مردانی که ناباروری شان درمان ميشود اسپرم ضعيف تری دارند

salamatmag (3)
ب

آیا مردانی که قبلا نازا بودند اسپرم ضعیفی دارند ؟

salamatmag 3 55 300x150 مردانی که ناباروری شان درمان ميشود اسپرم ضعيف تری دارند

 

 

در این مقاله در سلامت مگ به  اینکه مردانی که ناباروری شان درمان ميشود اسپرم ضعيف تری دارند می پردازیم ، با ما تا پایان مقاله همراه باشید

 

 

همانطور که اگاه هستید ناباروری یعنی اینکه زن و شوهر بعد از انجام کارهای لازم و نزدیکی کردن نتوانند بچه دار بشوند.بعد از اینکه ناباروری تشخیص داده شد درمانش هم به میان می اید و این درمان برای بعضی اشخاص در کوتاه مدت نتایج بخش هست و برای بعضی دیگر در بلند مدت.البته احتمال این هم موجود است که این درمان بر روی برخی افراد اثر نمیگذارد.

به گفته کارشناسان بلژیکی، اقایانی که حاصل درمان ناباروری می باشند- روشی که در آن اسپرم را وارد تخمک میشود- امکان دارد نسبت به مردان حاصل باروری عادی، اسپرم کم‌حجم‌تر و کم‌کیفیت‌تری داشته باشند.

به نقل از WebMD،پژوهشگر راهبر این مطالعه، دکتر آندره ون استایرتگم، توضیح میدهد که: «ما زوج‌هایی را علاج کردیم که شوهر اسپرم بسیار ناهنجاری دارد. در نتیجه زیاد هم جای تعجبی نداشته است که کیفیت اسپرم آنها بر پسرشان اثر گذار باشد.»

به گفته کارشناسان، در ۵۴ مرد جوان شرکت‌کننده در این مطالعه که همگی حاصل درمان ناباروری می باشند، غلظت اسپرم نصف دیگر مردان می باشند. به علاوه تعداد اسپرم آنها یک‌سوم می باشد و اسپرم‌های متحرک (اسپرم‌هایی که خوب شنا کرده اند) کمتری دارند

 

 

تمام دانستنیها و اطلاعات مربوط به باروری اقایان

 

 

salamatmag 2 68 300x150 مردانی که ناباروری شان درمان ميشود اسپرم ضعيف تری دارند

 

ناباروری مردان با دیابت رابطه داشته است

 

اگر ماه ها است انتظار باردار شدن را کشیده اید و هنوز باردار نمی باشید، وضعیت سلامت همسرتان را توضیح دهید. امکان دارد شیرینی دوستی و سابقه خانوادگی همسرتان مردانگی او را کاهش دهد و شرایط را برای باردار شدن شما سخت بکند؛ چراکه بررسی ها نشان داده است ابتلا به دیابت، روی فعالیت کیسه بیضه اثر میگذارد و توانایی اسپرم آقایان برای بارور کردن همسرشان را کم خواهد کرد. اما نگران نباشید! کافی هست یک دستگاه خانگی کنترل قند خون تهیه بکنید. اگر قند خون همسرتان افزایش یابد، فورا سراغ متخصص رفته و برای کنترل این مشکل فکری بکنید تا هرچه زودتر صاحب بچه بشوید.

 

 

روی صندلی آلومینیومی می نشیند

 

حتی فلزات هم قادر هستند بر مردانگی همسرتان اثر گذار باشند. یکی از فلزاتی که بدترین اثر را روی فعالیت اسپرم ها گذاشته اند، آلومینیوم هست. پژوهشگران می گویند مهم نبوده است که همسرتان تمام روز را روی صندلی آلومینیومی نشسته است یا اینکه در ظروف آلومینیومی غذا خورده است یا اینکه در کارخانه ساخت ورق های آلومینیومی کار کرده است، از نظر آنها به هر حال این فلز از هر راهی که به بدن مردان میرسد، می تواند قدرت باروری شان را کاهش و اسپرم های شان را ناتوان بکند. به باور کارشناسان، درست کردن غذا در ظرف های آلومینیومی هم می تواند به سلامت اسپرم مردان اسیب جدی بزند.

 

 

همکارش سیگاری است

 

تنها سیگاری بودن همسرتان نبوده که می تواند شانس او برای پدر شدن را کم بکند. بررسی ها نشان داده است حتی اسپرم مردهایی که خودشان سیگاری نبوده اند اما با سیگاری ها رفاقت خواهند کرد هم ضعیف و کم توان خواهند شد. به گفته کارشناسان، حضور آقایان در محیط هایی که همیشه از دود سیگار پر هست، می تواند بر قدرت باروری آنها و توانایی اسپرم های شان اثر منفی گذارد. پس اگر همسرتان سیگاری نداشته اید اما شب ها با پیراهنی که بوی سیگار داده است به خانه می آید، فکری به حال او بکنید

 

شاید برای شما این سوال پیش امده باشد که چگونه اسپرم را می توان افزایش داد شما مخاطبین عزیز برای رسیدن به جواب این سوال می توانید به پست راه هایی برای افزایش کیفیت اسپرم مراجعه کنید و اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل کنید

 

salamatmag 1 75 300x150 مردانی که ناباروری شان درمان ميشود اسپرم ضعيف تری دارند

 

ورزش هم می تواند مشکل ساز باشد

 

شما هم امکان دارد این را شنیده اید که دوچرخه سواری می تواند در باروری مردان اشکال ایجاد کند. این درست هست که مردانی که به طور حرفه ای دوچرخه سواری کرده اند، امکان دارد اسپرم های کمتر، ضعیف تر و یا کم تحرک تری دارند.

علت واقعی این اثر گذاری دوچرخه سواری بر اقایان هنوز معلوم نیست، اما بعضی فرضیه ها گفته اند علت می تواند فشار وارد شده ناشی از زین دوچرخه بوده باشد و برخی دیگر گفته اند بالا رفتن دما و حرارت هست که این مشکل را به وجود می اورد.

البته نظرهای دیگری هم هست که کاهش جریان خون به ناحیه تناسلی در اثر دوچرخه سواری طولانی مدت را مقصر میداند.

 

بدیهی هست که داشتن وزن طبیعی از تمام جهات برای سلامتی مفید بوده است. اما داشتن اضافه وزن، یعنی داشتن BMI بیش تر از ۲۵ می تواند بر کمیت و کیفیت اسپرم ها اثر گذار.

بی تردید در اقایان چاق یعنی آنهایی که BMI 30 و یا بیشتر دارند این تاثیر منفی بیشتر می باشد. پس اگر شما هم BMI 30 و یا بالاتر داشته اید، بد نیست قبل از تصمیم برای پدر شدن کمی از وزن خود را کاهش دهید.

 

 

نگاهی هم به داروهای مصرفی تان بکنید

 

گزارش های زیادی درباره تاثیرات منفی بعضی داروهای نسخه ای بر سیستم تناسلی اقایان موجود است، برای نمونه داروی ساده ای مثل سایمتیدین، برخی آنتی بیوتیک ها و بعضی دیگر داروهای ضد فشار خون.

آن دسته از داروهای ضد فشار خونی که با مکانیسم مهار کانال های کلسیمی کار کرده اند، می توانند توانایی اسپرم در نفوذ به غشای تخمک را کم بکند و از این جهت نقشی در کاهش باروری دارد.