علت درد شديد هنگام رابطه جنسی چیست

salamatmag (2)
ب

چرا هنگام رابطه جنسی احساس درد می کنیم ؟

salamatmag 2 38 300x150 علت درد شديد هنگام رابطه جنسی چیست

 

در این مقاله در سلامت مگ به علت درد شديد هنگام رابطه جنسی چیست می پردازیم ، با ما تا پایان مقاله همراه باشید

 

بعضی از زنان موقع برقراری ارتباط جنسی احساس درد میکنند ما  اکنون برای شما آموزشهایی داریم که  از درد شما کم خواهد کرد چون ارتباط جنسی نباید موجب آزار و اذیت بشود اول باید بدنبال چرایی آن باشد یعنی چه چیزی باعث میشود که این درد به وجود اید در این پست ما توصیه هایی برای کم کردن درد هم برای خانمها و هم برای آقایان داریم  که بسیار موثر و کمک کننده می باشد

آیا موقع برقراری ارتباط جنسی احساس درد می کنید؟ اگر اینطور هست، پس احتمالاً یک خانم می باشید. گرچه در آخر مقاله توصیه هایی نیز برای مردانی ارائه خواهیم داد که ارتباط جنسی برایشان دردناک هست.

احساس درد حین ارتباط جنسی لذت مورد نظر را از خراب میکند. از این گذشته، رابطه جنسی باید تجربه ای لذت بخش و خوشایند بوده باشد نه دردناک.

خوشبختانه، اگر اقایان وقت بیشتری را برای عشق بازی و ناز و نوازش خانمشان صرف بکنند تا دستگاه تناسلی زن استراحت بکند و روان کننده طبیعی آن راه بیوفتند، و اگر زن و مرد از یکی از جدیدترین روان کننده های آمیزشی استفاده بکنند، این مشکل رفع خواهد شد

 

 

علت سوزش و خارش دهانه واژن در هنگام رابطه زناشویی

 

عفونت قارچی: خارش و سوزش دو علت از نشانه‌ های بسیار زیاد عفونت قارچی می باشند که کاندیدیاز به ان می گویند و بسیار متداول هست.

تریکوموناسیس: یک انگل تک‌سلولی که قادر است در غده پروستات اقایان نیز زندگی بکند می‌تواند موجب بروز ترشحات کف مثل زرد-سبز رنگ و نیز خارش بشود. این مشکل با داروهای بدون نسخه قابل درمان نبوده و نیاز است به پزشک مراجعه بکنید

واژینیت: به معنای التهاب واژن هست. واژینیت درنتیجه رابطه‌ جنسی یا هر علت دیگری که توازن عادی واژن را که حاوی باکتری‌هایی که به تمیز کردن واژن و حفظ رطوبت عادی آن کمک کرده است، اخلال ایجاد خواهد کرد.

سوزش واژن: علت مربوط به رابطه‌ جنسی که امکان دارد موجب سوزش و خارش واژن بشوند شامل استفاده از کرم‌ها و ژل‌های اسپرم‌کش یا سایر وسایل جلوگیری از بارداری هست.

واکنش‌های حساسیتی: این مشکل که نسبت به عفونت تداول کمتری داشته نیز می‌تواند موجب خارش و سوزش واژن بعد از رابطه‌ جنسی شده باشد.

خودِ کاندوم نیز امکان دارد موجب خارش و سوزش واژن در خانم‌هایی بشود که به لاتکس، پلاستیکی که برای ساخت کاندوم‌ها استفاده شده است، حساسیت داشته است. اشخاصی که به لاتکس حساسیت داشته اند، اصولا با قرار گرفتن در معرض آن پی به حساسیت خود خواهند برد

حدود بیست در صد خانم هایی که به مطب سکسولوژی مراجعه کرده اند از دردناکی آمیزش جنسی گله مند هستند ، در اکثرا موارد سبب این درد آماده نبودن زن برای پذیرش مرد در درون خود هست . اگر بانو به اندازه ی کافی تحریک نشده است ، ماهیچه های زیر شکمی اش خوب شل نبوده است، مهبل ( vagin) خوب خیس و لزج نشده است ، در چنین حالتی دخول ( pénétration) بی تردید ناخوشایند و شاید دردزا می باشد .علل درد می تواند جسمی یا روانی بوده باشد، در بیشتر افراد هر دو علت با هم وجود داشته است.

 

شاید برای شما هم سوال پیش آمده باشد که علت اصلی کم شدن اسپرم و نازایی مردان چیست شما مخاطبین عزیز می توانید برای رسیدن به جواب این سوال به پست علت کم شدن اسپرم در مردان چیست مراجعه کرده و اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل کنید

 

salamatmag 1 44 300x150 علت درد شديد هنگام رابطه جنسی چیست

 

علت های جسمانی

 

هر بانویی که احساس درد در نزدیکی کرده است بد نیست که ابتدا خودش کمی دستگاه جنسی اش را “معاینه ” بکند ببیند آیا جای زخمی، جوش خوردگی ای، تغییر بافتی حس میکند یا خیر ؟می تواند با انگشت خود بفهمید که آیا نقطه ی حساس و دردناکی در واژن موجود است ، قسمتی از واژن منقبض شده یا کشیدگی غیر عادی هست؟

به دقت توجه بکند :

آیا درد تنها علامت است یا همراه با درد سوزش و خارش هم همراه بوده

ترشح غیر طبیعی و احتمالا چرکی هم وجود داشته یا نه ؟

آمیزش دردناک در زمان های ویژه ای در رابطه با خونریزی ماهانه پیش خواهد امد ؟

برخی وضعیت های هم آغوشی دردناک هست یا هر نوع عشق بازی ؟

درد در تمام مدت آمیزش وجود داشته یا تنها در شروع دخول ،یا در پایان دخول ،یا چند ساعت بعد از دخول ؟

توضیح این نکته ها به پزشک در تشخیص بیماری کمک کرده است.

 

 

دردهای ابتدای دخول

 

وقتی شروع دخول دردناک هست ، پزشک پیش از هر تشخیص دیگری باید متوجه عفونت شده باشد.

بیشتر وقت ها, عفونت مثانه(cystite)

بعضا عفونت قارچی (mycoses)

بیماریهای آمیزشی (Infection Sexuellement Transmissible )

بیماری های پوستی مانند اگزما

ناهنجاریهای اندامی – تشریحی (anatomique ) : پس از آبستنی دشوار ، اپیزیوتومی بد دوخته شده است

به ندرت انقباض و سختی لیگامان ها

پرده بکارت سفت و سخت

نا هنجاری های ساختمان مهبل (malformations vaginale )

اکثر این دسته از مشکلات را میتوان با معاینه بالینی تشخیص میدهند.