انواع مختلف کاندوم

salamatmag (1)
ب

تفاوت بین کاندوم زنانه و مردانه

salamatmag 1 47 300x150 انواع مختلف کاندوم

 

در این مقاله در سلامت مگ به انواع مختلف کاندوم می پردازیم ، با ما تا پایان مقاله همراه باشید

 

 

خوشبختانه امروزه خیلی از اقایان و خانوم ها به ضرورت استفاده از کاندوم در رابطه جنسی پی برده اند. اینکه باید در رابطه سالم جنسی از کاندوم استفاده بکنند دیگر مسئله اصلی نمی باشد. بلکه چالش اصلی برای خیلی از مصرف‌کنندگان کاندوم، استفاده از کاندوم مناسب برای بالا رفتن کیفیت و لذت رابطه جنسی هست. اما متاسفانه بازار کاندوم در ایران برای مصرف‌کنندگان اصلاً شفاف نبوده است. انواع و اقسام برندهایی که سر از داروخانه‌ها و سایت‌های فروش کاندوم در اورده اند، اغلب توسط موسسات معتبر بین‌المللی ارزیابی نمیشوند. از طرفی ممنوع شدن واردات کاندوم جای عرض اندام برندهای متفرقه و غیر اصلی که بیشترً تولید شرکت‌های داخلی هست را باز کرده هست. در آذر ماه سال ۹۱ با تصویب دولت وقت، ثبت سفارش واردات کاندوم به عنوان یکی از کالاهای «غیرضروری و لوکس» به کشور ممنوع شده است. طبق آمار سالانه بیش از ۷۰ میلیون کاندوم در داخل کشور تولید شده است. این رقم، سه چهارم نیاز مردم ایران به این کالا را تامین کرده اند.

 

 

تلاش این برندها برای نشان دادن ظاهر خارجی از خود بر این پیچیدگی نیز افزوده هست. البته محصولات تولید داخل ملزم به دریافت تاییدیه وزارت بهداشت ایران می باشند. اما این تاییدیه به تنهایی به معنای کیفیت بالای محصولات نبوده است. لذا لازم هستخریداران، با وسواس و بررسی زیادتری نسبت به خرید کاندوم اقدام بکند. خرید اینترنتی یا آنلاین کاندوم یکی از راه‌هایی هست که به تازگی در ایران طرفدار پیدا کرده هست. عملاً داشتن فرصت مناسب برای بررسی محصول از راه اینترنت، تا حد زیادی اشکال عدم شفافیت بازار کاندوم ایران را مرتفع خواهد کرد. به همین علت است که در سالمید کاندوم‌ها صرف نظر از برند و تاییدیه وزارت بهداشت، به دقت از بسته‌بندی خارج و از منظر فاکتورهای مختلف کیفی نقد و بررسی شده اند

 

salamatmag 2 39 300x150 انواع مختلف کاندوم

 

یکی از لوازم مهم در رابطه های جنسی پرخطر در جهان کنونی ، کاندوم هست ! کاندوم میتواند از بارداریهای ناخواسته و یا انتقال بیماریهای مقاربتی جلوگیری کند. در این مطلب میخواهیم شما را با انواع کاندوم و بهترین نوع آن آشنا بکنیم.

 

شما مخاطبین عزیز برای اینکه بتوانید روش صحیح استفاده از کاندوم را یاد بگیرید می توانید به پست آموزش صحیح استفاده از کاندوم مراجعه کنید و اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل کنید

 

کاندوم ها اکنون در انواع مختلفی تولید خواهند شد و در اختیار مصرف کننده قرار خواهند گرفت.تنوع کاندوم ها در زمینه بافت, رنگ, طول و عرض و ضخامت هستند.با این تنوع ها هر فردی که به دنبال خرید کاندوم باشد می تواند بر نوع سلیقه و احساسات خود خرید کنید.این تنوع در تولیدات کاندم علاوه بر تامین سلیقهای مختلف موجب می شود تا شما بتوانید تجربه جنسی بهتری داشته باشید.شما خواهید توانست برند های گوناگونی, اندازه های متفاوت و سبک های گوناگون را امتحان بکنید تا بتوانید بهترین انتخاب را برای بهترین تجربه جنسی تان داشته باشید.

 

 

انواع کاندوم های در دسترس

 

۳ نوع کاندوم وجود دارد :

۱.کاندوم های که از جنس لاتکس درست شده اند و در برابر بارداری های ناخواسته و بیماری ها و عفونت های جنسی مقاوم می باشند.

 

۲.کاندوم های که از جنس پلی اورتان (Polyurethane) ساخته میشود و اصولا برای افرادی که به لاتکس حساسیت داشته اند استفاده خواهد شد.این نوع از کاندوم ها از پلاستیک ساخته شده اند و مثل کاندوم های ساخته شده از لاتکس در برابر بارداری و بیماریهای جنسی و عفونت ها مقاوم می باشند.

 

۳.کاندوم های طبیعی که از غشاء حیوانات اهلی درست شده اند. این نوع از کاندوم ها مثل دو مدل قبلی در برابر بارداری مقاوم می باشند اما این محصولات مقاومتی در برابر بیماریها و عفونت های دستگاه تناسلی نداشته اند

 

salamatmag 3 29 300x150 انواع مختلف کاندوم

 

کاندوم های تهیه شده از لاتکس

 

کاندوم های تهیه شده از لاتکس اکنون بیش از انواع دیگر کاندوم در دسترس قرار دارند.کاندوم های لاتکس نسب به بقیه جنسها قیمت مناسب تری داشته است.لاتکس از ماده ای پلاستیک مثل ولی طبیعی از یک درخت خاص بدست امده است.درصد خیلی بالایی از کاندوم های موجود در بازار از جنس لاتکس هست.لاتکس در برابر مواد روان کننده ساخته شده از نفت واکنش نشان داده است و موجب خرابی کاندوم می شود.در نتیجه تلاش کنید از مواد روان کننده ای که از نفت ساخته شده است (روغن بچه, وازلین یا لوسیون بدن) استفاده نکرده باشید.

کاندوم های تهیه شده از مواد غیر لاتکس

کاندوم های تهیه شده از موادی غیر از لاتکس بهترین انتخاب برای افرادی هست که به لاتکس حساسیت داشته اند.برخی از افارد نیز این نوع از کاندوم ها را ترجیح داده اند و این انتخاب به دلیل حس متفاوت بین این دو نوع کاندوم است.اصولا کاندوم های غیر لاتکس از مواد اولیه مختلفی ساخته شده اند.از انواع این مواد میتوان به پوست بره ، پلی اورتان، پلی ایزوپرن یا نترل اشاره بکنیم.

 

 

کاندوم های زنانه Female Condom

 

کاندوم های زنانه که به FC نیز مشهور می باشند به عنوان یک جایگزین برای کاندوم های مردانه استفاده شده است.در اصطلاح کاندوم های مردانه را پوشیدنی و کاندوم های زنانه را وارد کردنی یا قرار گرفتنی می گویند!

این نوع از کاندوم ها مثل کاندوم های مردانه برای جلوگیری از بارداری های ناخواسته و سرایت بیماری ها جنسی و عفونی استفاده شده است.کاندوم های زنانه بیشتر از مواد غیر لاتکس و معمولا از نیتریل ساخته شده است.از کاندوم های زنانه می تواند در واژن یا مقعد استفاده بکنیم

 

نحوه استفاده از کاندوم مردانه-هر بسته کاندوم را باید در همان وقتی که قرار است استفاده بشود باز بکنیم و پیش از استفاده باید کاندوم را با کمی باد کردن (فوت کردن) کنترل بکنید که سوراخ و یا پاره گی نداشته باشد.در زمان مصرف باید دقت نمود کاندوم در اثر تماس با ناخن پاره یا سوراخ نشده باشد.از آنجا که در ترشحات مرد قبل از انزال نیز مقداری اسپرم وجود داشته است پیش از آغاز مقاربت باید کاندوم روی آلت تناسلی در حال نعوض کشیده بشود و اگر از کاندوم تنها هنگام انزال استفاده شده باشد احتمال حاملگی وجود دارد .در زمان استفاده از کاندوم باید فضای خالی انتهای آن را جهت تخلیه هوا فشار داد بعدا کاندوم را باید به طریقی روی آلت تناسلی بکشید که این فضای خالی گوچک در اخر ان باقی مانده باشد تا در زمان انزال مایع منی در این فضا جمع شده و از ریخته بشون ان به داخل دستگاه تناسلی زن جلوگیری شده باشد.در نتیجه نوک آن تا انتها نباید کشیده بشود.

.