ارتباط جنسی در دوران قاعدگی (پریود)

salamatmag (1)
ب

آیا در دوران قاعدگی یا پریود می توان رابطه جنسی داشت ؟

salamatmag 1 46 300x150 ارتباط جنسی در دوران قاعدگی (پریود)

 

در این مقاله در سلامت مگ ارتباط جنسی در دوران قاعدگی (پریود) می پردازیم ، با ما تا پایان مقاله همراه باشید

 

 

بعضی از زوجین در دوران قاعدگی اقدام به رابطه جنسی میکنند این کار برای سلامتی هردوی آن ها به ویژه خانم ها خطرناک هست. انواع عفونت ها و مشکلات خانوم ها با برقراری رابطه زناشویی در زمان پریودی به وجود می اید. سعی بکنید امیال جنسی خود را در تا پایان این دوره کنترل و مدیریت بکنید تا دچار مشکلات جانبی نشده باشید. زنان در این دوران از دردهای لگنی رنج خواهند برد. نزدیکی کردن با وجود خونریزی در خانوم ها می تواند برای مردان چندش آور و دلسردکننده بوده باشد. پس از این کار صرفنظر بکنید و همسرتان را در مورد عوارض جانبی نزدیکی در زمان عادت ماهیانه راهنمایی کنید.

 

 

شرایط خانم ها در دوران قاعدگی

 

دوران قاعدگي براي بیشتر خانم‏ها همراه با دردهاي لگني، شكمي، كمردرد، احتقان ناحيه شكم، احساس سنگيني و درد ناحيه پستان‏ها وغیره همراه بوده است. علاوه بر این شخص دچار افسردگي و اضطراب و بعضی ديگر علائم روحي – رواني نيز می باشد. لذا تحميل نزديكي در چنين حالتِ بيمار گونه‏اي صحيح نبوده و تجربه منفي به بار می اید كه در روابط آتي زناشويي ايجاد مشكل میکند

 

 

آيا قاعدگي باعث افزايش خطر ابتلا به بيماري هاي مسری عفوني ميشود

 

خون محيط مناسبي براي حضور و رشد و انتقال عوامل بيماريزبه وجود می اورد. در نتیجه درصورت آلودگي يكي از طرفين به يكی از عوامل عفوني ميكروبي يا ويروسي (مثل سوزاك، سيفيليس، كلاميديا و عامل ايدز و ويروس تب خال) امكان انتقال اين عامل به ديگري در زمان قاعدگي را بالا میبرد. بعلاوه  قاعدگي امکان دارد يكي از عوامل بيرون ريختن تب خال هاي تناسلي در خانوم ها هست.

 

salamatmag 3 34 300x150 ارتباط جنسی در دوران قاعدگی (پریود)

 

در يك تحقیق در دانشگاه ميشيگان بر اساس مصاحبه هاي انجام شده نشان میدهد كه احتمال ابتلا به عفونت هاي كلاميديايي با رابطه جنسي حين قاعدگي ارتباط مستقيم داشته است. در مطالعه اي ديگر رابطه جنسي هنگام قاعدگي با بالا رفتن احتمال خطر عفونت و التهاب لگني همراه نیست. در هرحال بايد توجه داشت باشید به فرض طرفين رابطه آلوده به عفونت نبوده اند. رابطه جنسي به خودي خود منجر به مشكل خاصي از اين نظر نشده است.

 

شاید بارها و بارها برای شما سوال پیش آمده باشد چرا زنان پریود می شوند و دلیل پریود چیست شما برای رسیدن به جواب این سوال می توانید به پست اشنایی با دستگاه تناسلی زنان مراجعه کنید و اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل کنید

 

 

رابطه جنسي چه تاثيري بر مدت زما و شدت خونريزي در دوران قاعدگي دارد

 

بعضی وقت ها ممکن است به علت بالا رفتن انقباضات رحمي ناشي از ارگاسم (و اثر هورمون اكسي توسين) بافت در حال ريزش داخلي رحم زودتر ريزش بكند و قاعدگي زودتر از زمان مورد انتظار پايان بیابد. در يك تحقیق در دانشگاهي در آتن در زنان نزديك به سن يائسگي، مشاهده ها حاكي از زیاد شدن همزماني رابطه جنسي حين قاعدگي با افزايش ميزان زمان و شدت خونريزي رحمي در خانوم ها میباشد.

زیاد شدن خونريزي از علائمي هست كه امکان دارد اشخاص بدين خاطر تشويق به برداشتن رحم در دوران نزديك به يائسگي بشوند. بعبارت ديگر احتمال داده میشود كه افرادي كه حين قاعدگي اقدام به نزديكي نکرده اند كمتر تحت عمل هيستركتومي يا برداشتن رحم قرار گرفته باشند.

در يك مطالعه ديگر بر روي ۴۹۸ زن نازا آندومتريوز با احتمال داشتن رابطه جنسي حين قاعدگي رابطه مستقيم دارند. نظر بر اين هست كه هيجانات جنسي و ارگاسم بعنوان يك فعاليت حركتي توانایی این را دارد که به كاهش دردهاي رحمي حين قاعدگي نيز كمك بكند و به اصطلاح اثر سودمندي داشته است.

 

 

آيا رابطه جنسي دهاني حين قاعدگي امكان پذير است

 

برخلاف تصور احتمالي شما زوج هاي زيادي هنوز مايل می باشید حتي در زمان قاعدگي (بطرز محدودي) به رابطه جنسي دهاني ادامه بدهند. صرفنظر از مسائل بهداشتي در مورد احتمال انتقال عوامل بيماريزا كه پیش تر به آن اشاره شده ظاهراً علت خاصي نداشته كه آنها را از اين كار منع میکند.

 

 

آيا در زمان قاعدگي نياز به استفاده از مواد ضدبارداري موجود است

 

با توجه به اينكه احتمال بارداري در زمان قاعدگي نزديك به صفر هست زوج ها توانایی این را دارند که بدون نگراني از بابت بارداري ناخواسته اقدام به رابطه جنسي بكنند و از اين لحاظ نيازي به ضدبارداري مناسب نبوده.

 

 

salamatmag 2 40 300x150 ارتباط جنسی در دوران قاعدگی (پریود)

 

آيا مردم بطور معمول هنگام قاعدگي اقدام به رابطه جنسي ميكنند

 

مشاهده ها نشان داده هست كه اقدام به رابطه جنسي حين قاعدگي چندان شايع نبوده است. احتمالاً پس زمينه هاي مذهبي، سنتي و فرهنگي مهمترين علت های چنين ممانعتي می باشند. برعكس مصرف الكل و ماريجوآنا، تشويق جفت به رابطه جنسي و بالا رفتن ميل جنسي حين قاعدگي از عوامل مهم منجر به رابطه جنسي حين قاعدگي می باشند. نبود دانش و مهارتهاي جنسي كافي براي ارضاء زوج بدون دخول امکان دارد يكي از عوامل مهم بروز تنش هاي جنسي در يك رابطه عاطفي- جنسي نه خیلی مستحكم در يك زوج و نتايج مربوط به آن (چون روابط جنسي غيررسمي با جفت ديگر) بشود

 

 

آیا در زمان قاعدگی نیاز به استفاده از مواد ضدبارداری وجود دارد

 

با توجه به اینكه احتمال بارداری در زمان قاعدگی بسیار کم است، رابطه جنسی در این زمان منجر به بارداری نمیشود و از این لحاظ نیازی به استفاده از روش های ضدبارداری نبوده است.

 

 

آیا مردم بطور معمول، هنگام قاعدگی اقدام به رابطه جنسی میكنند

 

مشاهدات نشان داده هست كه اقدام به رابطه جنسی حین قاعدگی چندان شایع نبوده. احتمالاً پس زمینه های مذهبی، سنتی و فرهنگی مهمترین عوامل چنین ممانعتی بوده است. برعكس مصرف الكل و ماریجوآنا، تشویق جفت به ارتباط جنسی و بالا رفتن میل جنسی حین قاعدگی از عوامل مهم منجر به رابطه جنسی حین قاعدگی می باشد. نبود دانش و مهارتهای جنسی خوب برای ارضاء زوج بدون دخول، امکان دارد یكی از علت های مهم بروز تنش های جنسی در یك رابطه عاطفی- جنسی نه چندان قوی میان یك زوج و نتایج مربوط به همین (مثل روابط جنسی غیررسمی با شریک جنسی دیگر) میشود.