خواص روغن اسطوخودوس براي رشد مو

salamatmag (4)
ب

چگونه میتوان با روغن اسطوخودوس رشد مو را افزایش داد

salamatmag 4 17 300x150 خواص روغن اسطوخودوس براي رشد مو

 

در این مقاله در سلامت مگ به خواص روغن اسطوخودوس براي رشد مو می پردازیم ، با ما تا پایان مقاله همراه باشید

 

 

روغن اسطوخودوس قادر است به رشد موها کمک بکند. اغلب افراد به خاطر شرایط پزشکی که آلوپسی نامیده خواهد شد موهای خود را از دست داده اند. آلوپسی بیماری خود ایمنی هست که موجب می شود بدن فولیکول های مو را به عنوان یک شیء خارجی شناسایی کند و آن را رد بکند. روغن اسطوخودوس یک محصول طبیعی برای درمان این شرایط هست.روغن های ضروری به رشد موها و نیز درمان بی خوابی، استرس و اضطراب کمک خواهد کرد. این روغن ها می توانند مانع از ریزش موها شده باشد. گل اسطوخودوس بوی شیرین و نرمی داشته است و روغن ضروری از این گیاه استخراج خواهد شد. شما می توانید این روغن را در اغلب محصولات آرایشی و بهداشتی پیدا بکنید. مطالعه انجام شده توسط متخصصان پوست در اسکاتلند نشان می دهد ۴۴ درصد از مریضی ها مبتلا به آلوپسی که در این تست شرکت کرده اند رشد موهای جدیدی را در زمان ماساژ پوست سر با روغن اسطوخودوس تجربه میکنند. ترکیبی از روغن های ضروری از اسطوخودوس ، آویشن، رزماری و روغن جوجوبا هست. روغن حامل نیز در این ترکیب مورد استفاده قرار خواهد گرفت که روغن ضروری را رقیق تر خواهد کرد و به رساندن خواص درمانی بدون تحریک پوست کمک خواهد کرد.

 

برای به وجود امدن ترکیب درمانی از روغن های ضروری مانند موردی که در مطالعه ذکر شده مورد استفاده قرار خواهد گرفت، می توانید سه قطره از روغن اسطوخودوس، سه قطره از روغن رزماری، دو قطره روغن آویشن، دو قطره از روغن cedarwood، ۴ قاشق چایخوری روغن دانه انگور و نصف قاشق چایخوری روغن جوجوبا را با هم ترکیب بکنید. اغلب روغن های ضروری دارای دربی می باشند که در ریختن قطره ها به شما کمک خواهد کرد. این مواد را پیش از اعمال کردن به موی سر خود ترکیب بکنید

 

اسطوخودوس گیاهی هست که برای آن خواص بسیار زیادی را میشمارند و ما برای شما از خاصیت آن برای رشد مو خواهیم گفن. روغن اسطوخودوس می تواند به رشد موهای شما کمک بکند.خیلی از افراد موهای خود را به دلیل یک وضعیت پزشکی که آلوپسی آرتا نامیده خواهد شد، از دست خواهند داد.

 

salamatmag 1 70 300x150 خواص روغن اسطوخودوس براي رشد مو

 

آلوپسی یک بیماری خودایمنی هست که موجب خواهد شد بدن فولیکول های مو را بعنوان یک شی خارجی شناخته و آنها را پس زده باشد. روغن اسطوخودوس یکی از درمان های طبیعی برای این بیماری می باشد.

 

این روغن بعلاوه اینکه در رشد مو تاثیر داشته است، بی خوابی ، استرس و اضطراب را نیز کم میکند. این روغن مانع از ریزش مو خواهد شد و عطر و بوی شیرینی خواهد داشت.خیلی از افراد روغن اسطوخودوس را احیا کننده مو دانسته اند.

 

راه های مختلفی برای افزایش رشد مو سر وجود دارد یکی از موثر ترین این راه ها استفاده از طب سوزنی است برای آشنایی با روش افزایش رشد مو سر با طب سوزنی می توانید به پست درمان ريزش مو با طب سوزنی مراجعه کنید و اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل کنید

 

طبق تحقیقات صورت گرفته بر روی بیماران آلوپسی ، آن دسته از اشخاصی که بمدت ۷ماه و بطور روزانه سر خود را با روغن اسطوخودوس ماساژ میدهند ، رشد موهای جدید را تجربه خواهند کرد. ترکیب روغن های ضروری مانند اسطوخودوس ، آویشن ، رزماری، چوب سدر و روغن های جوجوبا و هسته انگور نیز خواهد توانست مورد استفاده قرار بگیرد. در حالی که روغن های درمانی را رقیق بکنید خواص درمانی آن بدون سوزش می باشد.

 

ترکیب درمانی به این شکل هست ، سه قطره از روغن اسطوخودوس را با سه قطره روغن رزماری ، ۲ قطره روغن آویشن ، ۲ قطره روغن چوب سد و ۴ قاشق چایخوری آب ترکیب بکنید و از روغن هسته انگور و جوجوبا نصف قاشق چایخوری مصرف بکنید.

 

این ترکیب را بر روی قسمت کوچکی از سر خود مالیده تا از واکنش پوست سر خود به آن آگاه بشوید.مخلوط را هرشب بمدت ۵ دقیقه بر روی پوست سر خود در بخش هایی که ریزش مو داشته ماساژ بدهید بعد سر خود را با یک حوله بپوشانید. این کار را بمدت ۷ماه انجام بدهید.

 

روغن اسطوخودوس یک روغن ضدعفونی کننده می باشد که می توان از آن در درمان سوختگی ، بریدگی و آکنه استفاده بکنیم. از دیگر خواص آن می توان به کم شدن درد های عضلانی ، کاهش درد ورم مفاصل و سردرد اشاره بکنیم. زنان بارداری به هیچ وجه نباید از روغن اسطوخودوس استفاده بکنند

 

روغن اسطوخودوس یکی از مواد طبیعی می باشد که می‌تواند در خلاص شدن از شر آکنه به شما کمک بکند. این روغن دارای خاصیت های ضدالتهابی و ضدعفونی کننده هست که با باکتری‌هایی که موجب تورم و آکنه شده است می‌جنگد.

 

salamatmag 2 54 300x150 خواص روغن اسطوخودوس براي رشد مو

 

روغن اسطوخودوس را به آرامی با استفاده از یک گوش پاک کن روی آکنه‌ها مالیده ، و شاهد نتایج خوب آن باشید.

 

رایحه درمان‌گرها با استفاده از اسطوخودوس به درمان آکنه خواهند پرداخت.

اگر ما می‌تواند یک شرایط آزاردهنده پوستی بوده باشد، ولی تنها موقعی این اتفاق افتاده است که شخص، روغن اسطوخودوس در دسترس نداشته است. این روغن می‌تواند خارش را از بین برده باشد و نشانه‌های اگزما را کاهش بدهد. و نیز بخش های ملتهب را با رطوبت‌دهی به آن‌ها تسکین خواهد داد، و فرآیند درمان را سریع میکند

 

با وجود انواع گوناگون و مضر سموم محیطی و دیگر آلاینده‌هایی که پوست ما در معرض آن‌ها قرار گرفته اند، جای تعجب نداشته است که سلامت پوست‌مان هر روز بیش از پیش در معرض خطر قرار گرفته باشد.

 

ولی ما برای رهایی از این تاثیر های سوء محیطی اسطوخودوس را در اختیار داشته ایم. اسطوخودوس حاوی آنتی‌اکسیدان‌های قدرتمندی هست که می‌توانند با تاثیرات مخرب آلاینده‌ها بر پوست مقابله بکنند.

 

به این نتیجه دست می یابند که روغن اسطوخودوس یکی از روغن‌های معطر قدرتمندی هست که می‌تواند مانع رشد باکتری‌های پوستی بشود

 

روغن سدر برای کمک به تحریک فولیکول های مو با بالا رفتن گردش خون به پوست سر استفاده خواهد شد و می تواند رشد مو را تحریک و ریزش مو را کم بکند. و نیز می تواند موهای نازک و انواع گوناگون آلوپسی را درمان بکند. روغن سدر می تواند موجب کم شدن آکنه های پوستی بشود.

 

روغن سدر را می توان به صورت موضعی برای پوست سر و مو استفاده بکنیم . این ترکیب با روغن های ملایم ، مثل روغن اسطوخودوس و مثل روغن نارگیل مخلوط بشود.

 

یک ماده اصلی در روغن مریم گلی که به نام لیالین استات، التهاب پوست را کم میکند و تولید چربی را بر روی پوست تنظیم خواهد کرد. مریم گلی نیز به عنوان یک درمان طبیعی برای بثورات عمل خواهد کرد و به عنوان عامل ضد باکتری عمل خواهد کرد. اما شاید استفاده مهمتر آن برای کمک به کم شدن استرس و تعادل هورمون ها بوده است . از آنجا که مریم گلی را می توان برای کمک به کم شدن استرس و کاهش سطح کورتیزول در بدن استفاده بکنیم، به عنوان یک درمان طبیعی برای ریزش مو ناشی از استرس عمل خواهد کرد