اصلی ترین عوامل ایجاد کننده سرطان و راه های پیشگیری آن

salamatmag
ب

اصلی ترین عوامل ایجاد کننده سرطان و راه های پیشگیری آن

salamatmag 2 300x150 اصلی ترین عوامل ایجاد کننده سرطان و راه های پیشگیری آن

در این مقاله در سلامت مگ به اصلی ترین عوامل ایجاد کننده سرطان و راه های پیشگیری آن می پردازیم ، با ما تا پایان مقاله همراه باشید

عوامل اصلی به وجود آمدن سرطان

 

 استرس بالا

رئیس مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه علوم پزشکی با تشریح استرس خوب و استرس‌های مزمن گفت: ماهیت استرس همیشه بد نبوده و نیست کما اینکه کمی استرس هم برای بدن خوب است ولی استرس مزمن که بر اثر حوادث و رویدادهایی مانند طلاق و… رخ می‌دهد و افراد همیشه یک استرس مزمن و ادامه‌دار دارند بسیار خطرناک است برای بدن و خوب نیست و باعث بیماری و در ‌‌نهایت ایجاد سرطان در بدن می شود.

 

خوردن غذا و مایعات داغ

طبق بررسی هایی که  انجام شده خوردن مایعات داغ، خطر ابتلا  به برخی سرطان های دستگاه گوارش نظیر حنجره، مری و معده را به شدت افزایش می دهد. توصیه می شود قبل از مصرف مایعات داغ چند دقیقه صبر کنید تا دمای آن متعادل شود.

 

مواد فرآوری شده

این روز‌ها بازار انواع ترشی‌ها و خوراکی های خانگی حسابی گرم است و رنگ‌های متنوع آن‌ها هرکسی را به خرید آن ها وا میدارد اما غافل از اینکه همین دسر خوشمزه هم می‌توانند باعث مبتلا شدن شما به بعضی بیماری ها شود.

 

چاقی

بین چاقی و سرطان های مثل روده بزرگ،لوزالمعده ،تیروئید، پستان، کلیه ، مری و برخی دیگر از سرطان ها ارتباط مستقیمی وجود دارد.البته چاقی خود به تنهایی باعث سرطان نمی شود اما می توان گفت که احتمال ابتلا به سرطان را در افراد بالا میبرد.

 

آب ناسالم

اینکه هر روز خبر تازه‌ای در خصوص سرطان عنوان می‌شود می‌تواند همه افراد جامعه را نگران کند. شاید در گذشته کسی فکرش را هم نمیکرد که آب آشامیدنی هم بتواند جز عوامل مبتلا شدن به سرطان باشد. این بیماری سرتاسر جهان را فرا گرفته و افراد زیادی را به کام مرگ کشانده.

 

مصرف زیاد گوشت قرمز

مصرف بیش از اندازه گوشت قرمز و فرآورده های آن، خطر ابتلا به انواع سرطان از جمله سرطان های روده بزرگ ،لوزالمعده ، کلیه ،پستان ،پروستات را افزایش می دهد .توصیه می شود که میزان مصرف گوشت قرمز بیش از ۸۵گرم نباشد و در رژیم غذای بیشتر از گوشت ماهی ، پرندگان و گیاه سویا استفاده کنید و کمتر از گوشت قرمز استفاده شود.

 

استفاده از لوازم آرایش

شاید باور نکنید ولی لوازم آرایش عامل اصلی سرطان در ایران است! معاون اسبق وزارت بهداشت با هشدار نسبت به مصرف لوازم آرایش که در ایران بسیار بالا است اظهار کرد: ایران بعد از عربستان دومین مصرف کننده لوازم آرایش در جهان است. بنابراین مواد آرایشی بسیار در ابتلا به بیماری سرطان دخیل بوده. بر این اساس نمی‌توانیم عنوان کنیم که مواد آرایشی خوب و یا بد داریم. زیرا مواد آرایشی مانند دخانیات بوده یعنی سیگار و قلیان از هر نوعش زیان‌آور هستند. بنابراین مواد آرایشی وقتی به پوست زده می‌شود یک اتفاق فیزیولوژی را به هم می‌ریزد و خطر افرین است کما اینکه آرایش کردن خوب است و اسلام نیز به آن تاکید دارد و نباید زیبایی را از جامعه حذف کنیم. بلکه مواد آرایشی را به اندازه و از لوازم ارایشی خوب استفاده کنیم.

 

نمک‌ها

شاید یکی از پر مصرف ترین مواد غذایی سرطان زا در کشور ما نمک باشد چرا که نمک سالم و خوب در کشور وجود ندارد و این درحالی است که سرانه مصرف نمک در ایران  فاصله زیادی با استاندارد های جهانی دارد.

 

مصرف دخانیات و الکل

اصلی ترین علت ابتلا به سرطان ریه ،مصرف دخانیات بوده و ۸۵ درصد از موارد ابتلا به این نوع سرطان را شامل می شود.البته مصرف دخانیات عامل ابتلا به انواع دیگری سرطان مثل دهان، مری، لوزالمعده، خون، کلیه، مثانه و برخی دیگر از سرطان هاست.میزان مصرف الکل می تواند فرد را به سرطان مبتلا کند. در واقع مصرف نوشیدنی ها یی که حاوی الکل و اتانول هستند برای انسان ها خطرناک و جز عوامل اصلی مبتلا شدن به سرطان است.

 

بی خوابی

بی خوابی کشیدن در دراز مدت، خطر مبتلا شدن به سرطان را بالا میبرد. در واقع هر فرد طی شبانه روز به ۸ ساعت خواب شبانه احتیاج دارد و کم خوابی یا بی خوابی باعث برهم خوردن تعادل متابولیسمی بدن و در نهایت مهیا شدن زمینه ابتلا به سرطان می شود.

 

غذا های پر چرب

مصرف غذاهای پرچرب به خصوص چربی حیوانی باعث افزایش ابتلا به سرطان هایی نظیر پروستات، لوزالمعده، روده بزرگ، راست روده و کبد می شود. محدود کردن غذا های پرچرب یکی از راه های پیشگیری از مبتلا شده به سرطان است.

 

گرد و غبارهای هوا

یکی دیگر از عوامل اصلی سرطان در ایران در عوامل محیطی می‌توان به اشعه‌های موجود در محیط و ترکیبات یونیزه اشاره کرد هرچند که این‌ها به صورت ناخواسته در هوا پراکنده هستند اما بسیار مخرب به حساب می آیند.

تحقیقات اخیر حاکی از آن است که گرد وغبارهای حاصل از اقدامات صنعتی علاوه بر اینکه باعث بروز بیماری‌های قلبی عروقی هستند و جز عوامل اصلی مبتلا شدن به سرطان هستند.

 

امواج و پرتوها

در دنیای امروزه متاسفانه امواج زیادیدر اطراف ما وجود دارد؛ از امواج رادیویی گرفته تا امواج مخابراتی و حتی پرتوهای خورشیدی . امواجی که طول موج کمتر دارند به علت اینکه انرژی بیشتری دارند، در برخود با بدن انسان در دراز مدت می تواند باعث جهش در DNA،تخریب سلول ها و ایجاد سرطان در افراد شود. افرادی که از تلفن همراه استفاده می کنند ۲/۵ برابر بیشتر در معرض تومور مغزی،کم حافظگی قرار دارند.

 

راههای پیشگیری از سرطان

 

از فیلتر تصفیه‌ی آب استفاده کنید

با استفاده از فیلتر تصفیه‌ی آب، و محدود کردن تماس خود با مواد شیمایی سرطان‌زا و مخل هورمون‌ها، امکان ابتلا به سرطان را تا حد زیادی کم میکنید. استفاده از شیر تصفیه برای آب بسیار مفیدتر از مصرف آب‌های معدنی است. نحوه‌ی نگهداری آب‌های معدنی درون بطری‌ها و شیوه‌ی تأمین آنها در بعضی موارد اصولی و بهداشتی نیست. استفاده از تصفیه و فیلتر‌هایی که روی شیر آب قرار می‌گیرند، به پاک‌سازی مواد مضر و سرطان‌زا کمک می‌کنند و یکی از راه‌های پیشگیری از سرطان را جلوی پای شما قرار می‌دهند. در ضمن با نگهداری آب در ظروف استیل ضد زنگ و شیشه‌ای، از ورود ‌BPA (ماده‌ای مضر که در ترکیبات پلاستیک وجود دارد) به آب جلوگیری کنید.

 

کلم بروکلی اثرات ضد سرطانی دارد

سبزیجات تنها، بخشی از یک رژیم سالم نیستند، بلکه همواره خاصیت ضد سرطانی دارند. به همین دلیل هرروز ۲ و نیم پیمانه میوه وسبزیجات مصرف کنید. سبزیجات سبزرنگ مخصوصا کلم بروکلی، کلم بروکسل و کلم پیچ حاوی مواد شیمیایی گلوکوزامین‌ها هستند که در فرایند گوارش به ترکیباتی تجزیه می‌شوند که اثرات ضد سرطانی بالایی دارند. برای مثال پژوهش سال ۲۰۰۰در مرکز آنکولوژی زنان نشان می‌دهد یکی از این ترکیبات رشد سلولهای غیرعادی در رحم انسان را کاهش می‌دهد.

سبزیجات ضد سرطانی دیگر: گوجه فرنگی حاوی لیکوپن است، فیتوشیمیایی که جلوی مولکولهای مخرب سلول را می‌گیرد این مولکول‌ها رادیکال آزاد هستند. بادمجان حاوی nasunin است، آنتی‌اکسیدانی که ذخیره خونی را که سلول‌های سرطانی برای تکثیر نیاز دارند، متوقف می‌کند. به‌ علاوه داشتن چنین رژیم‌هایی جایی برای غذاهای دیگر از جمله گوشت قرمز نمی‌گذارد. مطالعات نشان می‌دهد مصرف ۶۰۰ گرم گوشت قرمز در هفته موجب سرطان روده در افراد می شود.

 

بادقت بنزین بزنید

وقتی باک بنزین خود را پر کردید، شلنگ را سر جای خود بگذارید و از چند قطره بنزین اضافه بگذرید. چون در غیر این صورت، سوخت روی زمین ریخته و سیستم بازیابی بخار پمپ مسدود می‌شود. این سیستم در پمپ بنزین‌ها برای این طراحی شده که مانع از ورود مواد شیمیایی سمی و سرطان‌زایی همچون بنزن به هوا و محیط زیست شود. تماس این مواد با پوست نیز خطر آفرین است و برای شش‌ها هم خطر بسیاری دارد.

 

داشتن حداقل ۳۰ دقیقه فعالیت بدنی در هفته میتواند از مبتلا شدن به سرطان جلوگیری کند

ورزش کردن به اندازه غذا  برای بدن حیاتی است. سالانه یک سوم مرگ ها ناشی از سرطان در ایالات متحده آمریکا مربوط به رژیم غذایی نا مناسب و فعالیت بدنی است. با وجود اینکه انجمن تحقیقات سرطان آمریکا، هر هفته ۱۵۰ دقیقه ورزش در حد متوسط (۷۵ دقیقه فعالیت سخت) را به افراد توصیه می‌کند،  نتیجه تحقیقات حاکی از آن است که ورزش‌های کم و کوتاه نیز می‌تواند مفید باشد. ۳۰دقیقه فعالیت بدنی در هفته کافیست تا شانس ابتلا به سرطان سینه در زنان ۳۵٪ کاهش یابد. در آمریکا از هر ۸ زن یک نفر به سرطان مبتلا می‌شود. دکتر گانز می‌گوید: فعالیت بدنی در کنار کمک به حفظ وزن طبیعی، التهاب را نیز کم میکند و مانع از پیشرفت سلولهای سرطانی به سمت بدخیمی می شود.

 

مصرف کردن کافئین

کسانی که روزانه ۵ فنجان قهوه‌ی کافئين‌دار می نوشند، در مقایسه با کسانی که قهوه نمی‌نوشند یا خیلی کمتر مصرف می‌کنند، تا ۴۰ درصد از خطر ابتلا به سرطان مغز مصون می‌مانند. نوشیدن حد‌اقل ۵ فنجان قهوه در طول روز خطر سرطان‌های مختلفی نظیر سرطان حنجره و دستگاه گوارش را به شدت کاهش می دهد. پژوهشگران دریافته‌اند که مصرف همین میزان قهوه بدون کافئین اثرات مشابهی ندارد و همچنین قهوه در مقایسه با چای تأثیرگذاری بیشتری در پیشگیری از این بیماری در افراد را دارد.

 

مصرف کلسیم را بیشتر کنید

یکی از خوراکی های که باعث پیشگیری از سرطان می شود شیر است. همه می‌دانیم که شیر سرشار از کلسیم بوده اما شاید ندانید که شیر مانع بزرگی بر سر راه سرطان روده‌ی بزرگ است. طبق پژوهشی که توسط گروه پژوهشی پزشکی دورتموند انجام شد، کسانی که در طول ۴ سال مرتب کلسیم مصرف کرده اند، پس از گذشت ۵ سال از انجام پژوهش، در حدود ۳۶ درصد با کاهش خطر ابتلا به سرطان روده‌ی بزرگ مواجه شدند. (این تحقیق روی ۸۲۲ نمونه‌ای انجام شد که به‌طور روزانه ۱۲۰۰ میلی‌گرم کلسیم یا جایگزین آن را دریافت می‌کردند). با اینکه پژوهش انجام شده درمورد شیر نبود، اما شما می‌توانید این مقدار از کلسیم را به‌طور روزانه از مصرف ۱ لیوان ۲۴۰ میلی‌لیتری شیر کم‌چرب به همراه یک لیوان ماست یا ۵۶ الی ۸۵ گرم پنیر کم چرب به دست آورید..

 

غلات را فراموش نکنید

آرد گندم آردی است که از تمام اجزای گندم در آن استفاده شده یعنی حاوی سبوس و… است. مصرف محصولات تهیه شده از آرد گندم بهتر از آرد سفید بوده به ‌طور کلی مصرف غذاهایی که ضریب گلیسمیک (شماره‌ای که به غذای معینی داده می‌شود تا بیانگر اثر آن غذا بر میزان قند و گلوکز خون باشد) بالایی دارند، می‌توانند باعث بالا رفتن خطر ابتلا به سرطان روده‌ی بزرگ شوند. هر چه این شاخص پایین‌تر باشد، بهتر است. پایین‌ترین اندازه این شاخص در غذاهای فیبردار موجود است. ولی این شاخص در نان سفید، پاستا، سیب‌زمینی و شیرینی‌جات زیاد است.

 

دردهای بدن را جدی بگیرید

اگر به ‌طور مداوم دچار نفخ، درد لگن یا تکرر ادرار می‌شوید، هر چه سریع تر به پزشک مراجعه کنید این نشانه‌ها می‌توانند در صورت حاد بودن، دلیلی بر سرطان تخمدان در افراد باشد معمولا خانم‌ها و پزشکان این نشانه‌ها را جدی نمی‌گیرند و به همین سبب چنین دردهایی می‌توانند بسیار خطرناک باشند. خیلی از مشکلاتی که در ناحیه‌ی تخمدان پیش می‌آیند با مراجعه‌ی سریع به پزشک، خیلی ساده و سریع درمان می‌شوند. اگر قبل از اینکه سرطان به بیرون از تخمدان سرایت کند، این مورد توسط پزشک بررسی شود، احتمال بهبود و بقای بیمار به مدت ۵ سال بیشتر، به‌شکل چشمگیری در حدود ۹۰ تا ۹۵ درصد افزایش می‌یابد.