آیا زنان هم عقیم می شوند ؟

۲۳
ب

چرا زنان عقیم می شوند ؟

23 300x150 آیا زنان هم عقیم می شوند ؟

در این مقاله در سلامت مگ به اینکه آیا زنان هم عقیم می شوند ؟ می پردازیم ، با ما تا پایان مقاله همراه باشید

 

علائم و نشانه های نازایی زنان

 

عادات ماهانه ی نامنظم

 

چرخه ی عادات ماهانه ی زنان به طور متوسط  ۲۸ روز است. اما تغییرات در حد چند روز، تا زمانی که این چرخه ها هماهنگ باشند، طبیعی است. مثلا، چنانچه چرخه های ماهانه ی  یک خانم این ماه ۳۳ روزه ، ماه بعدی ۳۱ روزه و ماه بعد از آن ۳۵ روزه باشد ، به احتمال بسیار زیاد وضعیت طبیعی دارد.

 

اما زنی که چرخه هایش با یکدیگر بسیار تفاوت دارند، به طوری که حتی نمی تواند زمان پریود خود را حدوداً ذکر کند، عادات ماهانه ی نامنظم دارد. این امر می تواند ناشی از مشکلات هورمونی یا سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) باشد که هر دو می توانند از نشانه های نازایی به شمار روند.

 

 

عادات ماهیانه ی دردناک یا شدید

 

اغلب زنان هنگام دوره ی ماهیانه دچار شکم درد (کرامپ های شکمی) می شوند. اما چنانچه شدت این  درد ها به گونه ای باشد که زندگی روزمره را دچار مشکل کند، می تواند نشانه ای از بیماری اندومتریوز باشد.

 

همیشه مشکل ناباروری از زنان نبوده و ممکن است این مشکل از مردان هم باشد به این منظور و برای تکمیل اطلاعات شما در این زمینه ما در پست عواملی که باعث نازایی مردان می شود در مورد ناباروری مردان توضیحات کامل داده ایم

 

عدم وجود عادات ماهیانه

 

نداشتن عادات ماهیانه برای خانم ها امری شایع نیست. عواملی مانند استرس یا تمرینات سنگین می توانند عادات ماهیانه ی شما را به طور موقتی متوقف کند. اما اگر ماه ها است که دچار چنین مشکلی هستید باید به پزشک معالج خود مراجعه کنید.

 

salamatmag 4 2 300x150 آیا زنان هم عقیم می شوند ؟

 

علائم نوسانات هورمونی

 

علائم مرتبط با نوسانات هورمونی در زنان می توانند نشان دهنده ی مسائل  بالقوه ی باروری باشد. اگر متوجه علائم زیر در خود شدید، به پزشک خود مراجعه کنید:

 

مشکلات  پوستی

کاهش میل جنسی

رشد موهای زائد در صورت

ریزش مو

افزایش وزن

 

 

تاثیر امواج موبایل در نازایی

 

این روزها، بیشتر ما زمان زیادی را سرگرم تلفن های همراه خود هستیم. گذشته از تاثیراتی که این مسئله بر مهارت‌های ارتباطی‌، صبر و تمرکزمان دارد، جای سوال است که این وسیله کوچک چه تاثیرات فیزیکی را می‌تواند با خود دنبال داشته باشد. آیا این وسیله عزیز که از خودتان جدا نمی‌کنید می تواند مانع مادر شدنتان باشد

 

 

images 10 300x150 آیا زنان هم عقیم می شوند ؟

 

دانشمندان تحقیقات زیادی را روی تاثیرات اشعات الکترومغناطیس (EMR) بر سلامت انسان‌ها انجام داده‌اند. این اشعه ها همه جا هستند. از مقدار کم که از وسایل خانه و برقی مثل تلویزیون، لپ‌تاپ و مایکروفر تولید می‌شود تا مقدارهای بالاتر از منابعی مثل رادیولوژی پزشکی و البته موبایل عزیزمان هم این اشعهه های الکترومغناطیس را تولید می‌کند. تحقیقات به دنبال ارتباطی بین منابع مختلف اشعات الکترومغناطیس و مشکلات مختلف جسمی مثل سرطان، سردرد و ناباروری بوده‌اند.

 

 

 

مشخص است که قرارگیری به مدت طولانی و مداوم در معرض این اشعه ها مشکلات بسیاری را برای سلامتی فرد ایجاد می‌کند اما درمورد مقدارهای پایین‌تر آن چطور؟ مثلاً دو ساعت پشت سر هم بازی کردن با موبالیتان؟

 

 

 

با اینکه تصور اینکه این چیزها می‌تواند بر باروری خانم‌ها تاثیر داشته باشد اما واقعیت این است که هنوز چیزی اثبات نشده است. و دلیل اینکه مشخص نیست این است که سطح کنونی مصرف وسایل الکتریکی بی‌سابقه بوده است. در گذشته به هیچ عنوان تا این اندازه از این وسایل الکترونیکی استفاده نمی شده است. و از آنجا که هیچکدام از نسل‌های قبلی این میزان استفاده را نداشته‌ و تا این حد در معرض این اشعات قرار نداشته‌اند، سال‌های زیادی برای انجام تحقیقات بر روی آن باید صرف شود. ولی می‌توانید در سال‌های آتی انتظار اطلاعات زیادی از تحقیقاتی که در این راستا انجام گرفته است داشته باشید.