راهی آسان برای تناسب اندام بعد از بارداری

salamatmag (1)
ب

چرا اندام زنان بعد از زایمان خراب می شود ؟

salamatmag 1 11 300x150 راهی آسان برای تناسب اندام بعد از بارداری

 

در این مقاله در سلامت مگ به راهی آسان برای تناسب اندام بعد از بارداری می پردازیم ، با ما تا پایان مقاله همراه باشید

 

 

یکی از نگرانی ها و دغدغه خانم ها پس از زایمان جلو امدن شکم و اضافه وزن هست که باعث می شود زیبایی و تناسب اندام آن ها کم بشود،در این مقاله دکتر سلام شما را با روش آب کردن چربی و لاغری پس از بارداری بیشتر آشنا خواهد کرد.

 

 

بارداری چه اثری روی بدن دارد

 

در زمان بارداری به منظور باز شدن فضای رشد جنین، پوست و عضلات شکم کشیده شده است. در بعضی از زنان، پوست به راحتی به فرم پیش از زایمان برخواهد گشت، اما پوست زنان دیگر پس از زایمان شل می شود و نسبت به تاثیرات ورزش و رژیم غذایی مقاوم هست. در زنانی که در دوران بارداری خود اضافه وزن دارند و یا در بارداری دوم یا سوم می باشید، امکان دارد پس از زایمان، مشکلات کشسانی پوست و بافت‌های زیرین آن افزایش پیدا کند.

 

وقتی که در دوران بارداری پوست شکم کشیده شده است، ظهور ترک‌های پوست امری غیرمعمول نخواهد بود. این علائم ممکن هست پس از کم شدن وزن از بین برود و یا همچنان پا برجا بماند. حتی در زنانی که در دوران بارداری افزایش وزن قابل توجهی نداشته اند، امکان دارد علائم و ترک‌های بارداری اتفاق بیوفتد.

 

در دوران بارداری، سینه‌ها انباشته از شیر شده و این امر امکان دارد موجب کشیدگی پوست سینه و بروز خطوط و ترک‌هایی زیادی که شبیه به ترک‌های روی شکم هست. هنگامی که روند تولید شیر در بدن پایان یافته، ممکن هست سینه‌ها حجم اضافی را از دست داده باشند و یا حتی بیشتر از دوران قبل از بارداری، شل شده و دچار افتادگی شده باشد.

 

 

راز رسیدن به لاغری بعد از زایمان

 

خانم هایی که به تازگی زایمان می کنند می توانند در طی ۶ تا ۱۲ ماه، طبق یک رژیم لاغری اساسی که توسط متخصص تغذیه تهیه می شود، به وزن قبل از بارداری خود رسیده باشد. بیشتر زنان نیمی از اضافه وزن خود را در طی ۶ هفته از دست داده باشند، نیم دیگر این اضافه وزن با رعایت چند مورد کوچک در طول چند ماه از میان خواهد رفت.

 

یک رژیم لاغری سالم به همراه ورزش روزانه به شما کمک خواهد کرد تا وزن اضافه خود را کم بکنید. جالب هست بدانید که مادرانی که نوزادشان از شیر آن ها می خورند، وزنشان سریع تر از مادران دیگر کم خواهد شد.

 

salamatmag 2 9 300x150 راهی آسان برای تناسب اندام بعد از بارداری

 

ارتباط شیردهی و کاهش وزن

 

گر چه کم شدن وزن به میزان ۵ کیلو، ۱۰ کیلو یا بیشتر پس از به دنیا آمدن کودک به نظر سخت هست، انجام این کار ساده‌تر از چیزی هست که مادر اصولا تصور می‌نماید. در واقعیت شیردهی پس از به دنیا آمدن کودک موجب می‌شود مقدار بیشتری وزن در طول مدت زمان مشخص کم خواهد شد. به این ترتیب با توجه به اندازه شیر تولید شده توسط بدن مادر، فرآیند شیردهی می‌تواند باعث شود حدود ۵۰۰ کالری بیشتر در کل روز توسط بدن مورد استفاده قرار بگیرد. علاوه بر این شیردهی می‌تواند باعث آزادسازی هورمون‌هایی بشود که نقش تاثیرگذار در جمع شدن رحم و برآمدگی شکم پس از به دنیا آمدن کودک را ایفا می کنند.

 

متاسفانه بر خلاف تصور موجود، لازم نیست به میزان ۵ کیلو به منظور ایجاد ذخیره لازم برای بدن مادر در طول دوره شیردهی موجود نیست. در واقع از دست دادن این وزن اضافی پس از پایان دوره شیر دادن می‌تواند مادر را با شرایط سخت روبرو کند. در این زمان (پایان شیردهی) مراقبت از نوزاد به فعالیت‌های کمتر نیاز داشته و این شرایط به معنی سوزاندن سطح چربی کمی در مقایسه با زمان شیر دادن توسط بدن هست.

 

در هر صورت، بطور همزمان مادر احتمالاً با از دست دادن اشتها به صورت عادی مواجه می‌شود. به این ترتیب بدن به صورت طبیعی شرایط لازم را برای انتخاب رژیم غذایی مناسب برای مادر ایجاد خواهد کرد. در این زمان نیز مادر احساس بهتر (و علاقه بیشتر) به افزایش سطح فعالیت پیدا می کند. در نتیجه زمانی که شیردهی پایان یافته ، نیازی به نگرانی زیاد درباره کم شدن وزن اضافی وجود ندارد. به این ترتیب در این مرحله تغییر در نحوه زندگی می‌تواند به ایجاد شرایط لازم برای دستیابی به وزن طبیعی کمک بکند و با انجام اقدامات مناسب می‌توان فرآیند کم شدن وزن مادر و ایجاد تناسب اندام وی را سرعت دهد.

 

زنان در دوران بارداری با درد های زیادی مواجه می شوند شما مخاطبین عزیز می توانید با مراجعه به پست با انواع دردهای دوران بارداری بیش تر آشنا شوید و مطالعه آن اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل کنید

 

 

ورزش برای لاغری و زیبایی شکم بعد از بارداری

 

در چند روز یا چند هفته‌ی اول، طبیعی هست که احساس بکنید وقتی تمرینات کف لگن را انجام داده اید، هیچ اتفاقی نخواهد افتاد. به تمرینات‌ خود ادامه بدهید، چون حس کف لگن‌تان باز خواهد شد و حتی اگر نتوانید آن را احساس بکنید، مؤثر هست

 

 

ورزش پس از زایمان باعث می شود

 

با بالا رفتن سطوح مواد شیمیایی شادی‌آور (اندورفین‌ها) در مغزتان، خلق‌وخوی‌ شما را بهبود خواهد بخشید.

درصورت معقولانه غذاخوردن، به شما کمک خواهد کرد، هرگونه اضافه‌ی وزن ناشی از بارداری را رفع بکنید.

از شما دربرابر درد و رنج، محافظت خواهد کرد.

سطوح انرژی شما را بالا خواهد برد.

قدرت و استقامت شما را تسریع خواهد بخشید که در نتیجه‌ی آن مراقبت از نوزادتان تسریع خواهد بخشید.

 

salamatmag 3 11 300x150 راهی آسان برای تناسب اندام بعد از بارداری

 

ورزش های مناسب برای تناسب اندام پس از زایمان

 

 

ورزش شکم بعد از زایمان

 

بعد از سپری کردن دوران بارداری و وارد شدن به مرحله پس از زایمان همیشه مادران دغدغه اندام نا متناسب خود که نتیجه بارداریاست می باشند و مدام از این و آن سؤال خواهند کرد که چطور می شود شکم را کوچک کرده اید. برخی ها بستن شکم با شکم بندها را توصیه کرده اند و بعضی دیگر راه های دیگر.

 

 

بهترین تمرین برای درگیر کردن عضلات شکمی پلانک می باشد

 

برای شروع می‌توانید این حرکت را با کمی تغییر انجام دهید. درحالی‌که زانوهایتان روی زمین قرار گرفته است، جلوی بدن را به سمت بالا کشیده باشید. توجه بکنید عضلات شکم در این حالت، منقبض و ستون فقرات‌تان صاف خواهد شد. بعد از اینکه بدن شما به این تمرین عادت می کند می‌توانید حرکت استاندارد پلانک را انجام دهد. به این ترتیب که بدون تماس زانوها با زمین و با کمک انقباض عضلات شکم مطابق با تصویر، وزن خود را به سمت بالا کشیده باشید. این حرکت را چندبار در هفته و تا آنجا که شرایط جسمی شما اجازه بدهد تکرار بکنید.

 

 

روش‌های لاغری شکم، پهلو بعد از زایمان

 

 

کشیدن پوست با لیزر

 

بالا رفتن وزن در طول بارداری می‌تواند بخشی از بافت پوستی ناهموار یا نواحی با ظاهر پوست پرتقالی را بر جای قرار دهد. در روش‌های کشیدن پوست با لیزر و جوانسازی پوست، از انرژی لیزر برای تحریک بازسازی کلاژن و الاستین پوست به صورت عادی استفاده بشود. زیاد شدن کلاژن به کم شدن آویزان شدن پوست، کم شدن اثر زخم، کاهش علائم کشیدگی پوست و دیگر ناهماهنگی‌ها در سطح پوست کمک خواهد کرد و باعث می‌شود پوستی جوان‌تر، نرم‌تر و سالم‌تر مثل پیش از بارداری داشته است.

 

هایفو

 

روش هایفو، یک روش غیر تهاجمی هست که FDA موثر بودن آن برای کم شدن چربی‌های بخش مختلف بدن پس از زایمان را تایید کرده باشد. این روش از امواج غیر تهاجمی فراصوت به شدت متمرکز میشود برای تخریب دائمی چربی‌ها اساسا در ناحیه پشتی شکم و پهلوها، بدون جراحی، استفاده بکند. این روش به داشتن اندامی لاغرتر و خوش فرم‌تر منجر خواهد شد.