150 درمان ريزش مو با طب سوزنی

 

طب سوزنی در برگیرنده استفاده از سوزن‌های ریز و نازکی هست که در قسمت‌های گوناگون بدن فرو رفته است. نظریه اصلی در مورد طب سوزنی در برگیرنده مفهومی هست که بیان خواهد کرد زندگی انرژی را به کل بدن خواهد فرستاد و به ما اجازه می‌دهد صحبت بکنیم، حرکت کنیم، غذا بخوریم و نفس بکشیم. وقتی که این انرژی ناکافی هست، مسدود میشود یا دچار عدم تعادل در بدن شود، بیماری رخ خواهد داد. طب سوزنی نیز این شرایط را تحریک خواهد شد و موجب خواهد شد خون به کل بدن رسیده باشد. در چنین حالتی بدن عملکرد بهینه خود را باز خواهد یافت.

 

طبق گفته‌های پزشکان چینی، کیفیت موها به مقدار انرژی بدن، خون و انرژی کلیه‌ها در بدن بستگی داشته است. کلیه تغذیه موها را کنترل کرده است. وقتی که بدن مقدار انرژی کافی نداشته است، ریزش مو شروع خواهد شد. طب سوزنی سعی میکند انرژی مورد نیاز بدن را فراهم بکند و جریان خون در کل بدن را تحریک بکند. و نیز این طب کلیه‌ها را تقویت خواهد کرد و رشد سالم موها را بیشتر میشود. اعمال طب سوزنی بر روی پوست سر می تواند جریان خون را تحریک بکند و موجب رشد موهای جدید بشود

 

 

عوامل ريزش مو

 

عوامل زير موجب ضعف در كانال‌هاي كليه و كبد میشود و نمي‌گذارد خون و انرژي به موي سر رسیده باشد؛ در نتيجه مو دچار ريزش و كدر شدن خواهد شد.

كار و فعاليت و خستگي خیلی زیاد (استراحت اندک) ۲- استرس ۳- خشكي آب و هوا (موجب خشكي و دو شاخه شدن موها میشود) ۴- خونريزي فعال ۵- كم‌خوني ۶- عواملي مثل بستن محكم موها، شست‌وشوي بيش از اندازه ۷- عوامل ارثي ۸- فقر غذايي (البته امکان دارد شما همه چيز بخوريد، ولي همان‌طوري كه گفته شده است، كيفيت غذاي بسيار مهم هست) ۹- مشكل در هضم و جذب غذا ۱۰- اختلالات هورموني و غيره

 

 

روش كار

 

طب سوزني نه تنها درمان خیلی خوبي براي ريزش مو هست بلكه درمان مناسبي هم براي در آمدن دوباره موهاي ريخته شده هست. اصولاً اگر ريشه مو وجود داشته است؛ به احتمال ۸۰-۹۰درصد مشكل قابل حل می باشد، درمان ريزش وكم‌موئي سر بين ۲۰-۳۰ جلسه هست. ۱۲ جلسه اول هفته‌اي ۲-۳ بار و از جلسه دوازدهم هر هفته و بعد هر ماه بيمار ويزيت خواهد شد. درمان طب سوزني خیلی كم‌هزينه‌تر، بدون عارضه‌تر و راحت‌تر (و حتي بدون دردتر) از راه های كاشت مو و PRP و . . . هست؛ ‌چون همان‌طوري كه گفته شد، قدمتي بالغ بر ۵ هزار سال داشته است