دانستنی هایی درباره عمل جراحی بینی

salamatmag (4)
ب

بهترین زمان برای عملی بینی چه موقع است ؟

salamatmag 4 9 300x150 دانستنی هایی درباره عمل جراحی بینی

 

در این مقاله در سلامت مگ به دانستنی هایی درباره عمل جراحی بینی می پردازیم ، با ما تا پایان مقاله همراه باشید

 

 

به حداقل رساندن ریسک ها

 

عوارضی که در قسمت پیش اشاره شد احتمالی و بعید می باشد . با این حال بیماران خواهد توانست برای کمبود ریسک اقدامات زیر را انجام بدهید .

قدم اول ، انتخاب جراح واجد مواقع .انتخاب یک جراح بینی عالی برجسته که استانداردهای ایمنی مناسب را حفظ بکند می تواند احتمال به وجود امدن عفونت ،ایجاد حفره و عوارض دیگر را کم بکند.یک جراح با تجربه خواهد توانست یک نتیجه رضایت بخش را تضمین بکند.

قدم دوم ،مریض ها باید دستور العمل های پیش از جراحی و دستورالعمل های بعد از جراحی را دنبال بکنند.این دستورالعمل ها فقط برای کم شدن ناراحتی ها استفاده نخواهد شد بلکه روند بهبود شما را سرعت خواهد بخشید و سلامت بیمار را حفظ خواهد کرد.

قدم نهایی ،اشخاص باید ارتباط خود را با دکترشان در طول این فرآیند حفظ بکنند .آنها باید تا آنجایی که امکان دارد در مورد اهداف درمان و و نیز در مورد سابقه ی پزشکی،داروهای مصرفی ، عادت کشیدن سیگار و نگرانی های مرتبط خود خود صادق بوده باشند

 

 

اهداف ویژه

 

جراحی بینی خواهد توانست برای تغییر شکل ، سایز و ظاهر کلی بینی استفاده بشود.در برخی موارد جراح شما امکان دارد در همان زمان ایمپلنت چانه را نیز به شما پیشنهاد بکند.این کار کمک بکند که مشخصات صورت تعادل زیادتری پیدا بکنند.

 

 

ملاحظات کلی

 

بهترین راهی که بیمار توانسته است متوجه بشود که آیا او یک کاندید خوب برای جراحی بینی بوده است یا خیر این می باشد که یک جلسه مشاوره با یک جراح واجد شرایط ترتیب بدهد.جراح شما سابقه ی پزشکی،کیفیت پوست،اهداف زیبایی شناسی و آمادگی ذهنی تان را قبل از درمان بررسی بکنند و بر اساس آن جراحی بینی را به شما توصیه میشود

 

عمل بینی هم مانند بقیه عمل ها یک سری مراقبت های قبل و بعد عمل دارد که باید رعایت شود برای اینکه با مراقبت های قبل و بعد عمل آشنا شوید می توانید به پست نکاتی که قبل و بعد از عمل بینی باید رعایت شود مراجعه کنید و اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل کنید

 

بعضا در کنار مشکلات ظاهری، اختلال داخلی که شامل پولیپ،  انحراف تیغه بینی و بزرگی شاخک بینی وجود داشته اند و علاوه بر رفع مشکل به زیبایی هم می توان فکر بکنید ولی بازهم با مراجعه به پزشک متخصص گوش ، گوش حلق بینی تایید میشود. تااین مرحله با طرح چنیدن فاکتور به این باور میرسیم که برای رسیدن به نتیجه خوب در جراحی زیبایی بینی حتما باید به جراح پلاستیک متخصص مراجعه بکنیم . در ادامه خواهیم رسید به بایدها و نبایدهایی که از پیش

تا بعد از جراحی پلاستیک دماغ بایستی رعایت بشوند.

 

salamatmag 1 35 300x200 دانستنی هایی درباره عمل جراحی بینی

 

انواع جراحی پلاستیک بینی باز و بسته

 

باید دانسته باشید که جراحی بینی ، رینوپلاستی به دو صورت باز و بسته انجام بشود.روش باز به روشی نامیده خواهد شد که بین سوراخ های بینی یک برش ظریف خواهیم که در این حالت پوست به راحتی از روی بینی بلند شده است، اما در روش بسته برش هایی از داخل بینی زده خواهد شد. با این حال در هر دو روش پوست از اسکلت بینی جدا خواهد شد چرا که برای دسترسی به اسکلت بینی این کار لازم می باشد. هرکدام از روش های جراحی باز و بسته بینی مزیت هایی دارند که به انها اشاره خواهیم کرد.

 

 

مزیت روش جراحی باز بینی

 

در جراحی باز دید پزشک بهتر می باشد و راحت تر خواهد توانست تغییرات لازم را انجام بدهد در صورتی که در جراحی بسته این امکان به راحتی وجود نیاورده است. در جراحی باز توانایی برای انجام عمل در بینی های مشکل اسان در گذاشتن گرافت های غضروفی و استخوانی یا پروتز ها بیشتر می باشد

 

salamatmag 3 20 300x166 دانستنی هایی درباره عمل جراحی بینی

 

مواد غذایی مفید برای هفته اول بعد از  عمل بینی

 

روز دوم به بعد وضعیت کم کم بهتر میشود و فرد خواهد توانست راحت تر غذا میل میکند ولی به یاد داشته اید که پرخوری و کم خوری هر دو به یک اندازه در این دوران مضر می باشد. هفته ی اول بعد از جراحی زیبایی بینی شما دوره نقاهت را سپری خواهد کرد و نباید برای کاهش وزن از این فرصت استفاده بکنید پس رژیم غذایی مغذی در دفعات بیشتر و حجم کمتر را پیش گرفته باشید.

 

مساله ویتامین C و D و ماده معدنی زینک یا روی که بسیار مهم می باشد زیرا ویتامین C و زینک در بهبود سریع زخم بسیار اهمیت داشته است که درست هست با منابع غذایی ویتامین A همراه شوند. فراموش نکنید که زینک در غلات و انواع گوشت ها، ویتامین A در انواع گوشت ها و لبنیات و ویتامین C در انواع میوه ها و سبزیجات تازه الخصوص مرکبات وجود داشته است و مصرف شان به تسریع روند نقاهت کمک خواهد کرد.

 

 

 جراحی بینی و بارداری

 

به گفته ی پزشک جراحی پلاستیک انجام جراحی بینی دو ماه بعد از زایمان بلامانع می باشد و یک ماه بعد از جراحی زیبایی هم می توان اقدام به بارداری بکنید ولی صحیح هست فاصله زیادتری بوده تا عوارضی که به علت ضعف بدنی به وجود می ایند بروز نکرده باشد.

 

مشاوره یک جراح پلاستیک برای کسانی که قصد انجام عمل زیبایی بینی داشته اند

جراحی پلاستیک بینی به عنوان مشکلترین جراحی زیبایی در بدن شناخته شده می باشد. عوامل زیادی در پیچیدگی بیش از حد این جراحی نقش داشته اند که موفقیت در این جراحی ها را به رویایی برای بیمار و جراح بدل ساخته میشود.

 

بینی هم به عنوان عضوی که در مرکز صورت قرار داشته است و نقش کلیدی در تناسب اجزای صورت بازی میکند و هم به عنوان عضوی مهم در سلامت بدن که اولین قسمت راه هوایی را تشکیل داده اند، با دو نقش مهم خود در زیبایی و سلامت حساسیت مضاعفثی را در جراحی های پلاستیکی بینی به وجود می اورد. در نتیجه تلفیقی از حداکثر دانش، هنر و تجربه جراح به همراه آگاهی لازم بیماران در بالابردن احتمال موفقیت این جراحی ها تاثیر دارد.

 

موفقیت در جراحی زیبایی بینی را باید این طور تعریف بکنیم که اگر پس از عمل جراحی پلاستیک بینی در زیبایی چهره اثر مثبتی به وجود اید، در کنار آن سلامت راه تنفسی بینی نیز حفظ خواهد شد. از این رو جهت آگاهی اغلب با مواردی که موفقیت عمل جراحی پلاستی بینی را به همراه داشته اند نکات لازم در این جراحی ها که رعایت آنها تلفیقی از زیبایی و عملکرد سالم بینی برای بیمار به ارمغان می اورد را شرح داده ایم.